anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka mysz i klawiatura do tv sony bravia

profile.country.pl_PL.title
malik72
Początkujący

Jaka mysz i klawiatura do tv sony bravia

Witam. Mam pytanie, czy mógłby mi ktoś doradzić jakie urządzenia wskazujące (mysz,klawiatura) najlepiej współpracują z sony bravia kdl-55hx751. Po podłączeniu zwykłej myszy ciążka do opanowania, szybko się porusza kursor. Jeżeli  ktoś ma większe doświadczenie z w/w problemem to proszę o poradę, jak najlepiej to wszystko skonfigurować.

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Myszka i klawiatura wymagają zainstalowania wewnętrznych sterowników Plug-In. O ile w Windowsie wskakują automatycznie w instalacji o tyle w TV tego nie ma.

Brak jest też możliwości wgrania czegokolwiek do oryginalnego oprogramowania Bravii (jak i w każdym innym TV tego nie zrobisz). Cud, że udało Ci się nawiązać jakikolwiek kontakt mysz z TV.


Zamiast tego spróbuj zainstalować darmową aplikację na smartfona lub tablet.

Nazywa się ona Media Remote, a wszelkie informacje o jej zastosowaniach znajdziesz poniżej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.seconddisplay.view&feature=search_result#?t=W...


Masz w jednym urządzeniu zarówno mysz jak i klawiaturę. Szybsze i duuuużo wygodniejsze jak dla mnie.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik


malik72 wrote:

Po podłączeniu zwykłej myszy ciążka do opanowania, szybko się porusza kursor.

Mówisz że udało Ci się podłączyć mysz i ona działa ? Hmm interesująca wiadomosć. Mógłbyś powiedzieć jaka to mysz?


Jeśli zaś chodzi o zbyt szybki ruch kursora - ciekawym rozwiązaniem mogłaby być mysz od 4Techa X7, gdyż ma regulowanie czułości. Warunek jest jeden - musiała by działać z TV a to nie jest pewne.

profile.country.pl_PL.title
malik72
Początkujący

Witam

Tak, mysz zadziałała tak, że: szybki ruch kursora, rolka przewijania też działała - normalnie, przyznam szczerze, że testowałem ją chwilę bo mnie zdenerwowała ale wypiąłem ją od laptopa córki i jest to chińska taniocha LOGIC LM-10 parametry: Rating: 3V=3mA

Swoją drogą to warto by coś potestować, a może odezwać sie do sony by coś zrobili ze sterownikami w następnej aktualizacji, ułatwiłoby to zapewne korzystanie z przeglądarki stron www. W samsungo działa normalnie mysz i klawiatura i można.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Bardzo ciekawa informacja że myszka działa. W takim razie jeśli byłbyś gotów na wydatek około 60zł poszukaj jakiejś myszki ze sprzętową regulacją czułości ( coś jak właśnie wspominałem X7) - myślę, że to mogło by po części rozwiązać problem.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Moim zdamiem mysz zadziałała ze względu na swoją prostotę i brak skomplikowanych parametrów. Podłączając inną mysz (bardziej zaawansowaną), TV nie powinien jej obsłużyć. Choć trzeba przyznać - przypadek ciekawy i dość mało spotykany.

Próbowałeś może Media Remote lub TV SideView od Sonego?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Postanowiłem odświerzyć ten temat jako że udało mi się w końcu to sprawdzić.

 

Testowałem dwie różne myszy, na W905 i obie zadziałały bez problemów:

- pierwsza zwykła do laptopa, bliżej nieokreślonej firmy.

- druga normalna mysz "4Tech Oscar X710 Extra Fire" zadziałała nawet regulacja czułości.

 

Niedługo przetestuję i jakąś klawiaturę pod USB oraz mysz i klawiaturę bezprzewodową ( o ile tylko gdzieś w domu znajdę to wszystko ).

Tagi (3)
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

A jak wygląda nawigowanie myszką? Przyznam się, że nigdy nie miałem potrzeby podłaczania myszki do telewizora:smileyconfused:

Tagi (1)
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

w niektórych wystarcza wciśnięcie kółka zmienia to czułość kursora wszystkie myszy działają z tymi TV nawet te bezprzewodowe

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

w przeglądarce internetowej TV się sprawdza jednak lata po ekranie jak szalona :grin: jak pisałem czułość czasami trzeba zmienić wciśnięciem kółka w myszce ja mam firmy HAMA (bezprzewodowa) mysz i działa pzdr