anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sterowanie pilotem odtwarzacza SONY telewizorów innych marek

ROZWIĄZANE
katysz
Nowicjusz

Sterowanie pilotem odtwarzacza SONY telewizorów innych marek

Witam,

mam nowy odtwarzacz Blu-ray BDP-S4200. W instrukcji znalazłem rozdział "Numery kodów telewizorów, którymi można sterować" i próbuje dopasować do TV Panasonic bez powodzenia. Czy ktoś może dokładnie opisać jak to zrobić i czy to w ogóle działa na pilocie SONY BD RMT-B127P ?

Numery kodów.png

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Połączyłem te dwa posty w jeden bo tak naprawdę dotyczą jednego tematu.

 

Pilot powinien obsługiwać telewizor Panasonic-a. Tak jak jest napisane w instrukcji wciskamy i przytrzymujemy przycisk zaznaczony poniżej

Przechwytywanie.JPG

a następnie wybieramy klawisz "Niebieski" i zwalaniamy przycisk wciśnięty na początku.

Jak nie działa to czynność powtarzamy ale wybieramy przycisk "Enter" zamiast "Niebieski".

 

Pozdrawiam

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli TV Panasonic obsługuje CEC to sterownie przez HDMI powinno działać.

CEC zaimplementowane jest zazwyczaj w większości dostępnych aktualnie urządzeń, ale często kryje się pod różnymi nazwami. I tak odpowiednio w Panasonic to VieraLink, w Sony to BraviaSync itd. Niesety bywa tak, że niekiedy nie do końca działa to między różnymi firmami.

Ważnym jest aby włączyć sterownie przez HDMI zarówno w BluRay jak i TV.W przypadku BluRay strona 33 instrukcji.

Jeszcze jedno najlepiej mieć kabel przynajmniej w wersji HDMI 1.3a, lub wyższej gdyż w tych wersjach jest zaktualizowana lista poleceń CEC.

 

Pozdrawiam

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
katysz
Nowicjusz

Numery kodów.pngWitam, mam nowy odtwarzacz Blu-ray BDP-S4200. W instrukcji znalazłem rozdział "Numery kodów telewizorów, którymi można sterować" i próbuje dopasować do TV Panasonic bez powodzenia. Czy ktoś może dokładnie opisać jak to zrobić i czy to w ogóle działa na pilocie SONY BD RMT-B127P ?

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Przekazałem Twoje pytanie do działu wsparcia technicznego forum.

Proszę o cierpliwość i nie zakładanie kolejnych wątków dotyczących tego samego problemu.

 

Pozdrawiam!

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Połączyłem te dwa posty w jeden bo tak naprawdę dotyczą jednego tematu.

 

Pilot powinien obsługiwać telewizor Panasonic-a. Tak jak jest napisane w instrukcji wciskamy i przytrzymujemy przycisk zaznaczony poniżej

Przechwytywanie.JPG

a następnie wybieramy klawisz "Niebieski" i zwalaniamy przycisk wciśnięty na początku.

Jak nie działa to czynność powtarzamy ale wybieramy przycisk "Enter" zamiast "Niebieski".

 

Pozdrawiam

 

 

 

katysz
Nowicjusz

Witam, mam nowy odtwarzacz Blu-ray BDP-S4200. Nie działają przyciski głośność i wyciszenie.

Odtwarzacz podłączony do TV Panasonic .Czy te przyciski sterują telewizorami (Sony) czy powinny działać na odtwarzaczu niezależnie do czego są podłączone.? Nie wiem czy reklamować.

reg glosnosc.png

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli TV Panasonic obsługuje CEC to sterownie przez HDMI powinno działać.

CEC zaimplementowane jest zazwyczaj w większości dostępnych aktualnie urządzeń, ale często kryje się pod różnymi nazwami. I tak odpowiednio w Panasonic to VieraLink, w Sony to BraviaSync itd. Niesety bywa tak, że niekiedy nie do końca działa to między różnymi firmami.

Ważnym jest aby włączyć sterownie przez HDMI zarówno w BluRay jak i TV.W przypadku BluRay strona 33 instrukcji.

Jeszcze jedno najlepiej mieć kabel przynajmniej w wersji HDMI 1.3a, lub wyższej gdyż w tych wersjach jest zaktualizowana lista poleceń CEC.

 

Pozdrawiam