anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sigma 18-200

profile.country.pl_PL.title
Chomeini
Początkujący

Sigma 18-200

Witam wszystkich, zakupiłem sobie lustereczko A300 w wersji KIT (chciałem BODY - ale cena była minimalnie różna i się nie opłacało) i do tego chcę dokupić sobie SIGMĘ 18-200. W Media Markt-cie za ten obiektyw wołają 1600 zeta a na Allegro można zapodać sobie taki od 800. Ale, i tu moje pytanko - znalazłem wiele, w różnych cenach, teoretycznie te same oznaczenia ale sprzedawcy piszą o różnych mocowaniach - czym się sugerować, jakie oznaczenie, żeby nie kupić sobie obiektywu na sprzedaż :slight_smile:
Proszę o wskazówki, pozdrawiam.

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

sugeruj się tym, żeby mocowanie pasowało do systemu sony alpha/minolta. to chyba nie jest zbyt wymagające i trudne. a takie dane są zawsze podane, więc żaden problem. po za tym takie informacje też można zobaczyć w cudownej księdze ale jak widać za trudnej dla wielu pod tytułem INSTRUKCJA OBSŁUGI!

profile.country.pl_PL.title
Chomeini
Początkujący

Bardzo wielkie dzięki, wyobraź sobie że należę do tego ginącego gatunku ludzi którzy jeszcze cokolwiek czytają w formie papierowej (poza gazetami i komiksami), a nie tylko wiszą na monitorze. Instrukcje przeczytałem, a nawet powiem więcej czytam cały czas (wracam do niektórych spraw) ale jakoś nie zauważyłem tego oznaczenia "Minolta", o "Alfa" wiedziałem. Ale nie o to chodzi żeby prawić sobie morały, chodziło mi o to że sprzedawcy raczej pobieżnie opisują towar i nie zawsze do końca wiadomo czy to jest to, co chcę kupić - w kilku tylko przypadkach jest napisane że pasuje do Sony. Dlatego pytałem o jakieś oznaczenia które sugerowałyby że ten typ jest do tego modelu.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

w kilku tylko przypadkach jest napisane że pasuje do Sony



to ja nie wiem gdzie ty szukasz informacji na temat obiektów, ale na większości aukcji allegro i we wszystkich internetowych sklepach jest zaznaczone, że dany obiektyw jest na bagnet sony/minolta. widziałem też coś takiego, że jest poprostu jakiś obiektyw z podpisem "z różnymi mocowaniami" i były podane konkretne dostępne mocowania. tak czy inaczej trudno trafić na nie oznakowane obiektywy ...

profile.country.pl_PL.title
Chomeini
Początkujący

Dzięki, żeby nie przeciągać wątku, bardziej myślałem o jakimś symbolu normatywnym który klasyfikował by że to jest do tego... tego... i tego a np. do tego... już nie - na zasadzie jakiejś tabeli klasyfikacyjnej.
Jeśli zaś chodzi o nazewnictwo na aukcjach i sklepach to muszę przyznać ci rację że jeśli jest napisane "Sony" - wszystko jasne, ale właśnie występowały inne nazwy marek aparatów i (o Minolcie nie wiedziałem lub nie doczytałem :rolling_eyes: ) a wolałem się upewnić niż zapodać sobie sprzęt który potem szybko musiałbym sprzedawać. Myślę że taka jest rola forum, potrzebujący szukają pomocy a starzy "userzy" jej udzielają - delikatnie dając do zrozumienia swoją wyższość. Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Nikt się tu raczej nie wywyższa, chociaż do 2m mi blisko :nauseated_face:
Sigma to firma mająca własny system czyli:aparaty, lampy, obiektywy, a co za tym idzie i mocowanie ma własne. Natomiast produkuje lampy i obiektywy dla innych producentów sprzętu foto. W naszym przypadku musimy zwracać uwagę na wyraźnie zaznaczony w ofercie sprzedających system mocowania obiektywu, ma być MinoltaAF/Sony. Jedyne oznaczenia na produktach Sigmy znajdziesz na pudełku i tylnym dekielku gdzie jest napisane"for MinoltaAF lub SONY". Moja dobra rada przy zakupie obiektywów to sprawdzenie u sprzedającego kilku egzemplarzy danego obiektywu, wykonaniu paru testów i wybraniu najlepszego. Uwierz mi że w przypadku każdego producenta rozrzut jakościowy może nas zaskoczyć.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

jeszcze może mieć oznaczenie "Alpha mount", choć wtedy też zapewne będzie wspomniana nieboszczka minotla lub Sony.

profile.country.pl_PL.title
Chomeini
Początkujący

Dzięki Panowie za szczegółowe objaśnienie. Dlaczego uparłem się akurat na ten obiektyw, ano dlatego że daje duży zakres ustawień robionych zdjęć bez konieczności zmiany obiektywów (totalny amator - po przejściach ;) ), później jak rozwinę skrzydła pewnie zacznę szukać czegoś dającego więcej satysfakcji. W zamierzchłych czasach pracowałem na radzieckich ZENITH-ach - kapitalne maszynki, potem weszły kompakty analogowe, cyfrowe i zatraciło się umiejętności operowania ustawieniami. Dlatego pozwoliłem sobie na zakup lepszego sprzętu który zmusza do myślenia, a przede wszystkim daje możliwość zabawy obrazem.