anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kino domowe a pilot od TV / Bravia Sync

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Kino domowe a pilot od TV / Bravia Sync

Chciałbym dowiedzieć się, które kino domowe a dokładnie jaki amplituner Sony współpracuje z pilotami od telewizorów Bravia (w moim przypadku KDL-42W829B). Czy każdy, który ma wejście HDMI czy tylko i wyłącznie konkretne modele? Polećcie coś w miarę taniego i sensownego.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witaj,

Najlepiej będzie jak uruchomisz Bravia Sync z uaktualnioną listę urządzeń w menu TV . Tam będziesz miał wykaz wszystkich urządzeń z którymi współpracuje telewizor. Generalnie produkty Sony w tym TV i amplitunery, są ze sobą kompatybilne. Oczywiście, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu gdzie są dokładne opisy produktów, co na pewno pozwoli na wybranie własciwego modelu.

 

Pozdrawiamy,

Sony Polska

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witaj,

Najlepiej będzie jak uruchomisz Bravia Sync z uaktualnioną listę urządzeń w menu TV . Tam będziesz miał wykaz wszystkich urządzeń z którymi współpracuje telewizor. Generalnie produkty Sony w tym TV i amplitunery, są ze sobą kompatybilne. Oczywiście, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu gdzie są dokładne opisy produktów, co na pewno pozwoli na wybranie własciwego modelu.

 

Pozdrawiamy,

Sony Polska

profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Ok, nabyłem amplituner STR-DH750, wszystko idzie po HDMI i rezultaty są następujące:


1. Po wyłączeniu tv nie da się sterować amplitunerem pilotem od Bravii. Można to robić tylko wtedy, gdy włączony jest tv. Jak dla mnie absurd, żeby sprzęt jednej marki nie był kompatybilny. Za dzieciaka mieliśmy w domu rodzinnym 2 telewizory i video Sharp'a i wszystko śmigało na jednym pilocie (podgłaszanie/sciszanie, przewijanie, itd) i niepotrzeba do tego było żadnych fukcji "Sync" ani kabli HDMI.

2. Brak na pilocie od tv przycisku przełączania pomiędzy wyjściami. Żeby przełączyć dzwięk np na komputer po bluetooth albo radio TRZEBA użyć DRUGIEGO pilota albo przełączyć bezpośrednio na ampli. No, można jeszcze wejść w odpowiednią amplikacje w tv i tam się pobawić, ale nie o to tu chyba chodzi...

 

Także idea jednego pilota niedokońca wygląda tak pięknie, jak reklamuje to SONY. Szkoda. Wobec tego: ktoś wie może czy istnieje jakiś pilot-zamiennik, który obsłuży w pełni te dwa urządzenia jednego producenta? Nie musi być oryginalny, ważne by spełniał swoją funkcję.

profile.country.PL.title
ireneuszwiatr
Użytkownik

Ja posiadam telewizor KDL 50W829B,odtwarzacz BD BDP S790 i amplituner HT-SF100 i wszystkim bardzo dobrze się steruje pilotem od Bravii.Jestem zadowolony z rozwiązania SONY Bravia Sync.

profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Jakimi przyciskami przełączasz pomiędzy wyjściami? W sensie jaki model pilota posiadasz? I czy obsługa amplitunera działa po wyłączeniu tv?

profile.country.PL.title
ireneuszwiatr
Użytkownik

Model pilota RM ED060.Między wejściami przełacza się automatycznie tzn.jak oglądam program z dekodera nc+ i wejdę w menu sync, wybór urządzeń ,odtwarzacz BD sam przełącza wejście.Niestety po wyłączeniu TV amplitunerem nie da się sterować pilotem TV,bo Bravia Sync działa przy włączonych kilku urządzeniach.Włączam BD, automatycznie włacza się TV i amplituner,siła głosu z amplitunera pilotem TV.Wyłączam TV ,automatycznie wyłącza się BD i amplituner.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Co do pilotów uniwerslanych jest tego mnóstwo. Najlepiej wybrać taki, który jest programowalny.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

"Między wejściami przełacza się automatycznie tzn.jak oglądam program z dekodera nc+ i wejdę w menu sync, wybór urządzeń ,odtwarzacz BD sam przełącza wejście."

 

No to akurat wiadome jest, ale jak przełączyć z wejscia tv na wejście bluetooth, żeby słuchać muzyki bezprzewodowo z komputera? Tylko przez aplikacje w telewizorze lub mechanicznie pokrętłem na amplitunerze, bo brak skrótu na pilocie - oto mi chodzi. A żeby było śmieszniej to na pilocie podzielone są wejścia od radia FM i AM na dwa przyciski zamaist zrobić to pod jednym. Wolny przycisk można by wtedy przypisać pod źródło bluetooth i wszystko było by prostsze.

"Niestety po wyłączeniu TV amplitunerem nie da się sterować pilotem TV,bo Bravia Sync działa przy włączonych kilku urządzeniach."

Starsze wersje pliotów od serii STR-DH miały więcej funkcji, jak właśnie przycisk do przełączenia na wejście bt czy ogólnie obsługa tv pilotem od ampli (np. RM-AAU170 czy RM-AAP102). Nie wiem czemu Sony zrezygnowało z tej idei, zmuszając użytkowników do obsługi dwóch pilotów zamiast jednego.

profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Potwierdzone info dla potomnych:

Zaryzykowałem i kupiłem na ebay pilot od STR-DN840 (RM-AAU170), który ma możliwość przełączenia na wejście bluetooth... i okazało, że jednak działa on z STR-DH750. Co prawda nie wpełni, ale działa na tyle, co jest mi potrzebne (obsługa dźwięku, wejść, home, display, włączanie/wyłaczenie, przyciski play/stop/przewijania).

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt z Sony, sklepów partnerskich czy sprzedawców z ebayu nie potrafił mi zagwarantować kompatybilności, a wręcz powiadziano mi, że w ogóle ten pilot z moim ampli nie będzie działać, bo to zupełnie inny model, bo to wydane na inny (amerykański) rynek, itd. A tu proszę. Przełączam na wejście BT jednym kliknięciem i leci muzyka z kompa. :slight_smile: Nie mniej dalej się zastanawiam czemu nie ma takiego przycisku na pilocie RM-AAU190 przeznaczonym do mojego sprzętu. Niedopatrzenie? Jeśli tak to słabo, że Sony tego nie ogarnęło.
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Trudno aby ktoś zagwarantował, że ten pilot zadziała - zresztą sam piszesz, że nie działa wszystko. Jakby ktoś powiedział, że jest kompatybilny a nie działał choć jeden przycisk to mógłbyś mieć przecież do niego pretensje, że nie wszystko działa - dlatego też każdy woli nabrać wody w usta.

 

Najważniejsze jest to, że osiągnąłeś to co chciałeś.

 

Miłego odsłuchu.

 

Pozdrawiam