anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Music Cam HDR - MV1 okiem amatora muzykowania :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Music Cam HDR - MV1 okiem amatora muzykowania :)

Od niedawna testuję kamerę HDR MV1.
To zupełnie nowa klasa kamer.

 

DSC09932.jpg

 MV1 z moimi ulubionymi instrumentami. Zdjęcie zrobiłem RX10

 

Kamery Action Cam są dedykowane dla osób aktywnych, kamera Music Cam jest dedykowana dla miłośników muzykowania.
To bardzo wyspecjalizowane narzędzie, na pewno nie można powiedzieć o tej kamerze że jest uniwesalna.
Przyznam że jak tylko usłyszałem o tym modelu od razu zapaliłem się do tej idei.
Podobnie jak wiele muzykujących osób w którymś momencie stanąłem przed pytaniem czym nagrywać swoje muzykowanie, choćby po to by śledzić własne postępy
albo co nie mniej istotne by podzielić się wykonaniami coverów i własnych piosenek na You Tube.
Kamer dedykowanych do nagrywania muzyki właściwie nie ma na rynku.
Sony ze swoją Music Cam pokazało jak to można zrobić, właściwie to moim zdaniem ta kamera dokładnie odpowiada na potrzeby amatorów muzykowani i… nie tylko...

Jej najważniejsze cechy:

Dźwięk:

  • Możliwość nagrywania dźwięku w nieskompresowanym formacie  Linear PCM
  • Wbudowane dobrej jakości mikrofony stereofoniczne  o szerokiej charakterystyce jednak z mocnym centrum, kąt pokrycia ok 120 stopni
  • Możliwość sterowania poziomem nagrania dźwięku.
  • Możliwość nagrywania wyłącznie dźwięku bez obrazu.
    Kamerka z powodzeniem mmoże również zastąpić rekorder dźwięku
  • Wejście (mały jack) na zewnętrzny mikrofon, można je też potraktować jako line in

Obraz:

  • Szerokokątny obiektyw Carl Zeiss, kąt widzenia 120 stopni
    Tak duży kąt widzenia powoduje że kamera może być umieszczona blisko wykonawcy, lub objąć cały zespół na próbie co zmniejsza ilość zakłóceń dźwięku.
  • Bardzo dobra matryca CMOS z rodziny Exmore R
    Krótko mówiąc dobra jakość nawet w słabym oświetleniu
  • Zapis w formacie AVCHD lub MP4

Dodatki
(zwiększające wygodę)

  • Przede wszystkim WiFi i NFC
    Dzięki temu w najwygodniejszy sposób zlikwidowano stały problem osób które samodzielnie się nagrywają  - jestem cały w kadrze czy nie??? :slight_smile:

Wystarczy użyć smartfona z zainstalowanym bezpłatnym Play Memories Mobile, dotknąć nim znaczka NFC i już… Telefon połączy się z kamerką i na jego ekranie mamy podgląd tego co widzi obiektyw kamery.
Wystarczy usiąść z instrumentm przed Music Cam przy pomocy smartfonu skontrolować
kadr, dokonać poprawek i uruchomić nagrywanie. Prosto wygodnie i skutecznie.

  • Gniazdo słuchawkowe – wygodna kontrola dźwięku, nie będziesz zaskoczony że nagrały się jakieś trzaski w tle których wcześniej nie słyszałeś.
  • Bardzo proste w użyciu oprogramowanie Sony MVR Studio.

 

Krótko mówiąc jeżeli muzykujesz sam czy z przyjaciółmi, jeżeli masz zespół i chciałbyś nagrywać próby, jeżeli chciałbyć nagrać swój koncert… ta kamera jest dla Ciebie.
Drugim obszarem w którym MV1 ma szanse się dobrze sprawdzić to wszkiego rodzaju wideo blogi prezentacje na krótkich filmikach...
Wszędzie tam tam gdzie potrzebny jest szeroki kat widzenia i niezbędny dobry dźwiek.

Przykład zupełnie nie muzycznego nagrania zrobionego przy pomocy MV1 : 




Moją największą pasją jest fotografia, ale lubię sobie pobrzdąkać… W zeszłym roku kupiłem ukulele i od razu pomyślałem że fajnie było by nagrywać postępy w nauce… a z czasem zacząłem wrzucać covery na YT.
(Pozdrowienia dla Maiskiego i przyjaciół z Polisz Ukulele)

Jedno z moich pierwszych nagrań MV1:
"Zapachniało powiewem jesieni"

 

 

Myślę że nie jest to ostatni mój wpis na temat tego sprzętu, w wolnej chwili chciałbym zrobić porównanie jakości do popularnej klasy kamer i zaawansowanych kompaktów.

ps. Cena też jest zachęcająca :slight_smile:

 

DSC09933.jpg

 Zdjęcie wykonane RX10

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Jeszcze gorące nagranie dosłownie z przed chwili.
Zdecydowanie trzeba mieć słuchawki na uszach.
No i sądzę że słychać... dlaczego nawet dobre aparaty fotograficzne  nie zastąpią kamery w zastosowaniach gdzie ważna jest jakość dźwięku :slight_smile:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Fajne porównanie. :slight_smile:

 

Mikrofony w Music Cam są naprawdę dobre...na wrześnioweych targach IFA miałem okazję posłuchać kilku utowrów nagranych tym maleństwem. Trzeba przyznać, że daje radę! :thumbsup:

 

Jakość obrazu też fajna, nie wiem nawet czy w takich statycznych ujęciach nie lepsza niż w Action Cam.

 

Kilka obrazków z IFA 2013 (wykonane aparatem Cyber-shot RX1)

DSC08663.jpg

 

DSC08665.jpg

 

DSC08664.jpg

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wideo z MV1 od niemieckiego experta Forum - Ambos :slight_smile:

 

 

 

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Jeszcze jeden prosty filmik, widać jak prostymi srodkami mozna się nagrać :slight_smile:
Ładne brzmenie :slight_smile: