anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dyfuzor do lampy wbudowanej

martkakm-----
Początkujący

dyfuzor do lampy wbudowanej

ostatnio w internecie natknęłam się na dyfuzor do lampy wbudowanej
wiedziałam, że są takie do lamp zewnętrznych, ale nie wiedziałam, że dyfuzor można kupić też do lampy wbudowanej (widziałam jedynie na wielu stronach sposoby, jak można samodzielnie taki zrobić)

jak myślicie, czy one naprawdę działają??
znalazłam takie:

http://www.mitoya.pl/?p=productsMore&iP ... budowanych

http://allegro.pl/item581064485_dyfuzor ... nolta.html

który z tych dwóch mógłby wydawać się lepszy?

40 ODPOW. 40
profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

ja korzystam z tego dyfuzora już jakiś czas i jest z niego zadowolony. O dziwi, nakładki kolorowe się przydają ;) jak znajdę chwilę czasu to wrzucę wam przykładowe zdjęcie z dyfuzorem/bez ;) Moim zdaniem lepszy napewno jest taki dyfuzor za 30 zł, niż walić prosto lampą bez niczego .

profile.country.pl_PL.title
kropka33
Początkujący

Mój dyfuzor dzisiaj dotarł. Niestety nie podzielam entuzjazmu na temat jakości, chociaż nie ma co wymagać za 30zł.
Nakładki kolorowe mają za małe otworki do mocowania. Musiałam użyc śrubokreta żeby je lekko poszerzyć. Możliwe że to akurat defekt tej partii która trafiła do mnie.
Biała nakładka jest OK.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

martka napisał(a):

kris napisał(a):

więc maci zadanie: aparat na statyw i zdjęcie z i bez nakładki ;)



czyli jeszcze trzeba kupić statyw :D


Nikt nie mówił, fotografowanie to tanie hobby!
(Tak naprawdę, to skarbonka bez dna!) :smileymrgreen:

------------------------------
fotoamator
wratislavian
Początkujący

niechże ktoś wstawi sensowny test tych cudów.

profile.country.pl_PL.title
kropka33
Początkujący

...

profile.country.pl_PL.title
kropka33
Początkujący

wywaliłam zdjęcia, może w późniejszym czasie zrobię inne.
Jeśli możesz, gnembon, to usun swój post, wtedy ja będę mogła, usunąc te 2 nad twoim.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

jak masz ustawione ADI, to wyłącz lub zapamiętaj jaką trzeba wprowadzić korekcję błysku przez dyfuzor.
A kolory dyfuzor przyda ci się tylko wtedy jak będziesz chciał uzyć lampy przy żarówkowym oświetleniu podstawowym w celu doświetlenia twarzy.

martkakm-----
Początkujący

wratislavian napisał(a):

niechże ktoś wstawi sensowny test tych cudów.



zrobiłam test - nie wiem czy sensowny, bo wczoraj po 3 tyg odzyskałam aparat i jedyne gdzie na razie miałam okazje wypróbować dyfuzor to w domu, więc te zdjęcia nie przedstawiają nic konkretnego ;)

martkakm-----
Początkujący

a teraz na ogniskowej 200mm

wratislavian
Początkujący

martka wstaw fotki z czyms co stoi na jakimś jednolitym tle. żeby było widać co się dzieje z cieniami. bo Twoje zdjęcia z 'dyfuzorem' wyglądają jakbyś dała korekcje błysku jedną działke mniej.