anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja A7R IIIa

profile.country.PL.title
kubuch
Poszukiwacz

Aktualizacja A7R IIIa

Witam

Próbowałem zaktualizować oprogramowanie A7R IIIa plikiem do A7R III. Pomimo działania zgodnie z instrukcją aparat nie jest wykrywany przez komputer. Cały czas pozostaje firmware v.1.0  Pytanie: czy aktualizacja musi być dedykowana do IIIa (której nie ma) czy problem leży gdzie indziej ?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
zuka68
Użytkownik

Czy robisz to zgodnie z instrukcją (Aktualizacja oprogramowania systemowego (firmware) aparatu ILCE-7RM3, wersja 3.10 (Windows) | Sony P...)  w zakładce przygotowanie ?

profile.country.PL.title
kubuch
Poszukiwacz

Tak, wszystko jest wykonywane zgodnie z instrukcją . Wg niej ekran wyświetlacza powinien zgasnąć po kilku sekundach, ale cały czas widnieje komunikat "Tryb USB, pamięć masowa, USB". Przejście do kolejnego kroku skutkuje komunikatem o braku aparatu do aktualizacji. Były zmieniane porty USB. Próba aktualizacji była wykonywana na komputerze i laptopie z Windows oraz na Mac-u. IMG_4364.jpgIMG_4365.jpg

profile.country.PL.title
zuka68
Użytkownik

Jest też możliwość, że coś blokuje na komputerze

Obejrzyj jeszcze https://www.youtube.com/watch?v=s0PsLkBtgSc  i jak wszystko robisz zgodnie z tym to pozostaje sprawdzenie na innym kompie, poproszenie kogoś z okolicy Twojego zamieszkania, kto się na takich sprawach zna, w ostateczności serwis lub może coś na infolinii pomogą https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=cameras-camcorders1&tab=Tips

 

 

profile.country.PL.title
kubuch
Poszukiwacz

Ok, dzięki za sugestię. Napisałem do supportu i otrzymałem info, że oprogramowanie od A7R III jest to jak najbardziej prawidłowe dla A7R IIIA. W związku z tym, wyślę zapytanie dotyczące problemu instalacji tego oprogramowania. Z tego wynika, że problem leży po stronie instalatora lub aparatu. Jeżeli niczego nowego nie zasugerują, Pozostaje wizyta w sklepie albo wysyłka do serwisu.