anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z portem usb hdd rec

profile.country.pl_PL.title
arrad16
Początkujący

problem z portem usb hdd rec

witam

mam Tv i juz po raz drugi poszedł port usb hdd rec, żadne z urzadzen nie widzi jego, nie wiem co jest przyczyna ale najwidoczniej coś jest zle zaprojektowane i port sie psuje po podłaczeniu dysku zewnętrznego na usb 2.0



6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Skontaktuj się z serwisem niech wymienią ponownie.


Jeśli chodzi o przyczynę tej usterki to ciężko mi coś powiedzieć - nie powinno mieć miejsca to co napisałeś o złym projektowaniu. Więc mam pytanie, czy dysk odłączasz/podłączasz przy włączonym telewizorze? Tak dla bezpieczeństwa, powinno się to robić przy wyłączonym odbiorniku.

profile.country.pl_PL.title
arrad16
Początkujący

witam

model Tv to KDL-46HX820, dzis sprawdziłem i port usb hdd rec nie działa, natomiast drugi port usb widzi wszystko, dysk był podłacozny w taki sam sposób co jednego i drugiego portu wiec jakby dysk zewnętrzny w kieszeni był uszkodzony to jeden i drugi port byłby nieczynny. Troszke mnie to zastanawia dlaczego tak sie dzieje, ma ktos pomysł i ewentualnie jakie urzadzenie ponad 500 GB podpiąc aby nie było wiecej takich sytuacji. Dysk jest na usb 2.0 wiec ma swoje zasilanie, nie pobiera wiecej niz powinien tzn 2.5W (500mA przy 5V)

profile.country.PL.title
marcoo300681
Poszukiwacz

Najbezpieczniej chyba podłanczać dysk z własnym osobnym zasilaniem ja używam WD 1 TB i nic sie nie dzieje wpinam i wypinam dysk przy wlączonym TV i dysku i działa bez problemu. Posiadam model tv 920 HX. A jaki dysk dokładnie posiadasz? może producent napisał nieprawdziwe dane i dysk pobiera więcej prądu obciążając gniazdo USB w tv co w rezultacie skutkuje spaleniem gniazda

profile.country.pl_PL.title
borosss1982
Początkujący

witaj


mam podobny problem tylko że u mnie nie działa USB ,porty pod XBOX oraz AV2 pod który podączam laptopa,

orientujesz sie jak długo trwa naprawa ? i czy to jest jakies mechaniczne uszkodzenie ??


pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Marcoo podał bardzo dobrą radę - zawsze staram się doradzać dyski z zewnętrznym zasilaniem ( moim zdaniem bezpieczniejsze i nie ma problemu z tym czy port USB da radę zasilić dysk)


@borosss1982 Jeśli chodzi o czas naprawy, to cieżko mi coś powiedzieć, tak samo jak ocenić czy jest to mechaniczne uszkodzenie - to oceni tylko serwis. A czas naprawy zależy od dostępności części, ale nie sądzę, aby trwała ona za długo :wink:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tak jak wspomniał Mylagos, każda usterka może być inna i różnią się również czasy npawy. Przy zdarzeniach które nie potrzebują specjalnego sprzętu, usterkę da się bezproblemowo zlokalizować, serwis bardzo często naprawia w domu. Nawet nie zabiera telewizora do siebie.

Co do portów USB, dziwne te ciągłe uszkodzenia. Ja korzystam tylko z dysków bez własnego zasilania i nigdy coś podobnego nie przytrafiło mi się..