anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HDR-AS15 - Obraz

TomaLS1
Poszukiwacz

Sony HDR-AS15 - Obraz

Kupiłem ostatnio Sony HDR-AS15 na allegro, kamera do mnie przyszła, wszystko ok, jest paragon, ma jeszcze gwarancję. Kupiłem do niej kartę Micro SD 16gb klasy 10. 

I teraz mam pytanie: Czy ta jakość to jest normalka dla tej kamery? Bo jak patrzyłem u innych na YT to obraz jest świetny a tu... (Wiem że YT niby psuje jakość ale wierzcie mi że na komputerze wygląda tak samo)

https://www.youtube.com/watch?v=bF2e_9CCM00

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć, 

 

Film nie jest nagrany w najwyższej rozdzielczości (przynajmniej na YT można ustawić max 720p).

 

Czy próbowałeś innych ustawień dla filmu? Najwyższą jakość otrzymasz przy ustawieniu 1920×1080/60P (PS około 28 Mb/s )?

TomaLS1
Poszukiwacz

Film jest tylko wyrenderowany do 720p, został nagrywany w 1080p 60fps (ta najwyższa)

Jeśli trzeba jutro wyśle klip oryginalny nie renderowany ale różnicy nie będzie :wink:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

A możesz napisać co jest nie tak według Ciebie z obrazem z tej kamery?

Według mnie na tym filmie co widziałem obraz jest ostry, automatyka WB i ekspozycji reaguje, nie widzę nic złego w porównaniu do filmików innych czy też swoich (właśnie bawię się taką kamerką, kupiłem ją sobie i filmuję na feriach dziecko).

TomaLS1
Poszukiwacz

Oryginalny klip: https://www.youtube.com/watch?v=3yLUvKzl2CY&feature=youtu.be

Czasami krawędzie (np budynków) nie są wyraźne i jasne elementy np. niebo strasznie rażą, nie wiem czy w tej kamerze tak to po prostu jest... W sumie to w słoneczny dzień jakość pewnie byłaby lepsza. No nic, potesuje ją w słoneczny dzień

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Twój film jest wykonany w scenerii o dość dużym zakresie jasności. Kamera (automatyka naświetlania kamery) aby pokazać szczegóły w cieniejszych partiach (na ziemi, budynki itp.), których jest więcej w kadrze mocniej eksponuje kadr poświęcając przy tym jaśniejsze partie (niebo). Natomiast gdy kamerę kierujesz bardziej na niebo to i kolor nieba staje się niebieski i ekspozycja się zmniejsza i niebo nie jest przepalone. Tak działa właśnie automatyka we wszystkich kamerach i aparatach fotograficznych. Tu, w przypadku takich kamer problem jest z tym, że obiektyw jest mocno szerokokątny, obejmuje kąt widzenia 170 stopni (w przypadku rejestracji ze stabilizacją kąt ten wynosi około 120 stopni). Więc dużo różnych planów (o różnej jasności i kolorystyce) się "załapuje". A automatyka stara się to wszystko wyrównać. Z drugiej strony to raczej nie jest obiektyw z najwyższej półki, matryca też jest maluteńka więc niedoskonałości tych elementów dość mocno się uwidaczniają w trudniejszych warunkach.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

piotruso ma rację. Tego typu kamery (również innych marek) opierają się głównie na automatyce, stąd warto zaplanować sobie dokładnie co i jak chcemy pokazać na filmie.

 

Trudno porównywać tego typu próbne ujęcia z gotowymi, już zmontowanymi materiałami dostępnymi w sieci. Tutaj obraz się trzęsie, warunki atmosferyczne są złe (światło żadne). Zupełnie nie wiadomo o co chodzi. Po prostu nie ma pomysłu na film, a to też ma ogromne znaczenie dla odbioru materiału. 

TomaLS1
Poszukiwacz

No nic, dziękuję za odpowiedzi. Poczekam na lepszą pogodę i nagram kolejny test. A w pełni kamerę będę wykorzystywał dopiero od wiosny :wink: