anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony kdl50w829b parowanie z soundbar'em

malone32
Poszukiwacz

sony kdl50w829b parowanie z soundbar'em

Witam.
Czy komuś udało się podłączyć soundbar z tym tv w taki sposób że do podgłaszania używa tylko pilota od tv. Chodzi o podgłaszanie soundbaru pilotem od tv.
Moj kolega ma ten soundbar co ja (lg) podłączony kablem optic i od razu mu tak zesparowało ze nie musi używać pilota od soundbara do podgłaszania.
Trochę to denerwuje że trzeba używać 2 pilotów.
Dodam ze tv kumpla to tez lg tak jak soundbar ale nie wiem czy to powinno mieć jakieś znaczenie.
3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witaj, 

Aby sterować soundbarem telewizor musi być z nim połączony kablem HDMI. Przewód optyczny przekazuje jedynie dźwięk, a nie sygnał sterujący głośnikiem.

Pozdrawiamy,

Sony Polska

malone32
Poszukiwacz

Mój soundbar nie posiada HDMI.

Ale jednak w przypadku tv LG jest możliwe parowanie i obsługa pilotem od tv.

Jak by to wyglądało gdybym podłączył soundbar sony do mojego tv sony poprzez optyczny kabel?

Czy wtedy byłoby  możliwe sparowanie tych 2 urzadzen tak zeby uzywac 1 pilot, uzywajac funkcji bravia sync.?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W przypadku połączenia soundbara Sony oraz TV Sony poprzez kabel optyczny uzyskałabyś taki same efekt jak w przypadku soundbara LG oraz TV Sony. To znaczy bez regulacji głośności soundbara.

Wyjście optyczne w TV Sony ma stały poziom dźwięku na wyjściu. W przypadku TV LG może być inaczej i miec regulowane wyjście optyczne - musiałbyś podac model TV LG kolegi to można zerknąc w instrukcji.

 

Jedyne co mogę zaproponować to podłączyć TV Sony za pomocą wyjścia jack (słuchawki/audio) i ustawienie wyjścia audio na regulowane. Wówczas zgłaśnijąc na pilocie będzie głośniej słychać w soundbarze. Patrz niżej:

http://pdf.crse.com/manuals/14HE468111/PL/c_t_europe_no3d_right.html

 

Pozdrawiam