anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DLNA BRAVIA, instalacja i konfiguracja PS3 Media Serwer

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

DLNA BRAVIA, instalacja i konfiguracja PS3 Media Serwer

PS3 Media Serwer to jeden z najpopularniejszych i darmowych programów służących do obsługi DLNA (połączenia komputera z telewizorem, odtwarzacza itd. obsługującego DLNA). Aby skorzystać z DLNA musimy stworzyć sieć między komputerem a telewizorem. Mamy kilka możliwości:
- Połączyć komputer z telewizorem kablem sieciowym skrosowanym
- Połączyć telewizor z routerem kablem sieciowym; komputer z routerem albo przez WiFi, albo kablem sieciowym skrosowanym
- Jeśli nasz telewizor obsługuje WiFi, możemy połączyć go z routerem bezprzewodowo i w taki sam sposób komputer z routerem

Mała uwaga. Jeśli łączymy się przez router, warto zwrócić uwagę na standard sieci jaki obsługuje to urządzenie. Przy oglądaniu filmów HD, będzie potrzebny router w standardzie "n". Standard "n" gwarantuje nam wysoką wydajność i szybkość połączenia - czyli w konsekwencji płynność odtwarzania filmów (pomijając sprawy związane z wydajnością komputera).
Należy również pamiętać o częstotliwości. Standardowa to 2.4 GHz. Częstotliwość najbardziej odpowiednia do przesyłania filmów, szczególnie tych HD to 5GHz, oczywiście w standardzie "N". Niektóre modele BRAVIA z wbudowaną siecią WiFi nie obsługują 5GHz, obsługuje ją adapter WiFi Sony UWA-BR100.

PS3 Media Serwer można ściągnąć stąd:
http://www.ps3mediaserver.org/

bezpośrednie ściągnięcie:
https://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/list

Po zapisaniu pliku na komputerze, instalujemy go.

Po instalacji uruchamiamy serwer, klikając "Finish".

Wchodzimy w "Ustawienia nawigacji/udostępniania. Możemy wybrać foldery które chcemy udostępnić. Aby to zrobić klikamy na zielony "plus" i szukamy miejsc które nas interesują. Domyślnie udostępnione są wszystkie foldery (wszystkie dyski), a raczej multimedia znajdujące się w nich.


http://imageshack.us/a/img52/6528/psms2.png


Zapisujemy ustawienia i restartujemy nasz serwer.

http://imageshack.us/a/img571/4909/psms3.png


Czekamy chwilę aż serwer uruchomi się ponownie. Pilotem od telewizora wchodzimy do Menu -> Ustawienia ->Ustawienia sieciowe -> Ustawienia wyświetlania serwerów. Tam powinien być widoczny nasz serwer.

http://img812.imageshack.us/img812/2450/dsc00420uo.jpg


Jeśli go nie ma są dwie możliwości:
- czekamy chwilę, na pilocie naciskamy "Options" i wybieramy "Aktualizuj listę". Jeśli wszystko jest dobrze, powinien się pojawić.
- jeśli ciągle nie ma naszego serwera na liście, oznacza to najprawdopodobniej błąd w połączeniu sieciowym. Tu już jest więcej możliwości i sytuacje raczej powinny być rozpatrywane indywidualnie. Najczęściej połączenie blokuje zainstalowany na komputerze Firewall. Połączenie możemy sprawdzić też z poziomu telewizora, wchodząc w ustawieniach sieci w "Sieć". Powinien wyświetlać się adres IP i maska podsieci. Domyślenie "Ustawienia adresu IP" są ustawione na "automatyczne".
Jeśli połączenie mamy skonfigurowane prawidłowo, nasz serwer wyświetla się na liście w telewizorze, a w programie na stronie głównej jest widoczny nasz telewizor.

http://imageshack.us/a/img217/3129/psms1.png


Możemy przejść do konfiguracji programu, który powinien działać na domyślnych ustawieniach.
Pierw wejdźmy do "Ustawienia transkodowania". Tam wejdziemy do "Wspólnych ustawień transkodowania" i później do ustawień silników "MEncoder". Ustawienia jakie posiadam u siebie i na których wszystko działa poprawnie są na zdjęciach poniżej. W razie pytań proszę pisać, zobaczymy co da się zrobić :D

EDIT 20.01.2012

W najnowszej wersji (obecnie 1.50.0 ) polskie znaki są wyświetlane poprawnie.

EDIT 19.09.2012

Zaktualizowałem wątek.

