anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Operating system not found ????? Model SVE1512Q1EW

ukpinde
Nowicjusz

Operating system not found ????? Model SVE1512Q1EW

Rok temu dokładnie w marcu 2013 zakupiłem kopmupter Vaio model Model SVE1512Q1EW.  Komputer nigdy nie był używany jedynie raz włączony w sklepie w celu demonstracji. Przez ten okres był cały czas wyłączony i przechowywany w pudle. Teraz, kiedy w końcu mogę zamienić mój stary komputer HP na nowy Sony dzieję sie coś złego. Przy próbie uruchomienia komputera Vaio, na czarnym ekranie pojawia się  informacja Operating system not found i głośne co sekundowe stukanie prawdopodobnie z okolicy dysku twardego. Bardzo proszę o poradę? Czy to możliwe, że komputer tak reaguje z nie używania? Czy coś jest z nim poważniejszego?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj,

 

Skierowałam zapytanie w Twojej sprawie do Sony Support i dam znać jeżeli otrzymamy jakieś konkretne porady. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to niestety na awarię dysku twardego, podobnie jak w tym wątku:

http://community.sony.pl/t5/Notebooki-i-akcesoria/system-not-found/m-p/189127#U189127http://

Radziłabym też mimo wszystko zgłosić problem pomocy technicznej Sony.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry, 

 

najlepiej byłoby, gdybyś zajrzał do BIOS-u i sprawdził, czy dysk jest widoczny w zakładce MAIN (koło HARD DISK DRIVE jest widoczna wartość w GB; np: 500 GB). Sprawdź też, czy w zakładce BOOT lub w BOOT CONFIGURATION - BOOT MODE jest ustawiony na UEFI. Jeżeli odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca, należy przeinstalować system do stanu fabrycznego. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak to zrobić. 

 

Jeżeli to nie pomoże, skontaktuj się proszę z Sony Support (customersupport.pl@eu.sony.com), w treści wiadomości podając numer seryjny notebooka.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 

Karolina_L

ukpinde
Nowicjusz

MAIN (koło HARD DISK DRIVE jest widoczna wartość w GB; np: 500 GB).  -  Wszedłem w BIOS. W zakładce Main koło HARD DISK DRIVE pisze NONE, nie ma żadnej informacji o rozmiarze dysku

 

Natomiast w zakładce BOOT lub w BOOT CONFIGURATION - BOOT MODE jest ustawiony na UEFI. 

 

Czy to znaczy że komputer nie wykrywa dysku? 

Na próbę przeinstalowania systemu komputer się wyłącza bądź wydaje znowu te dziwne dźwięki.

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry! 

 

@ukpinde zgadza się, niestety komputer nie wykrywa dysku i konieczna będzie wysyłka sprzętu do serwisu. Skontaktuj się proszę z Sony Support (customersupport.pl@eu.sony.com), gdzie uzyskasz informacje, co robić dalej. 

 

Życzę powodzenia!

 

Karolina_L