anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A77 II - gubi podlaczenie z obiektywem Sigma 10-20

paul123-----
Użytkownik

A77 II - gubi podlaczenie z obiektywem Sigma 10-20

I kolejny problem. Posiadam szereg roznych marek obiektywow ale tylko z nowa Sigma 10-20/3.5 mam dylemat. Aparat sam z siebie gubi polaczenie z obiektywem. Wylacza mi sie AF, przyslone pokazuje jako "F--" - doslownie jakbym podpial obiektyw manualny. Najpierw sporadycznie, potem coraz czesciej. Ale wystarczylo wylaczyc/wlaczyc aparat i po sprawie. Znow go widzial. Az do dzis. Nie pomoglo wylaczanie, podpiecie innego obiektywu. Podpinam Sony 16-50 i dziala OK. Podpinam ponownie S10-20 i nie dziala. Podpinam Sigme 18-250, dziala. Podpinam wiec S10-20 do body A700 - dziala. I dopiero po tym ponowanie S10-20 podpinam pod A77mkII i udalo sie. Ale widze problem narasta i koniec koncow nadejdzie taki dzien ze wylaczy mi komunikacje z tym obiektywem na amen. Co sie dzieje? Po podpieciu i prawidlowym dzialaniu z A700 smiem twierdzic ze to moja A77 swiruje a nie ze z obiektywem jest cos nie tak.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Trudno wyrokować co jest przyczyną. Możliwe, że robi się problem styków przy bagnecie, co akurat zdarzyło się kilku osobom, które znam (wprawdzie nie z A77 II, ale z body z bagnetem A). Dlatego najlepiej sprawdzić tą Sigmę z innym body A77 II. 

Świrować może też Sigma, niektóre serie obiektywów nie współpracowały w pełni z aparatami SLT. I szczerze mówiąc, skłaniał bym się bardziej ku tej wersji.

Pozdrowienia!

paul123-----
Użytkownik

No nie wiem czy to wina Sigmy. Jak tylko w serwisach podam powod ze z A700 dziala bezblednie to zaczna jeden na drugiego zwalac wine a usterki nie naprawia. narazie wstepnie po tym co napisalem wychodzi mi to bardziej na problem z aparatem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Od czasu jak Sony wprowadziło modele SLT, problem współpracy z obiektywami Sigmy jest faktem. 
Zdarzało się, że niektóre 70-200/2.8 HSM nie działały poprawnie. Nowe obiektywy są już znacznie lepiej dopracowane przez Sigmę.

 

A700 to normalna lustrzanka więc problemu nie ma.

 

Jedyna sensowna metoda to weryfikacja z innym body SLT, a najlepiej z takim jak masz.

paul123-----
Użytkownik

Rzecz w tym ze Sigma 10-20/3.5 jest tez nowym obiektywem i byc moze gdyby to byla jeszcze wersja ze swiatlem 4-5-5.6 to moze by bylo tak jak mowisz a w tym przypadku... sam nie wiem. moze bede mial mozliwosc sprawdzenia na innym SLT. Jak sie okaze ze jest to wina obiektywu to co wtedy? Oni takie rzeczy naprawiaja? Co to za rodzaj usterki bo ani to kalibracji nie wymaga ani nie jest to zadne uszkodzenie mechaniczne??

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Najprawdopodobniej jest to niedogadywanie się procesora aparatu z procesorem (oprogramowaniem) obiektywu. Sigma jako producent niezależny powinna wystąpić do producentów korpusów i zakupić specyfikację komunikacji, specyfikację porozumiewania się obiektywu z body. Ale to kosztuje. W związku z tym koszt samego szkła byłby większy. Dlatego Sigma produkuje obiektywy z oprogramowaniem do korpusów, które może poznać, czyli takie, które są już na rynku. W momencie wejścia nowych korpusów na rynek szkła wypuszczone przed premierą tych korpusów mogą nie działać poprawnie w niektórych sytuacjach z nowymi korpusami. Sigma czasem przeprowadza akcje aktualizacji oprogramowania w swoich szkłach (w starszych szkłach bywała chyba nawet konieczność wymiany chipa).

Napisz / zadzwoń do Sigmy i dowiedz się o aktualizację / wymianę oprogramowania w obiektywie.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


paul123----- napisali:

Rzecz w tym ze Sigma 10-20/3.5 jest tez nowym obiektywem


No niestety nie jest nowym obiektywem. Konstrukcja miała premierę w 2009 roku, czyli przed wprowadzeniem aparatów SLT. 

Od tego czasu wiele serii obiektywów Sigmy nie współpracowało poprawnie z aparatami SLT.

 

Pozdrowienia!