anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sterowniki do karty graficznej Vaio SVF152A29M

Nandoz
Poszukiwacz

Sterowniki do karty graficznej Vaio SVF152A29M

Witam.

 

System windows 10 .

Jestem po reinstalce systemu , nie z recovery , bo nie działał ., tylko z płyty .

 

Windows zainstalował intela 4000 Hd , ale w lapku jest jeszcze dedykowany Geforce . Nigdzie nie mogę znaleść sterowników . Na stronie sony nie ma takiego modelu .

W menadzerze urządzeń jest jeden wykrzyknik . Warość - ACPI\SNY5001\4&CBD6309&0 , jest to pewnie coś do chipsetu . Jak to zainstaluje może pojawi się możliwość instalki geforce`a .

7 ODPOW. 7
Nandoz
Poszukiwacz

Ok. 

Zainstalowałem Acpi ,ale nie mam nadal Geforce`a .

Nawet nie widnieje z wykrzyknikiem w menaderze urządzeń .

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, nie wiem jak z tym modelem, ale wiem że Sony dawało swoje sterowniki i ze strony nvidii sterowników nie dało się zainstalować.  Z tego co widze ten model był oferowany z win 8, a że firma Sony sprzedała Vaio, to na 99% nie ma i nie będzie sterowników wspierających kartę graficzną pod win 10, bo producent raczej nie przewidział takiej aktualizacji.

Nandoz
Poszukiwacz

Jest to jakiś pomysł :slight_smile: .

Też o tym myślałem ... . Ze strony nvidii ,tak jak piszesz , nie można zainstalować .

Najchętniej dopadłbym gdzieś recovery do tego modelu ... .

Jak nie da rady wrzucę win8.

 

Tylko najlepsze jest to,że nie startuje z zewnętrznego boota , nawet jak w biosie zmienie na legacy i security wyłączę . Teraz to nawet przestał wchodzić do Biosu . 

A temat zaczął się od tego ,że chciałem wrzucić ssd zamiast ,tego pożal się Boże, hdd( 30-40 MB/s transferu , skąd Sony wzięlo tak wolny dysk + cała kupa oprogramowania w tray`u ) Ten komp nawet jak był na nowo postawiony działał jak zawalony kilkuletni system .

 

To mój ostatni sprzęt Sony i wszystkich będę przestrzegał przed zakupem. Kiedyś to była firma ,ale to co się dzieje przy vaio ,to nawet szkoda komentować .Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Vaio to już nie sony więc nie ma przed czym przestrzegać :wink: ja posiadam dużo sprzętu sony i nie narzekam. Sony mobile robi rozklejające się telefony, telewizory z androidem mają swoje problemy (ale to wszystkie tv na andku je mają niestety), ale ps, czy video/foto/audio jest bardzo w porządku. :slight_smile:

Nandoz
Poszukiwacz

Kurde , wycofali sie rakiem z g..... i zadowoleni . Nie ma . Zawsze miałem bardzo dobre zdanie o Sony ,ale z vaio to jakaś kpina.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Ostatnio instalowałem Win 10 na laptopie serii FZ i o dziwo system sam wykrył kartę graficzną i zainstalował odpowiednie sterowniki.

sonymember993
Nowicjusz

HDD to jest masakra jeśli chodzi oten laptop, trzeba do niego włożyć SSD-ka koniecznie! Ja osobiście mam 512 GB w tym zamontowałem, bo na HDD się w ogóle nie dało pracować.

 

More info