anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-CX700VE I MIKROFON ECM-HW2

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
pokosb
Nowicjusz

HDR-CX700VE I MIKROFON ECM-HW2

witam wszystkich . jestem w posiadaniu j.w. i jestem ciekaw jak zachowa sie kamerka po podłączeniu do niej SONY ECM-HW2 a właściwie jak bedzie zapisywany dzwięk .wiadomo iż CX nagrywa DD 5.1 ,w instrukcji do ECM napisane jest " Tryby nagrywania: miksowanie 5.1 kanałów, miksowanie mono, jeden kanał, wyłączony. " jak w praktyce bedzie wyglądała zapisana ścieżka dzwiękowa po włączeniu danych "trybów" . jesli ktoś z szanownych kolegów miał do czynienia z ECM-HW2 i jest w stanie coś na tentemat napisać - bede wdzięczny ,pozdrawiam .

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.en_PL.title
paragraph22
Początkujący

ten mikrofon nagra centralny pozostałe ścieżki z kamery :c22 pozdrawiam

:c50 - user manual - http://pdf.crse.com/manuals/4126699141.pdf
When used with a video camera compatible with 5.1ch recording, this wireless
microphone will provide center channel sound, delivering clear, natural sound.
This wireless microphone is based on Bluetooth wireless communication
technology.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.en_PL.title
paragraph22
Początkujący

hej

otóż ten mikrofon ma kilka trybów pracy

- miksowanie 5.1, miksowanie mono (czyli sprowadza wszystko co nagra do mono), jeden kanał (to jest przydatne kiedy na pozostałych kanałach ma być 'cisza'), wyłączony

i teraz w zależności od posiadanej kamery możesz wybrać odpowiednią opcję
niektóre kamery nagrywają mono, niektóre stereo a niektóre 5.1

generalnie jest tak jeśli kamera posiada zapis 5.1 to mikrofon 5.1 (czyli HDR-CX700VE + MIKROFON ECM-HW2) da Ci wyjściowo 5.1 natomiast jeśli z jakiś powodów potrzebujesz tylko stereo lub nawet mono to ten mikrofon + odpowiednie ustawienie opcji da Ci taką możliwość. Nie znam tej kamery tak dobrze ale część kamer np. EX ma możliwość zmiany standardu zapisu fonii niezależnie od mikrofonu ale ta chyba nie ma.

Podsumowując
otrzymasz 5.1

pozdr

profile.country.pl_PL.title
pokosb
Nowicjusz

witam.dzieki za szybką odpowiedź-ale bardziej nurtuje mnie w jaki sposób "fizycznie" bedzie zapisany dźwięk na ścieżce .dokładnie - czy w trybie np. 5.1 dźwięk z ECM będzie np. tylko w centralnym kanale-a reszta ( lewy.prawy.lewy i prawy tył ) nagrywana jest z mikrofonu wbudowanego w kamerke,a może jeszcze inna konfiguracja..? pozdrawiam.

profile.country.en_PL.title
paragraph22
Początkujący

ten mikrofon nagra centralny pozostałe ścieżki z kamery :c22 pozdrawiam

:c50 - user manual - http://pdf.crse.com/manuals/4126699141.pdf
When used with a video camera compatible with 5.1ch recording, this wireless
microphone will provide center channel sound, delivering clear, natural sound.
This wireless microphone is based on Bluetooth wireless communication
technology.

profile.country.pl_PL.title
pokosb
Nowicjusz

dzięki za odpowiedź-o to mi chodziło.pozdrawiam.

matadl
Nowicjusz

Witam,

 

przymierzam się do zakupu tego mikrofonu. Czy ktoś przesetował samemu to rozwiązanie podane powyżej? W intrukcji CX700VE znalazłem tego typu informację "Podłączenie mikrofonu zewnętrznego
(oddzielnie w sprzedaży) powoduje wyłączenie mikrofonu wbudowanego" dlatego zastanawiam się czy na 100% mikrofon ECM-HW2 będzie działał w trybie 5.1 mix z HDR-CX700VE. A może mikrofon ten ma osobno nagrywa w 5.1 nie korzystając wcele z wbudowanego mikrofonu kamery.