102 ODPOW. 102
polski
Początkujący

Witam
Zrobiłem wszystko jak opisałeś i na TV jest wyświetlany serwer lecz w programie PS3 Media
nie znajduje żadnego sprzetu
Wiesz co może byc przyczyną
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
połączenie kablem, czy WiFi?

polski
Początkujący

kablem

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

PS3 Media Serwer wykorzystuje Javę do swojej prazy. Niektóre antywirusy, albo sam Windows może blokować to połączenie - myśląc o ataku na komputer i wyłudzaniu danych. Ale spokojnie, nikt nic nie kradnie, nie włamuje się itd. To połączenie jest tylko między komputerem a telewizorem. Java jest wykorzystywane do udostępnienia materiałów na telewizorze. Po to, abyś mógł wyświetlać materiały na ekranie Bravii.
Jeśli masz zainstalowanego firewalla (albo jakiegoś antywirusa), to na chwilę wyłącz go. Uruchom ponownie PS3 MS, po chwili w oknie programu powinien pojawić się wykryty telewizor. Przed wyłączeniem firewalla proponuję wyłączyć na chwilę Internet, dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli wszystko jest OK, możesz włączyć firewalla i poszukać w ustawieniach "sieci". W ustawieniach sieci należy zaznaczyć połączenie z telewizorem jako "zaufane połączenie". Powinno być już dobrze. Chociaż firewall mógł zablokować połączenie, które trzeba odblokować w "Regułach firewalla". Jak nie wiesz jak to się robi, napisz jaki masz program, może akurat go znam i pomogę.
Jeśli wyłączenie firewalla nie pomogło, to może sam Windows blokować połączenie. W tym przypadku należy wejść do miejsca gdzie masz połączenia sieciowe (w Windows 7 i Vista nazywa się to "Centrum sieci i udostępniania") i połączenie z telewizorem zaznaczyć jako sieć zaufana.
Jeśli ciągle nie działa to napisz jaki masz Windows i antywirusa/firewalla. To co napisałem brzmi skomplikowanie, ale w rzeczywistości to jest parę kliknięć...

profile.country.pl_PL.title
azja-----
Początkujący

Witam. Zainstalowałem PS3 SM na lapku z WIN XP, antywir Nod32-ESET4 i połączyłem z NX700 kablem. Udostępniłem foldery zgodnie z opisem wyżej i na tym skończyłem, bo nie mogę uzyskać połączenia. W TV, w zakładce Ustawienie sieci-Stan, połączenie kablowe-OK
ustawienie adresu IP-Automat. Nie wiem jak to dalej konfigurować, mógłbyś pomóc?

profile.country.pl_PL.title
azja-----
Początkujący

...nikt tu nie zagląda czy co. Zainstalowałem PS3 v.1.20.412 i wszystko zaczęło działać, jednak mam wyłączonego Noda (zapora osobista). Wie ktoś jak go skonfigurować?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie znam NODa, ale w większości firewalli jest podobnie. Musisz wejść w ustawienia firewalla, znaleźć ustawienia odpowiadające za kontrolę programów, wejść w nie. Tam znaleźć program "Java (TM)....." i zaakceptować połączenie z siecią. U mnie występuje w dwóch pozycjach. Jako proces w systemie widoczny jest jako "javaw.exe".

profile.country.pl_PL.title
pulower
Początkujący

Sprawa z podłączeniem PS3 Media Server nie jest taka prosta, jeżeli komputer jest podłączony do sieci wifi w domu, a chcemy podłączyć go kablem do telewizora. U mnie pojawił się problem z numerami IP – tworzą się bowiem wtedy dwa połączenia sieciowe w komputerze – jedno bezprzewodowe, a drugie przewodowe. Ja rozwiązałem to w ten sposób :
We właściwościach połączenia przewodowego ustawiłem stały nr IP – inny niż komputer ma w sieci bezprzewodowej (wpisałem mu 192.168.0.2 i wyłączyłem obsługę TCPi6 lub jakoś podobnie w XP nie ma tego problemu). Następnie podobne ustawienia zrobiłem w telewizorze – przypisałem mu adres sieciowy serwera(bramki) w ustawieniach sieci przewodowej. Można jeszcze przypisać komputerowi stały nr IP – u mnie pojawił się sam nr 192.168.0.70.
Jeszcze jedną rzecz trzeba ustawić w PS3 Media Server – w zakładce konfiguracja ogólna jest rozwijane podmenu z rodzajem podłączenia – tam proszę rozwinąć i wybrać podłączenie Ethernet lub coś podobnego.
I u mnie to zadziałało – 3 noce kombinowania :)
A jak jeszcze zostanie udostępnione połączenie bezprzewodowe w komputerze to już gotowe będzie połączenie z internetem w telewizorze.

bjman-----
Początkujący

Zrobiłem wszystko jak w opisie TV widzi serwer ale nie mogę odtworzyć video gdyż ukazuje się napis "Brak elementów do wyświetlenia" i tak przy każdym rodzaju plików. PS3 media nie widzi telewizora (nie pojawia się ikona tv) pojawia się Unknow Renderer. Pomocy