anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-TD10 i HDR-TD20 - OSTRZEGAM !!!

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

HDR-TD10 i HDR-TD20 - OSTRZEGAM !!!

 

Przestrzegam przed zakupem obu modeli kamer.
SONY po raz kolejny KPI sobie z użytkowników
Pliki z w/w urządzeń nie są poprawnie odczytywane przez ŻADNE urządzenie SONY !!!
Jeżeli spróbujemy odczytac zarejestrowane tymi kamerami filmy 3D - obojętnie czy będzie to najnowszy telewizor bravia (testowane na HX750) czy na PS3 - otrzymamy zawsze obraz 2D

Jedynym sposobem na odtworzenie materiału w 3D jest ...odtworzenie go wprost z kamery. Możemy zatem zapomnieć o przesłaniu znajomym czy rodzinie plików. Aby obejrzeć filmy w 3D musimy mieć przy sobie kamerę.

Temat zapusciłem w SONY STORE aby sprzedawcy sprawdzili jak to jest u nich. Wynik ich zaskoczył tak samo jak mnie. Obraz jest 2D !!

Z chwilą np awarii/sprzedaży kamery - automatycznie tracimy dostęp do biblioteki filmów 3D
Ciekawe jakby zareagowali fotografowie gdyby się im wciskało lustrzanki w których pliki RAW można by odczytać tylko z poizomu aparatu ?

Brak wsparcia w telewizorach a także w PS3 dla swoich flagowych modeli kamer można nazwać krótko - ********** roku!

 

Powód edycji: post zawierał słowa, które mogły urazić pozostałych użytkowników forum. 

 

27 ODPOW. 27
profile.country.pl_PL.title
kukus-----
Początkujący

Mam dokładnie ten sam problem z tym że mam Bravię KDl-46EX720, kamera ta sama i serwer podłączony do sieci. Wszystko jest w sieci i telewizor widzi pliki ale odtwarza jedynie w 2D, po podłączeniu kablem bezpośrednio kamery do telewizora można oglądać w 3D, ale to się mija z celem, by obejrzeć cokolwiek zgrywać na kamerę, zwłaszcza że pliki są duże a prędkość przesyłania danych mierna.....

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Za posrednictwem SONY CENTRE w moim mieście atakuję kogoś w SONY POLAND z tym tematem. Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania. Spłodzili format który nie jest kompatybilny z niczym.
Wypuszczajac tego typu kamerę - psim obowiazkiem SONY jest wprowadzić odpowiednie aktualizacje w urzadzeniach takich jak BluRay, PS3 czy telewizory które umożliwią odczyt tego typu plików.
Gdybym wiedział że będą takie cuda - kupiłbym sobie kilakkrotnie tanszą kamerę 2D a obraz 3D wymuszał z poziomu telewizora

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witajcie,

nie mam tej kamery, aby przetestować materiał wideo.

mobor napisał(a):

Można wymusić jedynie "czary mary" z poziomu telewizora ale nie w tym rzecz.


Chodzi o "Symulowanie efektu 3D"?

Z tego co piszecie nie jest winna kamera, czy kontener - a kompatybilność odtwarzacza USB w BRAVIA z plikami .mts 3D. Według informacji technicznych - tak właśnie jest. Materiał wideo 3D z kamery HDR-TD10 jest zapisywany w standardzie MVC (Multiview Video Coding). Standard ten jest kompatybilny wstecz z H.264/MPEG-4 AVC - czyli jednym z wielu formatów obsługiwanych przez BRAVIA. Tylko kompatybilność MVC z H.264/AVC polega na wyświetlaniu obrazu 2D - pomijane są dane dotyczące drugiego obrazu czyli tego powodującego obraz 3D. W efekcie:

mobor napisał(a):

Plik ma tradycyjny kontener - mts, odtwarza się z pendrive'a jak najbardziej prawidłowo - tyle że bez 3D



Reasumując - wszystko wskazuje na to, że odtwarzacz USB BRAVIA nie wspiera MVC w tym kontenerze. Tak przypuszczam...

mobor napisał(a):

Idea powinna byc taka - nagrywam i oglądam. Zero konwersji. Tym bardziej w ramach tego samego producenta. Sprzet zaktualizowany



Doskonała idea :D Super byłoby, jakby tak właśnie działało. Jednak obecnie kamera gwarantuje odtwarzanie plików 3D, po podłączeniu przewodem HDMI - na każdym telewizorze 3D. Obraz można zgrać na płytę Blu-disc i odtworzyć w poprzez odtwarzacz Blu-ray. DLNA z tymi plikami nie próbowałem, nie mam tej kamerki... Może pójdzie na jakimś serwerze. Przy odtwarzaniu USB - sami wiecie - tego dotyczy wątek. Może powstanie jakaś aktualizacja uwzględniająca wsparcie dla tego typu materiałów...

