anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65XF8505 - zawiesznie TV na ścianie

profile.country.PL.title
pmedela
Poszukiwacz

65XF8505 - zawiesznie TV na ścianie

Witam

Jak wygląda "legalność" zawieszenia tego TV na ścianie na nieoryginalnym wieszaku?
Sony zaleca wieszak SU-WL450, ale to jakiś dziwny, niepraktyczny wieszak.
Chcę zawiesić TV na wieszaku uniwersalnym, ruchomym, z odpowiednim mocowaniem VESA, udźwig do 35 kg.
No i kwestia samej instalacji "zaleca się montaż przez wykwalifikowany personel
lub pracownika serwisu". A jak wykonam montaż i zawieszenie osobiście to będę
miał później problemy z gwarancją przy ew. reklamacji telewizora?
Ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie ?

 

--
Piotr

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

My możemy jedynie zasugerować pozostanie przy opcji polecanych uchwytów + pomoc personelu :wink:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@pmedela  napisał(a):

 

A jak wykonam montaż i zawieszenie osobiście to będę
miał później problemy z gwarancją przy ew. reklamacji telewizora?
Ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie ?

 

--
Piotr


O ile montaż będzie wykonany poprawnie i solidnie to nie widzę powodów do jakichkolwiek obaw.

 

Jak użyjesz np. złych kołków, czy dobierzesz zły uchwyt i TV spadnie to oczywiście zrozumiałe jest, że pretensje tylko do siebie, a gwarancja uszkodzeń mechanicznych nie obejmuje.

 

Producenci sprzętu nie mają w zwyczaju narzucać konkretnych uchytów/mocowań. O ile jest dodawany dedykowany, to nie znaczy, że nie możesz użyć innego. Szczególnie jeśli TV ma otwory w standardzie VESA. 

Jeśli czujesz się na siłach, wieszaj śmiało. Ja do wszystkich TV i monitorów dotykowych jakie wieszam, zawsze używam uniwersalnych uchwytów (zresztą te dedykowane są praktycznie takie same).

 

Pamietaj tylko, żeby przy zakładaniu TV na wieszak nie robić tego samemu bo przy małym doświadczeniu coś może pójść nie tak. Druga osoba jest bardzo pomocna. :slight_smile:

 

Pozdrowienia.

profile.country.PL.title
pmedela
Poszukiwacz

Nie chodzo mi o sytuację uszkodzenia mechanicznego, bo to jest oczywiste.

Chodzi mi o normalne, solidne, porządne mocowanie TV na uniwersalnym uchwycie,
który ma spory zapas obciążenia i odpowiednie mocowanie VESA.

 

A pytam dlatego, bo wiele się słyszy i czyta o tym jak serwisy i producenci potrafią
odrzucać żądania reklamacyjne klientów z absurdalnych powodów, a to, że kurz pod matrycą
to przejaw nieodpowiedniej eksploatacji, a to, że robaki pod matrycą to rzecz normalna,
a to, że kolorowe plamy to cecha technologii LCD, itd, itp...

 

Pytam więc, bo wolę dmuchać na zimne i nie chcę usłyszeć przy ew. wizycie serwisanta, jak mi

np. wysiądzie dźwięk w TV, że to wina nieprawidłowego zawieszenia TV na uchwycie, i że uchwyt
nie jest rekomendowany przez SONY i że przez to odłączył się kabelek w obudowie...

Tym bardziej, że w instrukcji TV "zaleca się stosowanie dedykowanego uchwytu Sony", i kto wie
jaka będzie tego interpretacja.

Może jestem fatalistą, ale życie nauczyło mnie już wiele, i z wieloma sytuacjami w życiu się spotkałem.

Tym bardziej, że po skierowaniu pytania do serwisu w sprawie ruszającej się matrycy w moim TV,
jedno z pytań jakie pani z BOK mi zadała to: "Czy TV był zawieszony na ścianie?" co właśnie wzbudziło
moje podejrzenia w tym temacie 🙂

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@pmedela  napisał(a):

Nie chodzo mi o sytuację uszkodzenia mechanicznego, bo to jest oczywiste.

Chodzi mi o normalne, solidne, porządne mocowanie TV na uniwersalnym uchwycie,
który ma spory zapas obciążenia i odpowiednie mocowanie VESA.

 

 


Zajmuję się montażem urządzeń AV (projektory, TV, monitory) zawodowo od 10 lat.

Nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby jakikolwiek serwis robił komukolwiek wyrzuty o zawieszenie TV z otworami do tego przeznaczonymi.

 

Oczywiście pomijam sytuację, gdy ktoś, nie mając za bardzo pojęcia co robi, uszkodzi TV przy montażu. 

 

Jeśli masz pojęcie jak to wykonać, masz porządny uchwyt, dobre kołki to śmiało wieszaj. :slight_smile:

To nie monitor dotykowy, który waży np. 70 kg i wymaga naprawdę dużo precyzji i uwagi przy instalacji.

 

Dziś powieszenie takiego telewizora jak 65XF8505 wymaga tylko obecnosci drugiej osoby, aby dobrze osadzić go na uchwycie. 

 

Pozdrawiam i powodzenia :slight_smile: