anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDP S790 i 3D

profile.country.PL.title
ireneuszwiatr
Użytkownik

BDP S790 i 3D

witam.

mam telewizor KDL 50W829 do którego podpięty jest amplituner HT- SF100 przez HDMI,do amplitunera podłączony do wejścia BD odtwarzacz BDP S560.Telewizor mam dodatkowo podpięty do amplitunera kablem optycznym i przy oglądaniu telewizji naziemnej dzwięk przesyłany jest przez optyka,zaś po włączeniu BluRay przełączane jest w amplitunerze na wejście BD i wszystko jest jak powinno byś,

problem pojawił się po wymianie BluRay na BDP S790 który połaczyłem z telewizorem bezpośrednio kablem HDMI z wyjścia video w BD bo amplituner nie przepuszcza 3D,zaś drugim kablem HDMi do wyjścia audio z odtwarzacza do wejścia BD w ampitunerze zaś ten do drugiego wejścia w telewizorze.Proglem polega na tym że po włączeniu BluRay nie przełącza się automatycznie w amplitunerze na wyjście BD czyli HDMI tylko dzwięk płynie przez optyka i jak wiadomo z optyka nie ma DTS.Trzeba przełączać recznie ne wejście BD w ampliyurze.Czy jest jakiś sposób połczenia albo ustawień aby po Włączeniu odtwarzacza automatycznie przełączał amplituner na wejście BD jak przy starszym odtwarzaczu i nie zostawał na wyjściu TV tj.optycznym?

pozdrawiam.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Czy masz włączone Bravia Sync we wszystkich urządzeniach?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ireneuszwiatr
Użytkownik

Tak Bravia Sync mam włączoną we wszystkich urządzeniach.Wydaje mi się że przyczyna tkwi  w BDP S790 bo na BDP S560 było git.Czasami zdaża się że po wyłączeniu BD nie przełącza telewizora na ostatnio używane wejście tylko pozostawia na wejściu gdzie podłaczony jest BD.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jedyne co może pomóc to ustawienie w menu BDP-S790

"Nastawienia systemu->Tryb wyjścia z rozdzieleniem AV"

na:
Wyłącz: wysyłanie sygnałów audio i wideo równocześnie za pośrednictwem gniazd HDMI OUT 1 i HDMI OUT 2.

Instrukcja strona 35.

http://www.sony.pl/support/pl/product/BDP-S790#Manuals

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ireneuszwiatr
Użytkownik

Witam.

mam jeszcze taki problem z BDP S790 a miamowicie że gdy wchodzę w aplikacje SEN np.You Tube wszysko jest OK,ale gdy wyjdę z YT pojawia się jakaś strona Internetowa SEN po angielsku i odtwarzacz nie reaguje na żadne polecenia pilota ani na przycisk wyłączania na odtwarzaczu,pomaga jedynie wyłączenie BD z prądu.Czy miał ktoś podobny problem.

Jak dodać odtwarzacz BD do konta SEN w komputerze PC,bo potrzebny jest kod aktywacji z odtarzacza a tam takiego kodu nie mogę znależć?

profile.country.pl_PL.title
plukaszcz
Użytkownik

Jak znam życie to to akurat nie bedzie działać w polsce. Ja zeby zarejestować swoje BDP-S790 musiałem to zrobić inaczej, bo zgodnie z instrukcją po pierwszym podłączneniu urządzenia i ustawieniu dostępu do netu po naciśnięciu guzika SEN powinniem wyskoczyć kod do rejestracji/aktywacji urządzenia. Niestety tak nie było bo urządzenie odrazu logowało sie do SEN wiec wchodziłem na pierwszą aplikacje bodajże FILMBOX i wtedy wykakiwał 5cio znakowy kod rejestracji - w ten sposob zarejestrowałem urządzenie na koncie SEN. Jeżeli masz już tam zarejstrowane urządzenie to wyrejestruj je zrób tak jak jak - nie wiem tylko czy na jedym kodzie dasz rade zarejestrować /powiązać to na 2 stronach (naszym SEN i tym międzynarodowym).