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Mylisz sie

Jka nagrasz strukturę na płytę - masz obraz 3D
Aby dostać 3D musisz przekodować pliki do pełnego BD 3D co trwa lata (próbowałem na Power Director 10)
Po 30 minutach renderingu zmiekłem bo miałem nadal 0% dla kilkuminutowego pliku

Robert
Początkujący

Filmy w 3D faktycznie nie są odtwarzane z HDR-TD10E przez PS3 (temat poruszony na forum i nie tylko) i nie są wspierane przez telewizory. Pliki z tych kamer i płyty BD stworzone przez PMB lub PMH są odtwarzane tylko na najnowszych odtwarzaczach SONY czyli 490, 590 i 790 ale po aktualizacji firmware do najnowszej wersji (osobiście sprawdziłem w Sony Center w Atrium przy Elektoralnej w Warszawie). Nie ma możliwości stworzenia płyty BD w standardzie BD-3D gdyż ten standard nie ma w specyfikacji pliku 1080/50i. Na tę chwilę trzeba czekać na aktualizacje firmware odtwarzaczy ( nie wiadomo czy PS3 będzie w stanie obsłużyć ten format, wersja 4.21 jeszcze nie wspiera tego formatu pliku) lub na upgrade firmware kamery aby był obsługiwany standard 1080/24p.

profile.country.pl_PL.title
kukus-----
Początkujący

mobor napisał(a):

Mylisz sie

Jka nagrasz strukturę na płytę - masz obraz 3D
Aby dostać 3D musisz przekodować pliki do pełnego BD 3D co trwa lata (próbowałem na Power Director 10)
Po 30 minutach renderingu zmiekłem bo miałem nadal 0% dla kilkuminutowego pliku


Niestety ale chyba masz rację...
Mam również odtwarzacz BluRay i on również te pliki odtwarza w 2D jak odtwarzam je z serwera w sieci, jedynym sposobem jest rendering, bo nie sądzę, że po włożeniu dysku z takimi samymi plikami zmieniłoby coś... Niestety tak jak wspomniałeś rendering trwa latami, zwłaszcza przy takich dużych plikach

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

AKtualizacja

To brzmi jak ponury dowcip ale niestety - taka jest prawda

JEDYNYM sprzętem na dzień dzisiejszy który odtwarza pliki 3D z TD10/TD20 są....odtwarzacze BluRay Panasonic na 2012 r.
Właśnie kupiłem model 320
Bez problemu rozpoznał 3D z karty AVCHD !

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

mobor napisał(a):

...Właśnie kupiłem model 320
...


Świetny wybór. Również kupiłem Panasonica-BDT 310 i muszę powiedzieć ze oprócz fenomenalnego obrazu z BD również płyty DVD nabierają nowego blasku. Jeśli chodzi o dźwięk to Panasonic postawił poprzeczkę naprawdę wysoko, gdyż jeśli płyta CD od czasu do czasu wyląduje w odtwarzaczu Blu-Ray zamiast w Rotelu RDV 1060,to różnicy aż tak bardzo nie słychać.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Powiem tak. Mam za sobą 3 nietrafione zakupy z wyższej pułki

Jako pierwszy był Denon DVD-2930 w którym laser padł po 400 godzinach pracy (koszt nowego 1000zł), nowo zakupiony w tym roku Pioneer BluRAY BDP-LX55 blokował wewnatrz płyty a jego elektronika takze nie zachwycała. Wymieniłem go na Denona 1611 w którym z kolei napęd po 3 miesiacach zaczął wpadać w wibrację. Obie konstrukcje bazują na tym samym (powiedzmy sobie szczerze - bardzo mizernym) układzie SoC MediaTek którego jedyną zaletą jest...KOSZT
Jest tani jak barszcz a do tego zawiera wszystkie elementy konstrukcyjne przez co spada stopień komplikacji płyty PCB
Tajemnicą poliszynela jest fakt że obie firmy zlecają produkcje swoich urzadzen tej samej chińskiej manufakturze

Po tych doswiadczeniach wybrałem sprzęt tanszy wychodząc z załozenia że skoro tak czy inaczej otrzymam badziew - nie będę niemile zaskoczony ale przynajmniej zapłącę 2x mniej. I tutaj pozytywne zaskoczenie Choć wygląd Panasoncia jest sparatański - jego możliwości oraz jakość AV oferują na prawdę sporo. A do tego jako jedyny, sprzęt Panasonica wspiera AVCHD 3D bez zbędnych akrobacji....Wstydź sie SONY