anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wyjście z RAW - rodzaje kompresji

profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

Wyjście z RAW - rodzaje kompresji

Wychodząc z RAW mamy do dyspozycji kila rodzajów kompresji w JPG.
na czym polegaja rożnice w jakości pomiędzy tymi kompresjami.

Wychodząc z RAW mogę zdjęcie zapisać w TIF. Jakie korzysci moge wyciagnąc zapisując zdjęcie w TIF ? Jak praktycznie wykorzystać TIF ?
Bronek
______________________________________
Jestem czcicielem Ojca Pio(prywatnie bez żadnej grupy). Dlatego jest na moim profilu. Z sanego patrzenia na wizerunek tego największego świętego 21 wieku, można otrzymać różne łaski.
Niekoniecznie trzeba odrazu pisać pocztą list do San Giowanni Rotondo.
Nie jest wykluczone, że dzieki niemu pozbyłem sie bardzo cieżkiej i nieuleczalnej chorby o nazwie łuszczyca.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przede wszystkim TIFF pozwala na zapis 16bitów na kanał co ma kolosalne znaczenie jeśli chodzi o przejścia tonalne na fotografii.

Generalnie to bezstratna kompresja i pozwala na więcej przy zaawansowanej obróbce bo nie ma strat przy kolejnych zapisach.

;)

wratislavian
Początkujący

ja zawsze daje bez kompresji zdjęcia które mi się nad wyraz udały, a później dodatkowo przerabiam je na jpg do sieci. reszta tych mniej udanych zostaje w rawach na dysku. Irfanview doskonale sobie radzi z rawami domyślnie wczytując je o niebo lepiej niż domyślne działanie LR czy IDC

profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

Mam dobrego fotografa który w cenie poprawia zdjęcia.
I bardzo dobrze mu to wychodzi. Mowa o fomacie 20 x 30 cm, ktory ma umiarkowaną cenę,
a zdjęcie daje radość patrzenia.
Dogadałem sie z nim,ze bedzi bral surówkę w TIFIE, z ustawieniami sony i poprawionym balasem bieli. On chce nawet, żebym nie ruszał balansu bieli.
Jak mu daje to pendrivem to rozmiar na dysku jest bez znaczenia.
Ja nie posiadam photoshopa, samo posiadanie jeszcze nic nieda, trzeba mieć wprawę w korekcjach.
I to następna zaleta RAW. Z jpg TIFU nie zrobimy.
Bronek