anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55XF9005 zużycie prądu - dane

profile.country.PL.title
deminek75
Poszukiwacz

55XF9005 zużycie prądu - dane

Witam.

Postanowiłem zrobić test zużycia prądu u mnie i o to wyniki.

W trybie czuwania - 22W , po ok 30min - 0W

pulpit androida - 75W

Oglądanie TV iptv - 50-75W , zależy jaki program

 

Podłaczony dysk zewnętrzny pod usb, tryb obrazu kinopro HDR , odtwarzacz wbudowany

pulpit, ikony filmów - 87W

 

film Marsjanin 65-165W

film Tomb Raider 2018 - 55-165W

Aquamam - 69-171W

LG demo Cymatic Jazz - 150-178W

Demo Nasa HDR DolbyVision - 60-165W

Demo landscape.60.dm1 HDR DolbyVision - 60-165W

 

Aplikacja Netflix

film 6 Underground HDR DolbyVision - 75-167W

film Nasza Planeta, lodowe światy HDR DolbyVision - 69-162W

film Czarna Lista bez HDR - S01 odc.01 - 57-83W

 

Konsola Xbox one x przez HDMI

pulpit, tryb obrazu gra bez HDR - 93-115 , zależy jakie jest tło gry

 

gra Battlefront 2 tryb obrazu gra, HDR , pulpit - 168W

mapa Kashyyyk, szturm - 123-164W

 

gra Forza4 , tryb obrazu gra, HDR 

pierwsza plansza, auto jedzie przez wszystkie pory roku - 123-170W

jazda w pochmurny dzień, wiosna lub jesień 125-169W

Kraina LEGO, pochmurny dzień , lekko pada deszcz 132-172W

 

Xbox, aplikacja Netflix, tryb obrazu gra, HDR DolbyVision

film Czarna Lista S01 odc.01 - 85-155W

film 6 Underground - 87-161W

 

Wszystkie ustawienia obrazu były domyślne, pobór prądu uzależniony od scen w filmach i grach.

Ciemne to mniej a jasne to więcej, wiadomo. Wiekszość filmu można przyjąć że ok 140W.

Robiłem to takim miernikiem wkładanym do gniazdka.

 

 

 

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
xmalekox
Poszukiwacz

Frustrat: w innym temacie (nie o prądzie) napisałeś, że sobie poradziłeś. Jak? Że coś znalazłeś w internecie, proszę napisz co by inni mogli spróbować.
 
 
 
 
Ja mam podobny problem z 55XH9096, ale widzę że to dotyczy wielu modeli. W spoczynku zużywa 15 Wat! Zostawiłem na całą noc, było od 14.7 do 16.1 W. Skandal! Aktualizacje wyłączone, przewodnika też, wyłączona sieć zarówno WiFi jak i kabel. Nie ruszałem głęboko, bo sama zmiana IP na proste informuje, że zużyje więcej prądu itp.
 
Póki co nie próbowałem twojej metody pozwolenia na spam i szpiegostwo Sony i Google, za dużo czasu straciłem na resetach fabrycznych i ustawieniach, spróbuję niedługo. (PS. mam swoją ciekawostkę, że zamulanie Androida wydaje się usuwać restart z pilota, 5 sekund włącznik, było już bardzo źle, nie chciał się włączać, często za drugim razem, ale częste restarty z pilota powodują, że już nie zamula, gdzieś tam w jakiejś pomocy sugerowali, że trzeba kilka razy).
 
 
 
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

U mnie chyba najbardziej właśnie pomogło wyłączenie aktualizacji przewodnika w trybie czuwania i sformatowanie pamięci ( dysku twardego) na którym trzymam jakieś filmy czy zdjęcia do formatu FAT32 zamiast NFTS. Może być ponoć także exFAT. To spowodowało, że i owszem telewizor wybudza się po wyłączeniu kilkanaście razy w nocy ale tylko na momenty po kilka sekund a nie prawie cały czas jest w trybie, w którym pobiera większą ilość prądu. Mnie do szukania zmusiła właśnie głośna nocna praca drugiego twardego dysku na którym mam nagrania robione przez tv. Mielił praktycznie bez przerwy, teraz wyłącza się kilka lub kilkanaście minut po wyłączeniu tv. A co do mulenia, to jest na internecie sporo materiałów o wyłączaniu nieużywanych aplikacji, czyszczeniu ich pamięci, czy otwieraniu ukrytej opcji menu {opcje programistyczne} w którym możemy również odciążyć procesor telewizora obciążony niepotrzebnymi zajęciami. Suma summarum nie widzę u siebie praktycznie żadnych zwiech czy zamuleń i jak gdzieś pisałem nie mam się praktycznie do czego przyczepić w tym tv.

profile.country.PL.title
MarekM
Nowicjusz

Najnowsze "dziecko" Sony A95K na matrycy QD, taki sam problem jak w innych TV opisywanych przez forumowiczów. Zastanawiam się na listwą a z pilotem, aby na noc wyłączać z prądu. Czy takie wyłączanie na dłuższą metę nie jest szkodliwe dla telewizora?

 

profile.country.PL.title
teosmt1
Poszukiwacz

Witam. Posiadam KD-55XG9505 i mam (raczej miałem) ten sam problem z poborem ok 26 W na czuwaniu. Kupiłem gniazdko Gosund EP2-1 Wi-Fi w tamtym roku za ok 30 zeta(promka) i ustawiłem wyłączanie w nocy  i włączanie popołudniu. Od ponad roku Tv działa bez problemów. 

 

profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Mam ten sam problem z flagowym top modelem z 2020 roku 65XH9505 gdzie pobór nocny po wyłączeniu odbiornika pilotem był na poziomie 30 wat . Zastosowałem programowalne gniazdko WiFi .Przykładowo od 23:50 do 8:00 mam go wyłączonego.

Należy pamiętać że wyłącznie telewizora OLED od prądu jest nie dozwolone i skutkuje uszkodzeniem ekranu.

profile.country.PL.title
MarekM
Nowicjusz

"Należy pamiętać że wyłącznie telewizora OLED od prądu jest nie dozwolone i skutkuje uszkodzeniem ekranu"

 

Nie boisz się, że jednak uszkodzisz TV, odłączając go od prądu kablem zasilania?