anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał to rozwiązanie do Ja też

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

nowicjuszka - cieszę się, że nie odebrałaś moich słó opacznie i nie obrzydziłem Ci aparatu ani nie zniechęciłaś się do korzystania z niego. Pisząc swój poprzedni post odniosłem się do Twoich słów: "ostateczny test". 

SLT to nazwa aparatów - lustrzanek produkowanych przez Sony (na razie tylko Sony produkuje lustrzanki w tej technologii) z lustrem nieruchomym, przepuszczalnym (przez wiele osób nazywanym lustrem półprzepuszczalnym ale aby być dokładnym to lustro nie przepuszcza połowy światła tylko dużo większą jego część a pozostałą część kieruje do czujników autofokusa). Poza tym aparaty te charakteryzują się elektronicznym wizjerem. Natomiast DSLR to są typowe lustrzanki jakie znamy od połowy lat 80-tych ubiegłego wieku tylko zamiast naświetlania kliszy jest naświetlana matryca (a napisałem od połowy lat 80-tych bo właśnie w roku 1985 została wyprodukowana, wprowadzona do masowej produkcji i wypuszczona na rynek pierwsza lustrzanka z systemem autofokus zamontowanym w korpusie). 

Co do poradników o posługiwaniu się lustrzankami jest sporo w sieci. Choćby Fotoszkoła Sony. Poza tym w archiwach tego forum powinno być sporo przydatnych informacji (jak będę miał chwilę wieczorem w pracy to postaram się coś odnaleźć i podesłać). O, tak na szybko znalazłem ten wątek .

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Kto dodał to rozwiązanie do Ja też