anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kompatybilność

Bossikowy
Poszukiwacz

Kompatybilność

Witam serdecznie.

 

Posiadam komputer Sony Vaio SVE1511G1EB. Chciałbym w nim wymienić Procesor. Niestety nie ma nigdzie informacji na temat kompatybilności z tym urządzeniem. Mogę prosić o informację o płycie głównej i jakie modyfikacje jestem w stanie zrobić? Priorytet to wybranie najleszego procesora. Wiem też że jest możliwośćwymiany karty graficznej, która jest wlutowana w płyte główną, czego już sam nie zrobię. Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za zapytanie.

Jeśli chodzi o urządzenia VAIO prosimy kontaktować się z suppertem Sony Electronics, pod poniższym adresem:

https://www.sony.co.uk/support/en/series/prd-comp-vaio-nb

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, nie wiem czy wogole uda Ci się cokolwiek w tym laptopie wymienić (o ile mnie pamięć nie myli to Sony w Vaio zablokowało możliwość korzystania ze sterowników np ze strony producenta karty graficznej, więc przy zmianie podzespołów możesz miec problem ze sterownikami), ale polecam ściągnąc triala aida64 tam będziesz miał wszystkie informacje o podzespołach laptopa którego posiadasz.

Bossikowy
Poszukiwacz

Do SONY:

 

Pisałem, nie otrzymałem żadnych informacji. Przestańcie już spychaćć ludzi na beton, bo to się zaczyna robić irytujące. Ciągła spychologia to u was norma, od jakiegoś czasu.

 

Co do oprogramowania, nie ma info o płycie głównej i w internecie brak informacji o kompatybilności procesorów z danymi podzespołami. Stąd moje pytanie.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Co do spychologii, to prawda jest tak że Vaio to już nie Sony kilka lat temu odsprzedali cały dział. Jesli Aida nie widzi płyty to raczej nigdzie nie znajdziesz tej informacji, a bios na płycie blokuje wymianę podzespołów więc raczej bym sobie odpuścił...

Bossikowy
Poszukiwacz

Aida widzi płytę główną. Ale co z tego jak nie ma żadnej informacji o niej. Rozumiem że Vaio zakończyło swoją działalność, no ale nadal są klienci którzy chcą mieć pełną wiedze na temat swoich produktów i ich modyfikacji. Oczekuje tylko prostych odpowiedzi. Jaki procesor mogę tam włożyć po za tym który już mam.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nie ma informacji o mostku północnym i południowym? 

Widzisz uważasz że sony ma obowiazek podac Ci takie informacje tyle ze oni pozbyli się tego działu i wydaje mi się że nie mają już ani ludzi ani dokumentacji związanej z lapkami...

Bossikowy
Poszukiwacz

Podam informacje, które mi wyświetla Aida jak już będę w domu. Sony nadal posiadają Support, Serwisy, więc i jest pewnie baza danych, nie można tak po prostu zamknąć działu i klucz wyrzucić do śmieci.