anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65X90j i kilka uwag po zakupie.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

65X90j i kilka uwag po zakupie.

Zakupiłem 65X90j i mam problem np. z meczami, nie oglądam dużo ale twarze piłkarzy to jasne plamki bez szczegółów i nie mogę tego poprawić. Generalnie obraz jest trochę gorszy niż na moim poprzednim 55W805A (pasywne 3D, IPS), zwłaszcza na meczach jest gorszy bo rzuca się w oczy brak szczegółów. Może ma ktoś rady jak ustawić obraz pod sport, mecze? Źródło to dekoder HD z Canal+. Będę wdzięczny za porady jak na tym TV ustawić motionflow, gładkość, rozdzielczość, czystość i ostrość obrazu. Na 55W805A dla motionflow były ustawienia standard, wysoki, wyraźny i wyraźny plus. Mnie najbardziej odpowiadał obraz na ustawieniu wysoki. Nie wiem jakiem ustawienie w nowym TV odpowiada ustawieniu wysoki. Mam też inny problem. Oprócz dekodera Canal+ podłączyłem też bezpośrednio do TV pod gniazdo main kabel od anteny satelitarnej. I tu dziwna sprawa, kanały polsat, n na kartę czy satelita ogólny wyszukuje bez problemów, natomiast kompletnie nie chce wyszukać kanałów canal+/nc+ na kartę, od razu wyrzuca, że brak kanałów. Nie wiem o co chodzi. Potwierdzam też co już tu czytałem, że po naciśnięciu przycisku ustawienia na pilocie lubi pojawiać się ekran google TV.

Prosiłbym również o informację jak w tym TV przywrócić ustawienia fabryczne, w opcjach nie znalazłem.

Tagi (1)
13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Ja polecam wymienić kable HDMI jeżeli pracują na standardzie niższym niż 2.0. kabel i źródło sygnału są kluczowe jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Polecam ustawienia z Rtings, można też pogrzebać na youtube.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x90j/settings

 

Reset do ustawień fabrycznych jest w menu -> ustawienia urządzenia -> informacje. Coś takiego, w zależności od wersji Androida te ścieżki się zmieniają.

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Można też spróbować przepiąć dekoder do innego gniazda HDMI w telewizorze, No i włączyć tryb ulepszony dla tego HDMI gdzie jest wpięty C+.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Kable HDMI używam na razie stare w wersji 1.4, zakupiłem nowe 2.1 i czekam na dostawę. Wtedy też sprawdzę różne wejścia HDMI. Tryb ulepszony dla HDMI mam włączony. Jeżeli chodzi o reset do ustawień fabrycznych nie znalazłem opcji. Znalazłem, że wersję X85 resetuje się do ustawień fabrycznych poprzez:

  1. Wyjmij wtyczkę z kontaktu
  2. Naciśnij przycisk ZASILANIA i PODCISZANIA
  3. Podłącz wtyczkę do kontaktu (trzymając przyciski)
  4. Przyciski trzymamy do momentu, kiedy pojawi się zielona lub biała dioda przy logu SONY
  5. TV włączy się sam.

Więc może X90j także, pewności nie mam ale sprawdzę.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

  1. Naciśnij przycisk
     

     

    (Szybkie ustawienia) lub HOME na dostarczonym pilocie, zależnie od telewizora.
  2. Wybierz opcję
     

     

     Ustawienia.
  3. Dalsze kroki zależą od opcji w menu telewizora:
  • Wybierz opcje SystemInformacjeResetowaniePrzywracanie danych fabrycznychWymaż wszystkoTak.
  • Wybierz opcje Ustawienia urządzeniaResetowaniePrzywracanie danych fabrycznychWymaż wszystkoTak.
  • Wybierz opcje Pamięć i resetowaniePrzywracanie danych fabrycznychWymaż wszystkoTak.
profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Dziękuje za podpowiedź, poszukam resetu według wskazówek.

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Ja mam model X85j i nie wiem na ile to jest miarodajne ale sprzedawca w salonie Sony gdzie kupowałem TV powiedział, że dekoder Canal+ najlepiej podłączyć do drugiego albo czwartego gniazda HDMI, nie wiem jakie są między nimi różnice, ale ja podpiąłem do drugiego gniazda i obraz jest rewelacyjny. No i mam kabel HDMI 2.1, ale 2.0 spokojnie wyrabia.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

No ciekawostka z tym podłączeniem, trzeba będzie zobaczyć do HDMI 2. Na czwartym mam konsolę.

A w X85j też trzecie jest eARC 2.1  120kl/s a czwarte 2.1 120 kl/s?

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Tak, w x85j jest dokładnie taki sam układ HDMI jak piszesz. Ja nie mam konsoli. Pod 2 HDMI mam dekoder C+ a pod 4 HDMI BluRay. Jak będziesz chciał to mogę wysłać zdjęcia z moich ustawień. Zmieniałem tylko ustawienia Własne, na tym profilu oglądam wszystkie programy z dekodera,  z wyjątkiem Canal+ 4K, na którym przełączam na profil Żywy lub Standard. Generalnie ten kanał to jedna wielka loteria, kolory zależą chyba od kaprysu technika C+, i dotyczy to wszystkich TV nie tylko Sony. Na Satkurier, jest długa dyskusja na temat nadawania tego kanału, gdzie wypowiadają się użytkownicy różnych producentów i modeli TV.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Potrzebuje email na suport Sony. Ktoś widziałem gdzieś wrzucał ale nie mogę znaleźć, prosiłbym o udostępnienie.

Dziękuję z góry.