anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Win 7 zamiast Win 8, narzędzia Assist?

MartinTcV
Nowicjusz

Win 7 zamiast Win 8, narzędzia Assist?

Dzień dobry,
2 tygodnie temu zakupiłem notebooka Sony Vaio Fit 15E (SVF1521G6EW). Wgrany został system Windows 8. Pierwszym problemem, który się pojawił to po wyłączeniu komputera komputer się nie uruchamiał, pojawiał się tylko czarny ekran i widoczny był kursor myszy jak się nim poruszało. Ale z tym się uporem dokonując odzyskiwania systemu. Później przeczytałem na Internecie, że jest to często przypadłością laptopów Vaio. Zaś chwilę temu przeczytałem w pomocy technicznej na stronie Sony, że można
wyeliminować ten problem dzięki instalacji poprawek. Ale nie to jest teraz ważne. Programem Vaio Care nagrałem kopie zapasową systemu (kopia zajęła 5 płyt DVD). Chciałem zamiast Windowsa 8 wgrać Windowsa 7, co się niestety nie udało, gdyż chcąc go zainstalować na systemowej partycji wystąpił błąd: "windows cannot be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style." Poczytałem, że trzeba dokonać konwersji GPT do MBR co wiąże się z utratą danych włącznie z partycjami
ukrytymi i partycją odzyskiwania systemu. Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy jeśli dokonam konwersji i zainstaluję Windows 7 (sterowniki do mojego modelu znajdują się na stronie Sony) to czy później będzie możliwe przywrócenie systemu Windows 8, dzięki temu co nagrałem na płyty (kopia zapasowa)? Czy po konwersji i całkowitym usunięciu danych narzędzia Assist będą działały?
Mam jeszcze jeden problem. Brat użytkował laptopa dzisiaj, oglądał filmiki na Youtube i wyskoczył mu błąd, że system Windows znalazł błąd i zostanie wyłączony i włączony na nowo. Po tym wszystkim przy ponownym uruchomieniu systemu wychodzi informacja: "Próba naprawienia" i kręci się kółeczko. Tak już od ponad 20min i nic więcej się nie dzieje. Jestem pewny, że odzyskanie systemu albo przywrócenie (jeśli pomoże) może rozwiązać sprawę, ale nie chcę znowu utracić tego co instalowałem, bo trochę
czasu ponowna instalacja zajmuje. Nie chcę non stop bawić się z tymi problemami. Czy przejście na Windows 7 nie wyeliminowałoby większości z tych przypadłości? Na drugim laptopie marki Dell z Windowsem 7 nie dzieje się nic z podobnych rzeczy.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

1 ODPOWIEDŹ 1
mare37
Użytkownik

Tak to jest jak się grzebie po systemach partycjach nie mając pojęcie. Potem robią się czarne ekrany itp. A nie prościej wszystko grać poprawnie skonfigurować, dodać dobry antyvir i wszystko działa.