anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony i Mac

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Sony i Mac

Info dla osób (jeśli takie są na forum) korzystających z MacOS
Obsługa RAW dotychczasowych aparatów Sony:

DSC-F828
DSC-R1*
DSC-V3
DSLR-A100
DSLR-A200*
DSLR-A300*
DSLR-A350*
DSLR-A700*
DSLR-A900*

Uaktualnienie (dzisiejsze) rozszerzające zgodność plików RAW z programami Aperture 3 i iPhoto ’09 na następujące aparaty:

Sony Alpha DSLR-A500
Sony Alpha DSLR-A550
Sony Alpha DSLR-A850

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lepiej późno niż wcale :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
przemopzm
Początkujący

Za niezawodność tego sprzętu można im wybaczyć :c20 nowy Maczek - marzenie... :c34

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

powiedz to właścicielom 850,550 i 500 (że o 450 nie wspomnę) :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

kris napisał(a):


Lepiej późno niż wcale


Całe szczęście istnieją alternatywy programów nie obsługujących RAWów nowych modeli.
Razem z aktualizacją nadszedł czas sprawdzić potencjały Aperture, Pixelmator, iPhoto. Porównać i wybrać dla siebie najlepszy 8-)

Póki co Adobe Lightroom 2.6 oraz Photoshop CS4 z najnowszą wtyczką Camera Raw 5.6 (dla MacOS) obsługuje modele:

A100
A200
A230
A300
A330
A350
A380
A500
A550
A700
A850
A900
DSC-F828
DSC-R1
DSC-V3

Natomiast Adobe Lightroom 3.0 Beta nie jest kompatybilny z wszystkimi modelami Sony :c56 jeśli chodzi o RAWy oczywiście. Dopóki jest to wersja Beta nie ma co liczyć na obsługę wszystkich :c56

przemopzm
Początkujący

kris napisał(a):

powiedz to właścicielom 850,550 i 500 (że o 450 nie wspomnę) :c20



Mimo to gdybym mógł sobie pozwolić na Maca to bym się nie zastanawiał i skorzystał z tego co napisał 10zer :c20 Do Lightrooma się już przyzwyczaiłem więc żaden problem i ciekawe jak będzie ten 3.0 śmigał w ostatecznej wersji :c20

profile.country.pl_PL.title
colorful-----
Początkujący

to iPhoto mozna wywoływać rawy? :c18 skoro tak, to może spróbuję się przerzucić z jpgów - tak na próbę :)

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

O colorful'ka jest makowa ?
iPhoto wziąłem do testów bo wreszcie obsługuje RAWy z mojego aparatu i ... nie wiem czy to można nazwać wywoływaniem Rawów posiada to co widać na załączonym obrazku + 9 efektów + dobrze działający retusz oraz ciekawie rozwiązane katalagowanie zdjęć. Jest po polsku :)
Jak dla mnie to mało - odpada.

profile.country.pl_PL.title
colorful-----
Początkujący

10zer napisał(a):

O colorful'ka jest makowa ?
iPhoto wziąłem do testów bo wreszcie obsługuje RAWy z mojego aparatu i ... nie wiem czy to można nazwać wywoływaniem Rawów posiada to co widać na załączonym obrazku + 9 efektów + dobrze działający retusz oraz ciekawie rozwiązane katalagowanie zdjęć. Jest po polsku :)
Jak dla mnie to mało - odpada.


Macowa, owszem. :)
To, że taką obróbkę ma, to wiem - korzystam z niego na co dzień do obrabiania jpgów. Jak dla mnie - to i tak za dużo funkcji, więc innego programu graficznego nawet nie instaluję, szkoda miejsca na dysku ;)

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

colorful napisał(a):


Macowa, owszem. :)
To, że taką obróbkę ma, to wiem - korzystam z niego na co dzień do obrabiania jpgów.


Chyba ten Mac przy Tobie się marnuje jeśli wykorzystujesz go tylko do jpegów.
Mało zajmujący dość ciekawy (ładny) posiadających garstkę przydatnych funkcji i zajmujący zaledwie 32MB jest Pixelmator. Warto przetestować.
Jak dla mnie dalej mało :c8 Czas na Aperture :c6