anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55XH9005 - ustawienia obrazu osobne dla HDR osobne dla SDR? Znikające parowanie z VU+, Atmos

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

55XH9005 - ustawienia obrazu osobne dla HDR osobne dla SDR? Znikające parowanie z VU+, Atmos

Witam

Mam kilka problemów i wątpliwości i chciałbym się z nimi podzielić może ktoś zna odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

 

1. Czy nie da się ustawić aby telewizor SAM skoro wykrywa HDR np z USB aby konkretny profil się załączał dla tego formatu a osobny profil dla SDR?  Chodzi mi o sytuacje że jak oglądam z usb filmy a potem przełączam się na naziemną to profil pamięta ten co ustawiłem dla HDR (a obraz nie jest HDR). Problemu nie ma dla Dolby Vision tzn wykrywa Dolby Vision i załączają się profile predefiniowane dla tego formatu tj DV Jasny i DV Ciemny. 

 

Proszę o rozważenie wprowadzenie tego do firmware byłaby to niezmiernie przydatna funkcja!!

 

2. Mam problem z parowaniem pilota od telewizora z dekoderem VU+ Uno 4k tzn na początku działa ok po ok 2 dniach przestaje reagować (wcześniej jeszcze miałem black screen ale po zmianie ustawienia hdmi z rozszerzony na standardowy mam obraz wreszcie po hdmi). Po zrestartowaniu telewizora pilot znów jest sparowany i mogę przełączać kanały zna ktoś na to "patent"?

 

3. Nie bardzo rozumiem czemu telewizor w "locie" odtwarza formaty AC3, E-AC3, DTSHD-MA, DTSMA-X, AAC w plikach ale nie czyta TrueHD tzn w odtwarzaczu androidowym mam sam obraz (bez dźwięku), w Kodi leci Core (czyli AC3), a Plex transkoduje TrueHD do AC3 (wyskakuje że telewizor nie wspiera tego formatu). Czyli mam rozumieć że Atmos jest tylko i wyłącznie w Netflixie i E-AC3? Czyli nie mamy pełnego wsparcie dla Atmosa?

 

 

Dodam że telewizor posiadam od 30 grudnia, 2 stycznia wgrałem najnowsze (ostatnie) firmware potem zrobiłem hard reset.

 

 

Tagi (1)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

djrychu: Wiem - to się z tym dziele. Jeśli moje słowa odebrałeś jako "czepianie" to przykro mi  ale dla mnie jest duża różnica między konwertuje (czyli przerabia i dodatkowo obciąża procesor telewizora) a obsługuje (czyli poprostu odtwarza). Z innej beczki kiedy to forum które jest dostępne w domenie Sony Polska i administrowane przez Sony Polska (ba nawet znajduje się odnośnik w dziale wsparcie na stronie sony.pl) nie jest oficjalnym wsparciem (kolejnym po mailu, telefonie)? 

Temat zamykam bo wiadomo już że Atmos-a mamy w okrojonej wersji, natomiast ustawienia obrazu dla HDR, SDR i DV telewizor pamięta po ostatniej aktualizacji telewizora oraz aktualizacja rozwiązała u mnie problem z parowaniem z VU+ i restartami.

 

Pozdrawiam

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Ad. 3. Telewizor nie obsługuje materiałów DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD z plików USB, serwisów streamingowych z filmami i audycji telewizyjnych - więcej tutaj:

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00206008

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

Co do odpowiedzi do Ad.3 to nie jest do końca prawdą iż nie obsługuje DTSHD-MA oraz TrueHD z plików usb, ponieważ telewizor "czyta" lub jak kto woli dekoduje core czyli dla DTSHD-MA jest to DTS a dla TrueHD jest to DD. Natomiast stwierdzenie że telewizor wspiera Dolby Atmos jest  ... wydmuszką lub bardzo dużym nadużyciem  i dużym uproszczeniem ze strony Sony (to troche tak jak bym powiedział że telewizor jest w pełni UHD ale zapomniałem dodać że nie wsparcia formatów HDR i pytanie czy nadal jest on UHD?).

