anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

42W655 - Motionflow XR 200 Hz - Ściema ?

ROZWIĄZANE
Abstractive
Nowicjusz

42W655 - Motionflow XR 200 Hz - Ściema ?

Chciałbym spytać o Motionflow XR 200 Hz w modelu W655. Statyczne obrazy wyglądają dobrze, natomiast ostrość w ruchomych scenach leży, widze smużenie i oglądanie takiej TV raczej męczy niż uprzejemnia czas.
I teraz pytanie, czy ten sławny system Sony Motionflow XR 200 Hz działa w tych TV ? Bo mam grubą ochotę skorzystać z prawa niezgodności towaru z umową, tzn. braku technologi upłynniania obrazu, która miała być zaimplementowana w tym urządzeniu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kiedyś Motionflow 200 Hz (jeszcze w poprzednim module, kilka lat temu), występowało tylko w najwyższych modelach, np. Z5500. Kupując telewizor miałeś do wyboru albo tv bez Motionflow, albo z 100Hz, albo 200Hz. Technologia idzie do przodu, produkty jak i funkcje są dużo bardziej skomplikowane niż kiedyś, rozdzielone po półkach cenowych. Obecnie masz do wyboru całe mnóstwo różnych modeli, gdzie każdy w jakiś sposób różni się od siebie. Sztuką jest poznać dany model przed zakupem. Przynajmniej przeczytać parę testów. W655 posiada technologię która nazywa się Motionflow XR 200. Jak było wspomniane wcześniej, różni się ona od tego co było w poprzednich latach. W tym modelu nie ma rozbudowanego menu Motionflow. Wyższe modele posiadają bardziej rozbudowaną te opcje, gdzie możesz dostosować  stopień optymalizacji  do swoich wymagań. Rozwiązanie to w modelu W655 poprawia ruch, jednak towarzyszą mu pewne efekty w postaci migotania, spadku luminacji i możliwych artefaktów w ruchu. Pod względem dwóch pierwszych efektów, przypomina to trochę tryb "Impus" w modelach z rozbudowanym menu Motionflow.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Co roku zmieniają się dosyć mocno oznaczenia technologii Motionflow i to jak wyglądają możliwości przy danej wartości. Według mojej obserwacji, XR200 jest również tym podstawowym (okrojonym). W opcjach ustawienia obrazu powinieneś znaleźć funkcje "Tryb ruchu LED", która w tym modelu odpowiada za redukcję rozmycia obrazu.

Abstractive
Nowicjusz

Tryb ruchu LED nie nadaje się do oglądania. Spada jasność ekranu o 70% i jest makabryczne migotanie. Chyba, że ludzi chcą oślepić. Do użytku nie jest to akceptowalne.

 

Chciałbym uzyskać oficjalną odpowiedź, czy tryb motionflow XR 200 Hz wstawia pośrednie klatki i redukuje blur w tym TV jak się to wszędzie oznajmia czy to tylko napis i można śmiało reklamować jako niezgodność towaru z umową ?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Szczerze wątpie, że Twoja reklamacja zostanie uznana (aczkolwiek trzymam kciuki), tv lcd nigdy nie radziły sobie idealnie z dynamicznym obrazem, nie wiem czego oczekujesz po tym konkretnym modelu, ale jeśli dynamiki jak na plazmie to niestety nie jest to możliwe. Swoją drogą jak kupowałeś ten telewizor nie widziałeś jak zachowuje się wystawowy model?

GmeruHD
Użytkownik

Jest tak jak napisał Mylagos. Oznaczenia zmieniają się co roku u wszystkich producentów. XR 200 nie znaczy, że TV ma motionflow. Dopiero wyższe serie posiadają wspomaganie poprawy ruchu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kiedyś Motionflow 200 Hz (jeszcze w poprzednim module, kilka lat temu), występowało tylko w najwyższych modelach, np. Z5500. Kupując telewizor miałeś do wyboru albo tv bez Motionflow, albo z 100Hz, albo 200Hz. Technologia idzie do przodu, produkty jak i funkcje są dużo bardziej skomplikowane niż kiedyś, rozdzielone po półkach cenowych. Obecnie masz do wyboru całe mnóstwo różnych modeli, gdzie każdy w jakiś sposób różni się od siebie. Sztuką jest poznać dany model przed zakupem. Przynajmniej przeczytać parę testów. W655 posiada technologię która nazywa się Motionflow XR 200. Jak było wspomniane wcześniej, różni się ona od tego co było w poprzednich latach. W tym modelu nie ma rozbudowanego menu Motionflow. Wyższe modele posiadają bardziej rozbudowaną te opcje, gdzie możesz dostosować  stopień optymalizacji  do swoich wymagań. Rozwiązanie to w modelu W655 poprawia ruch, jednak towarzyszą mu pewne efekty w postaci migotania, spadku luminacji i możliwych artefaktów w ruchu. Pod względem dwóch pierwszych efektów, przypomina to trochę tryb "Impus" w modelach z rozbudowanym menu Motionflow.

Abstractive
Nowicjusz

TV zwrócony, chciałem w805 ale niestety ten model też ma problem z płynnością, mniejszy ale jest.

Szkoda. Inni w cenie W805 oferują więcej.

GmeruHD
Użytkownik

Trzeba przyznać, że każdy ma inne oczekiwania co do płynności obrazu. W sumie muszę przyznać, że źle napisałem mówiąc, że w modelu W6 nie ma Motionflow bo oczywiście go ma. Był to skrót myślowy mówiący, że nie jest to najwyższa wersja dostępna powyżej W6 czyli taka jak w W8, W9 itd. Seria W6 ma motionflow ale w wersji podstawowej. Jest ona włączona na stałę chociaż w menu znajdziemy także funkcję tryb ruchu led, który poprawia ruch (jednak mocno ściemnia obraz) . Kolega Zimny_ właściwie bardzo dobrze to opisał wiec nie muszę nic dodawać.

 

Przypomnę, że bardzo podobnie zbudowana jest tegoroczna seria W7 i dostała bardzo wysoką ocenę np. na HDTVtest. Wyraźnie napisano jak odebrać taką płynność i w jakich warunkach tv się sprawdzi a w jakich wypadałoby dopłacić do wyższego modelu i mieć pełną wersję trybu Motionflow.

 

Abstractive ale w W8 to moim zdaniem już przesadzasz z tą płynnością ale oczywiscie masz prawo do swojego zdania. Przypomnę, że Sony posiada ogromne doświadczenie jeżeli chodzi o dopracowania płynności i w takich modelach jak W9 nie da się już nic poprawić. Jest ideał.

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl42w705b-201402233639.htm

Wfeplayer
Poszukiwacz

Witam. Napisz proszę gdzie kupiłeś telewizor? I jak wyglądała procedura zwrotu. Kupiłem również model 42w655a i tez jestem trochę rozczarowany płynnością obrazu. Szukałem odpowiednich ustawień do oglądania sportu . Męczył em się z tym parę dni. Ustawienia standardowe są beznadziejne. Bylem juz zdecydowany brać tv pod pachy i iść reklamować.. Dziś jednak coś. Drgnelo. Po paru godzinach prób przy odpalone premier league ustawiłem parametry ze da się oglądać mecz i w miarę nie smuzy. Przyznam jednak ze oczekiwałem czegoś lepszego. Pytanie czy w. Modelu w805 te 400 Hz to tez. Taki pić na wodę. W kdl42w655 to pewnie wina matrycy która jest tylko 50hz.