anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja firmware ILCE-7 v1.02

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Aktualizacja firmware ILCE-7 v1.02

Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią SONY udostępniło aktualizację oprogramowania dla aparatu A7 i A7r.

 

A7 (ILCE-7)

Zmiany:

1. Wsparcie dla obiektywu SEL 70-200G:

- szybki hybrydowy AF (w przyszłości wspracie dla innych obiektywów z mocowaniem E)

-  dodanie opcji blokady AF przyciskiem na obiektywie

2. Szybsze uruchamianie aparatu (dot. sytuacji kiedy aparat zostanie wyłączony i od razu włączony)

3. Poprawa jakości zdjęć

4. Poprawki dot. Play Memories Camera Apps

 

windows >>

mac >>

 

A7R (ILCE-7R)

Zmiany:

1. Wsparcie dla obiektywu SEL 70-200G:

- szybszy AF

- dodanie opcji blokady AF przyciskiem na obiektywie

2. Szybsze uruchamianie aparatu (dot. sytuacji kiedy aparat zostanie wyłączony i od razu włączony)

3. Poprawa jakości zdjęć

4. Poprawki dot. Play Memories Camera Apps

 

windows >>

mac >>

 

 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Mogę tylko potwierdzić, że faktycznie A7R szybciej reaguje jeśli wyłączymy i z powrotem natychmiast włączymy aparat.

 

Co do poprawy jakości obrazu - trudno mi cokolwiek powiedzieć.

 

Załączam 2 pliki z podobnymi kadrami (wybaczcie niespecjalny temat, ale po prostu żal było wychodzić).

Powiem szczerze - nie widzę specjalnej różnicy, ale być może to kwestia zachowania się aparatu np. w słabych warunkach oświetleniowych. 

 

Czytałem też wypowiedzi osób (na sonyalpharumors), które twierdzą, że czas uruchamiania się A7R uległ skróceniu nie tylko w momencie wyłączenia i natychmiastowego włączenia. Prezentuję więc filmik pokazujący start aparatu, który był wyłączony przez dłuższą chwilę (wersja przed i po aktualizacji).

 

 

Według mnie nie ma specjalnej różnicy w szybkości uruchamiania się aparatu w momencie gdy jest on wyłączony przed dłuższy czas, więc uznaję te rewelacje za przesadzone.

 

Natomiast w konkretnym przypadku wyłączenia i natychmiastowego włączenia, poprawa jest odczuwalna.

Dziś nagrywałem kilka ujęć wideo i niestety w roztargnieniu nie nagrałem filmiku przed aktualizacją, tak aby pokazać kwestię, która została poprawiona (byłem pewien, że nagrałem) :rolling_eyes:

Musicie mi uwierzyć na słowo, że jest lepiej.

 

Czy AF działa sprawniej?

Mam obiektywy 35/2.8 i 55/2.8 - one są dość szybkie więc różnicy specjalnej nie widzę. 

Fakt, że używam aparatu w dość dobrych warunkach oświetleniowych, może dlatego mam problem z odczuciem jakiejś poprawy.

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z A7/A7R, czy też obiektywami Sonnar FE 35/2.8 ZA i Sonnar FE 55/1.8 ZA śmiało piszcie w wątku :slight_smile:

 

Pozdrowienia,