anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Miracast/WiDi w TV SONY

ROZWIĄZANE
.emes.
Poszukiwacz

Miracast/WiDi w TV SONY

Witam wszystkch serdecznie :slight_smile:

 

Po kilkunastoletniej przerwie w posiadaniu urządzenia do oglądania filmów, zastanawiam się nad zakupem takowego. Jako, iż telewizor przeznaczony ma być do multimediów wszelkiej maści ( telewizji - "telewizji" i tak nie oglądam), pod tym kątem panelu szukam.

 

Zawiesiłem oko na dwóch konkretnych modelach (wiedzę nt. których próbowałem bardzo nieskutecznie poszerzyć w salonie 😞 ), ale nie wiem, czy wspierają ona dosyć ważne dla mnie rozwiązanie - Wireless Display/Miracast/WiDi - zwał jak zwał :slight_smile:

 

Po przydługawym wstępnie - pora na pytanie. Czy istnieje gdzieś lista paneli TV wspierająca technologię wspomnianą w temacie?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Miracast to przesyłanie obrazu "na żywo" od urządzenia, np.tabletu, do TV, wykorzystujący strukturę wi-fi Direct, czyli łącząc się bezpośrednio a nie jak w przypadku DLNA za pośrednictwem serwera mediów. Więc oba urządzenia powinny taką sieć obsługiwać z tym, że nadajnik musi mieć również odpowiedni program wysyłający zaproszenie do odiornika. Natywnie miracast obsługiwane jest przez Windows 8.1 i Androida od wersji ICS z tym, że w niektórych urządzeniach producent, nie wiedzieć czemu, zablokował te funkcję, czego dobrym przykładem jest Nexus 7 2012 - sprzętowo i programowo obsługuje Miracast, po aktualizacji do KitKata doszła nawet opcja Ekran Cast w ustawieniach, mimo to funkcja ta nie działa. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Innymi słowy - jeżeli TV będzie miał Miracast, to w telefonie wspierającym WiFi-Direct będę mógł oglądać obraz z TV.

Dokładnie tak.

Zobacz jak to wygląda wg.twórców tego protokołu.

 

Miracast

 

Istnieje też możliwość dokupienia przystawki USB czy HDMI, jeśli Twój tv tego nie obsługuje.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

To nie TV powinien wspierać Miracast a urządzenie z którego będzie sygnał wysyłany, TV musi tylko obsługiwać sieć wi-fi direct. 

.emes.
Poszukiwacz

A to nie jest czasem tak, że WiFi-Direct jest jedynie rodzajem protokołu, ale nie usługą?
Pytam, ponieważ na stronie certyfikowanych urządzeń WiFi w "szukajce" występują pozycje "WiFi-Direct" w dziale "Connectivity and Security" oraz "Miracast™ - All Products" z podpunktami "Miracast - Source capable" oraz "Miracast - Display capable" właśnie, w dziale "Applications & Services".

profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Miracast to przesyłanie obrazu "na żywo" od urządzenia, np.tabletu, do TV, wykorzystujący strukturę wi-fi Direct, czyli łącząc się bezpośrednio a nie jak w przypadku DLNA za pośrednictwem serwera mediów. Więc oba urządzenia powinny taką sieć obsługiwać z tym, że nadajnik musi mieć również odpowiedni program wysyłający zaproszenie do odiornika. Natywnie miracast obsługiwane jest przez Windows 8.1 i Androida od wersji ICS z tym, że w niektórych urządzeniach producent, nie wiedzieć czemu, zablokował te funkcję, czego dobrym przykładem jest Nexus 7 2012 - sprzętowo i programowo obsługuje Miracast, po aktualizacji do KitKata doszła nawet opcja Ekran Cast w ustawieniach, mimo to funkcja ta nie działa. 

.emes.
Poszukiwacz

Innymi słowy - jeżeli TV będzie miał Miracast, to w telefonie wspierającym WiFi-Direct będę mógł oglądać obraz z TV.

Zdziwiłem się (za sprawą wspomnianej wcześniej strony wi-fi.org), ale jeżeli faktycznie tak jest jak mówisz - to super :slight_smile:

Wracając natomiast do pytania źródłowego - czy istnieje gdzieś lista paneli TV wspierająca technologię miracast?
profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Innymi słowy - jeżeli TV będzie miał Miracast, to w telefonie wspierającym WiFi-Direct będę mógł oglądać obraz z TV.

Dokładnie tak.

Zobacz jak to wygląda wg.twórców tego protokołu.

 

Miracast

 

Istnieje też możliwość dokupienia przystawki USB czy HDMI, jeśli Twój tv tego nie obsługuje.

.emes.
Poszukiwacz

Wybacz, że aż tak dopytuję - po prostu człowiek w sklepie opowiadał mi coś innego.

 

Jeśli możesz - zapytam jeszcze, czy znasz sprawdzone i godne polecenia adaptery miracast?

profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Niestety, nigdy nie używałem takich przystawek, musisz szukać informacji na różnych forach rtv, same urządzenia można kupić już od 100zł.

.emes.
Poszukiwacz

Dzięki!