anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Proszę o poradę,Sony A5000

Emiliusz26
Nowicjusz

Proszę o poradę,Sony A5000

Witam wszystkich.

Przymierzam się do kupna aparatu fotograficznego.Ale nie znam się za bardzo na tym .I proszę o pomoc  i poradę.

Szukam aparatu dla amatora do kwoty max 2000 zł ,wiadomo czym mniej tym lepiej :).Mam aparat Canon Power shot sx 400 ,z którego jestem bardzo zadowolony,ale chciałbym mieć coś lepszego (nie lustrzankę,kompakt mam to może bezlusterkowca), mniejszego i na akumulator.

W oczy rzucił mi się Sony A 5000.Wyczytałem ,że jest to odpowiednik Nex'a 3 (a z nexia 3 dużo ludzi  nie było zadowolonych).A na forach o A5000 mało piszą opinii.

Dla tego też piszę z prośbą o poradę czy warto,a może zaproponujecie coś innego.

Pytanie też mam dotyczącą w/w aparatu .

W sklepie znalazłem,wersję podstawową  za ok 1549 zł i wersję podst. plus obiektyw sel 55210 za ok 2199zł.Czy jeśli już brać to tą podstawę czy ten droższy?

Proszę o pomoc i poradę.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Na pewno A5000 to dobry aparat, jednak żeby stwierdzić czy warto go kupić, musisz odpowiedzieć sobie na pytania do czego będziesz go używał, czego od niego oczekujesz. Ponadto, możesz się przejść do sklepu i pobawić się tym apartem na ekspozycji.

To samo tyczy się twojego drugiego pytania dotyczącego wersji. Nie wiem, czy w wersji podstawowej jest dodawany obiektyw (18-55)? Zakładam, że tak, więc musisz znowu wiedzieć do czego będziesz wykorzystywał ten zestaw. Na pewno teleobiektyw, np. 55-210 będzie przydatny, uogólniając, do dłuższych ujęć, choć jeszcze lepszy byłby obiektyw z ogniskową 400 mm. Jednak, czy będziesz potrzebował takich obiektywów, to musisz zdecydować sam.