anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

portrety w" półcieniu"-jak?

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

portrety w" półcieniu"-jak?

Witam.
Jak w PS uzyskać efekt portretu/sylwetki w półcieniu tzn.widać tylko część sylwetki-reszta jest w całkowitym mroku, tak,żebym to ja decydował,które obszary mają być całkowicie zacienione.....
Coś jak na tych fotkach..sorry za jakość- 2 pierwsze robione tel. fotek z książki

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W Photoshopie coś takiego wymaga strasznie dużo pracy, oraz bardzo dużej wiedzy jak na danym modelu będą się rozchodzić cienie. Jeśli popełnisz błąd, będzie to wygladać sztucznie.
Poza tym sam materiał wejściowy powinien już jedną stronę mniej doświetloną posiadać.

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

...a nie można tego zrobić ....jakimś pędzlem korekty ,powielić warstwę i jakoś na zasadzie malowania przyciemnić......?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

andrewpl napisał(a):

...a nie można tego zrobiś ....jakimś pędzlem korekty ,powielić warstwę i jakoś na zasadzie malowania przyciemnić......?


Czy ja napisałem, że nie można?

profile.country.pl_PL.title
andrewpl
Nowicjusz

W Photoshopie coś takiego wymaga strasznie dużo pracy


A ja mam wrażenie,że nie powinno to być aż takie straszne......poggogluję......

Edycja:
Chyba wiem o co mi chodziło ;-) czy to co jest na przedstawionych fotach ,zwłaszcza ostatnie cz-b to nie jest efekt low key?

profile.country.PL.title
ZBYSZEKD.
Początkujący

Efekt low key lub high key najlepiej uzyskać od razu w aparacie, potem można dalej pracować nad zdjęciem w PS. Przykłady:http://www.diyphotography.net/lighting-high-key-and-low-key

A700 KM A200 3600HSD SAL16-105 Tami 17-50/2,8