anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7S II mały problem z wideo

ArkadiuszZ
Nowicjusz

Sony A7S II mały problem z wideo

Cześć, 

 

Mam mały problem z wideo w a7s ii, a dokłądniej z odtwarzaniem. Miniaturka na podglądzie pokazuje poprawnie nie prześwietlony obraz. Po włączeniu podglądu jest on prześwietlony. Gdy wrzucam go do Premiere muszę zastosować korektę Highlights -30 i wtedy wraca do normy. 

 

Skąd się bierze to prześwietlenie i dlaczego muszę robić korektę skoro aparat i podgląd widzą dobrze?. Może mnie ktoś poprowadzic krok po kroku jak wyeliminować ten błąd?. W poprzednim systemie Canona nie miałem takich problemów. 

a7s.jpg

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Wygląda na to, że winny jest tu Premiere. Nie znam tego programu, nie używałem go nigdy ale może ma on zaszyte jakieś nastawy lub odczytuje z pliku jakieś wartości i według tych informacji ustawia domyślny profil pracy. Dopiero ręczna ingerencja w parametry naświetlania pomaga.

Może jest gdzieś nastawa, jakiś znacznik, który zmusi program do nieładowania setupu na podstawie odczytanych danych z aparatu tylko program będzie pracował z nastawami ustawionymi przez Ciebie.

ArkadiuszZ
Nowicjusz

Sprawdziłem dokładnie i każy odtwarzacz, WMP allplayer, media player clasic wszystkie wyswietlaja obraz prześwietlony. Zauważyłem również, że zmiana jasności ekranu w aparacie na +2 pokazuje obraz odpowiadający tym prześwietleniom. Więc reasumując teraz mogę wierzyć w miarę obrazowi widocznemu na ekranie. Jednak nie powinno tak być, że na 0 jest obraz niedoświetlony a na +2 jest ok.

 

Nowy sprzęt, więc widzę potrzebę go jeszcze lepiej zrozumieć. 

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

No to mam jeszcze jeden pomysł. Piszę o tym tak trochę na podstawie korzystania z innych sprzętów Sony, bo tego nie posiadam. W innych modelach aparatów z elektronicznym wizjerem jest ustawienie wyświetlania obrazu w wizjerze (a pewnie i na LCD): albo pokazuje obraz zgodny z nastawami warunków w aparacie (widać przymknięcie przysłony jako ściemnienie obrazu, wydłużenie czasu naświetlania jako rozjaśnienie itp) albo obraz jest niezależny od nastawionych nastaw aparatu (jasność wizjera jest taka sama.niezależnie od warunków oświetlenia sceny). Funkcja nazywa się "wyświetlanie podglądu na żywo".