anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SVf1521 pasek boczny metro

ROZWIĄZANE
mare37
Użytkownik

SVf1521 pasek boczny metro

Ma ktoś pomysł jak wyłaczyć pasek boczny metro w tym sprzęcie, bo mam nerwy. Nie działa nic, ani iobit, w synaptics nie ma opcji bocznych krawędzi. Jednym słowem nędza.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, poszukałem w internecie i wydaje się że rozwiązaniem jest zainstalowanie najnowszych sterowników od Synaptics (źródło i link do sterowników).

 

Alternatywne rozwiązanie to odpowiednie zmiany w Vaio Control Center dotyczących klawiatury i myszy (źródło).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert
mare37
Użytkownik

Przerabiałem Paweł to wszystko. Wpisy w rejestrze nic nie dają. Skip Metro wyłacza narożniki, ale to można zrobić z paska na dole. Mam windows 8.1 wszystko ładnie działa ale tego paska nie moge zatrzymać, żeby sie n ie wysuwał przy pocuiągnięciu palcem po touchpadzie.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, a szukałeś w panelu sterowania w opcjach myszy i/lub touchpada?
mare37
Użytkownik

Szukałem. Wszystkie opcje testowałem z synapticsa a w ust. myszy nia ma nic poza tym. Sprawdzałem u koleżanki na hpdv6 i działa wyśmienicie. Oni maja innego synapticsa gdzie jest obcja przesuwanie od krawędzi. Wgrałem też to od hp ale u mnie ta opcja była nieaktywna. nie dało się z tym nic zrobić. Nie wiem co za idiotyczny laptop. Nawet pisałem do iobit i pytali się jaki sprzęt. Zaraz potem wypuścili iobita 1.4.0 ale i tak to nic nie pomogło. Nie wiem jaka jest przyczyna, że nie można tego wyłaczyć.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, poszukałem w internecie i wydaje się że rozwiązaniem jest zainstalowanie najnowszych sterowników od Synaptics (źródło i link do sterowników).

 

Alternatywne rozwiązanie to odpowiednie zmiany w Vaio Control Center dotyczących klawiatury i myszy (źródło).

mare37
Użytkownik

No wreszcie. Dzięki.

Sterowniki zainstalowałem najnowsze, bo pokazała się wersja 17, ale nie wiem czy to pomogło czy po prostu już to było.

Rozwiązanie skuteczne na wyłączenia paska metro: Vaio Control Center>urządzenie wejściowe>Właczenie/wyłączenie touchpada>szczegóły 

W szczegółach zaznaczyć Ustawienia touchapada ON> Włacz funkcje puknięcia>włącz funkcje multitouch>wyłącz pokaż panelu (opis dosłowny:-))

Jest OK!! Szkoda, że tych ustawień nie ma z pozycji synapticsa w opcjach mysz w panelu sterowania tylko trzeba szukać po jakichs głupich control centrach.

 

Pozdrawiam