anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NEX-5 problem z oryginalnym obiektywem

ROZWIĄZANE
harnus
Poszukiwacz

NEX-5 problem z oryginalnym obiektywem

Witam!

W zeszłym roku w moim Nex`ie pojawił się problem. Na początku aparat co jakiś czas wyrzucał błąd "Nie można rozpoznać obiektywu. Zamocuj go poprawnie". Na ogół wystarczyło wyłączyć i włączyć aparat lub zdjąć na chwilę obiektyw. Lecz w tej chwili nie mogę zrobić zdjęcia gdyż permanentnie ten błąd się pojawia. Jest to oryginalny obiektyw Sony który był w zestawie. Nie pomaga wyłączenie aparatu lub zdjęcie obiektywu.

Czy ktoś miał już może taki problem? Wiecie czym to jest spowodowane i jak temu zaradzić? Czy jest to problem z obiektywem czy raczej z body? 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Artur

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, możesz spróbować przeczyścić styki obiektywu i aparatu, jednak podejrzewam, że bez wizyty w serwisie się nie obejdzie. Niestety nie powiem ci co mogło się zepsuć. Problem może występować zarówno po stronie aparatu, jak i obiektywu.

Nie jestem pewien, ale NEXy, podobnie jak Alphy, serwisuje CSI w Warszawie (www.e-csi.pl).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

harnus
Poszukiwacz

Witam,

 

problem rozwiązany, a okazał się bardzo prosty. Wystarczyło DOBRZE wyczyścić styki. Wcześniej czyściłem je przy urzyciu wacików i zmywacza do paznokci i to nie pomagało.

Wyczytałem na jakims anglojęzycznym forum, że ktoś miał podobny problem i wyczyścił styki papierem ściernym i pomogło. Nie byłem tak radykalny, ale użyłem pilnika o drobnym ziarnie i poprawiłem spirytusem, pomogło.

 

Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem!

 

Pozdrawiam,

Artur.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, możesz spróbować przeczyścić styki obiektywu i aparatu, jednak podejrzewam, że bez wizyty w serwisie się nie obejdzie. Niestety nie powiem ci co mogło się zepsuć. Problem może występować zarówno po stronie aparatu, jak i obiektywu.

Nie jestem pewien, ale NEXy, podobnie jak Alphy, serwisuje CSI w Warszawie (www.e-csi.pl).

harnus
Poszukiwacz

Dzieki za odpowiedź.

Styki czyściłem wielokrotnie i nic nie pomagało. Do tego dziś sprawdzałem aparat na obiektywie kumpla, niestety dalej nic. Zaś mój obiektyw w jego Nex`ie działał bez problemu, więc to ewidętnie problem z body. 

 

A czy może mieć to związek z softem? Wiecie jak zresetować aparat (coś więcej niż przywracanie ustawień fabrycznych - to już robiłem) lub wgrać/zaktualizować soft?
Chciałbym spróbować zanim oddam aparat do serwisu bo naprawa zapewne będzie kosztowna...

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Soft od nowa może wgrać tylko serwis. Możesz spróbować zaktualizować soft do nowszej wersji, jeśli taka istnieje, choć wątpię żeby tu był problem.

NEX-5

harnus
Poszukiwacz

Witam,

 

problem rozwiązany, a okazał się bardzo prosty. Wystarczyło DOBRZE wyczyścić styki. Wcześniej czyściłem je przy urzyciu wacików i zmywacza do paznokci i to nie pomagało.

Wyczytałem na jakims anglojęzycznym forum, że ktoś miał podobny problem i wyczyścił styki papierem ściernym i pomogło. Nie byłem tak radykalny, ale użyłem pilnika o drobnym ziarnie i poprawiłem spirytusem, pomogło.

 

Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem!

 

Pozdrawiam,

Artur.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, super że udało ci się rozwiązać problem :slight_smile:

Miłego użytkowania sprzętu :wink: