anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z kamerą SONY HDR CX-130E

ROZWIĄZANE
Supcio
Poszukiwacz

Problem z kamerą SONY HDR CX-130E

Witam dostałem od kolegi samą kamere sony bez żadnych dodatków i gdy chciałem włączyć to się nie dało 0 reakcji chciałem naładować ja poprez wbudowany kabel usb podłączyłem ten kabel do ładowarki samsung poprzez to usb (5V) i nic czytał instrukcje , że musi się palić zielona lampa ale nic się nie pali 0 reakcji próbowałem też do samego kompa i nic 0 reakcji . Czy da się naprawić jakoś tą kamere czy już niestety do kosza się tylko nadaje 😞 ?

ehhhhhh.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proszę sprawdź jaki prąd ma ładowarka od Samsunga? Może się okazać, że prąd jest za mały.

Dla przykładu Sony poleca ładowarki USB:

1. AC-U501AD - prąd 1000mA

2. AC-U50AG - prąd 800mA

 

W przypadku brak ładowania z komputera zgodnie z instrukcją (strona 15):

  • Nie można zagwarantować prawidłowej współpracy z wszystkimi komputerami

Jeśli akumulator jest mocno rozładowany, może nie udać Ci się go naładować za pomocą USB zgodnie z instrukcją (strona 15):

  • Lampka CHG (ładowanie) może nie zapalać się przy niskim poziomie naładowania akumulatora. W
    takim wypadku akumulator należy ładować przy użyciu znajdującego się w zestawie zasilacza sieciowego.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proszę sprawdź jaki prąd ma ładowarka od Samsunga? Może się okazać, że prąd jest za mały.

Dla przykładu Sony poleca ładowarki USB:

1. AC-U501AD - prąd 1000mA

2. AC-U50AG - prąd 800mA

 

W przypadku brak ładowania z komputera zgodnie z instrukcją (strona 15):

  • Nie można zagwarantować prawidłowej współpracy z wszystkimi komputerami

Jeśli akumulator jest mocno rozładowany, może nie udać Ci się go naładować za pomocą USB zgodnie z instrukcją (strona 15):

  • Lampka CHG (ładowanie) może nie zapalać się przy niskim poziomie naładowania akumulatora. W
    takim wypadku akumulator należy ładować przy użyciu znajdującego się w zestawie zasilacza sieciowego.

 

Pozdrawiam

mare37
Użytkownik

Mialem ta kamerke dosc krotko bo obraz byl nedzny, ale o ile pamietam kabel usb nie jest od ladowania aku. Tylko przesylanie danych. Ladowanie oddzielnym gniazdem obok lub zewnetrzna ladowarka. Cx115 o wiele lepiej nagrywala tyle ze nie miala optycznej stab.