anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Entertainment Network - problem

Przemke
Początkujący

Sony Entertainment Network - problem

Witam, chciałem wypróbować SEN, ale niestety żadna opcja nie włącza się. Po wyświetleniu menu SEN, klikam w dowolną opcję (tvn player, tvp, youtube, 3d etc.) i nic się nie dzieje. Próbowałem wiele razy przyciskiem akceptacji i nic. Jakieś pomysły?

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Spróbuj odświeżyć zawartość internetową. To powinno załatwić sprawę :).
Sony Entertainment Network

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Mógłbyś napisać w jaki sposób łączysz telewizor z siecią Internet, oraz jaką prędkość łącza posiadasz ? :)

Przemke
Początkujący

łączę bezprzewodowo, internet 2Mb. Wcześniej wszystko działało, od dzisiaj coś jest nie tak

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

2Mb to nie za wiele jak na obecne standardy a do tego jeśli masz internet np z TP (czy teraz Orange) w piątek i weekendy zwalnia on ze względu na większą ilość użytkowników (bynajmniej u mnie tak było od początku i jest nadal).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

moim zdaniem może być to awaria jakiegoś serwera, skoro nic nie zmieniałeś, a wcześniej wszystko działało. Sprawdź też stan sieci w telewizorze, czy Internet dochodzi (stan sieci w "Ustawieniach sieci z poziomu telewizora, jak również czy działają inne aplikacje wykorzystujące Internet). Wyeliminuje to problem sieci. Sama prędkość łącza nie powinna ograniczać w taki sposób. Aplikacja powinna się uruchamiać, ale wolniej. Niektóre treści przy wolnym połączeniu powinny przycinać się - ale sama aplikacja powinna działać.

Jeśli nie pomoże, możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Wtedy wszystkie ustawienia jakie zapisywałeś zostaną przywrócone do stanu pierwotnego.
A jaki masz model telewizora?

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Od siebie dodam propozycję, abyś po prostu poczekał i sprawdzał co jakiś czas. Zgodzę się z Zimnym, że może być to jakaś pomniejsza awaria serwera, lub problem na łączu.

profile.country.pl_PL.title
matswat
Początkujący

Mi SEN (Sony Entertainment Network) działało przez jakiś czas ale gdzieś od września przestało - po uruchomieniu SEN z menu odtwarzacza (Bluray BDP-S590) pojawia się znacznik ładowania, który znika a ekran pozostaje pusty / czarny. Zgłosiłem to do dział obsługi klienta a ten odpisał mi że "usługa SEN nie jest dostępna ani wspierana w Polsce". Co ciekawe na stronie pomocy technicznej dla tego sprzętu pojawiła się aktualizacja oprogramowania w której ujęta jest "Obsługa portalu Sony Entertainment Network", a samo SEN przestało działać w tym samym czasie co Opera TV Store. Jeśli SEN rzeczywiście nie jest obsługiwany w Polsce to po co umieszczać informacje o nim w opisie sprzętu a po uruchomieniu SEN na ekranie powinna pojawiać się jakaś sensowna informacja a nie czarny ekran...

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Chciałbym w tym miejscu udzielić Ci jakiejś sensownej odpwiedzi ale niestety nie potrafię.

Jedynie chciałbym przytoczyć Ci podobny przypadek z HbbTV w polskiej edycji TV Bravia. Na samym początku trzeba było zmieniać kraj na Niemcy aby można było korzystać z telewizji hybrydowej. Po pewnym czasie Sony zaczęło wprowadzać aktualizacje oprogramowania w TV z 2012 oraz 2011 roku.

Mam cichą nadzieję, że SEN zagości w Polsce tak samo jak HbbTV i będziemy mogli cieszyć się złożami rozrywki.

P.S. na pocieszenie dodam, że Sony nie traktuje nas jak obywateli 3-go świata. Inne państwa (nie wszystkie) też potraciły SEN :smileyhappy::smileysad: (dwie minki bo nie wiem czy płakać czy cieszyć się :smileywink:).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
tomssmot
Początkujący

Użyj "Reset to Factory Setings" ("Przywrócenie ustawień fabrycznych") opcji, to przeważnie pomaga w tego typu problemach.


Pozdrawiam,

Tomek