Telewizor wspiera tylko i wyłącznie uproszczoną wersje Atmos w formacie EAC3 (DD+)

 

 

*uproszczoną to najdelikatniej mówiąc naciągana teoria bo technologia Dolby™ Atmos jest ściśle powiązana z formatem bezstratnym TrueHD. Producent zapomniał dopisać przy Dolby™ Atmos że format ten wspiera tylko i wyłącznie Netflix!!

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

to nie jest do końca prawdą iż nie obsługuje DTSHD-MA oraz TrueHD z plików usb, ponieważ telewizor "czyta" lub jak kto woli dekoduje core czyli dla DTSHD-MA jest to DTS a dla TrueHD jest to DD


 

Fakt TV konwertuje te format ale nie jest to pełne wsparcie dlatego napisałem, że je nie obsługuje.

Swojego czas DolbyAtmos w Netlix (mam tu na myśli wbudowana aplikację w TV) był przekazywany również w wersji DD+ a nie TrueHD. Tyczyło się to TV które nie mają eARC co byłby logiczne bo na ARC TrueHD nie pójdzie. Niestety większość aplikacji streamingowych tak działało - czytałem o tym artykuł.

Rozumiem, że możesz potwierdzić, że aktualnie DolbyAtmos w aplikacji Netflix z TV idzie po TrueHD w TV z eARC.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

Netflix od dawna korzysta z Atmosa w formacie DD+ czyli EAC3. Gdyby Netflix korzystał z bezstratnego kodeka TrueHD (z Atmosem) sama ścieżka audio  więcej zajmowała by miejsca niż sam film, a w przypadku streamingu każdy MB się liczy. U mnie w Netflixie mogę załączyć Atmosa (ścieżka angielska) i dekodkuje go telewizor w DD+ bo w takim jest zapisany.  Nie mogę potwierdzić że telewizor wspiera Atmosa w TrueHD bo go nie dekoduje, trudno też mówić o wsparciu Atmosa przy użyciu eARC skoro telewizor przekazuje dźwięk a nie go dekoduje.

Co do "konwersji" to telewizor nic nie konwertuje, tylko DTSHD-MA jest kompatybilnie wsteczny z DTS podobnie TrueHD z DD. Tak więc telewizor wykrywa i dekoduje DTS (bo nie może dekodować DTSHD-MA) oraz DD lub DD+(bo nie może dekodować TrueHD).

Reasumując Sony pisze o wsparciu Dolby Atmos dla XH90, ale nie podaje że w wersji okrojonej.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Domell1 forum jest po to by dzielić się wiedzą i nie jest oficjalnym kanałem kontaktu ze Sony. Jako użytkownik taki jak Ty liczyłem, że nasza rozmowa będzie konstruktywna i sprawi, że inni się przy okazji czegoś dowiedzą, a mam wrażenie, że czepiasz się słówek typu "obsługuje", "konwertuje" etc.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

djrychu: Wiem - to się z tym dziele. Jeśli moje słowa odebrałeś jako "czepianie" to przykro mi  ale dla mnie jest duża różnica między konwertuje (czyli przerabia i dodatkowo obciąża procesor telewizora) a obsługuje (czyli poprostu odtwarza). Z innej beczki kiedy to forum które jest dostępne w domenie Sony Polska i administrowane przez Sony Polska (ba nawet znajduje się odnośnik w dziale wsparcie na stronie sony.pl) nie jest oficjalnym wsparciem (kolejnym po mailu, telefonie)? 

Temat zamykam bo wiadomo już że Atmos-a mamy w okrojonej wersji, natomiast ustawienia obrazu dla HDR, SDR i DV telewizor pamięta po ostatniej aktualizacji telewizora oraz aktualizacja rozwiązała u mnie problem z parowaniem z VU+ i restartami.

 

Pozdrawiam