anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65xh9096 losowo sam się włącza

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

65xh9096 losowo sam się włącza

Witajcie dobrzy ludzie!!

 

Mam problem z TV Sony 65xh9096.

Sam się włącza w losowych odstępach czasu nie pokazując przy tym obrazu. Słychać charakterystyczne ciche "stuknięcie", po czym po kilku minutach się wyłącza co zwiastuje drugie ciche "stuknięcie". 

Czytam że ogólnie samoistne włączanie się TV z Androidem to znany problem. 

Nie byłoby to bardzo uciążliwe gdyby sam TV się włączał ale on włącza również amplituner który włącza się i wyłącza głośnym "stuknięciem" co w nocy nas budzi a w dzień drażni.  

 

Problem wydawało mi się że rozwiązałem wcześniej odpinając odbiornik USB od klawiatury bezprzewodowej lecz po ostatniej aktualizacji problem wrócił ze zdwojoną siłą.

 

Czytając przeróżne posty z przestrzeni lat na tym forum próbowałem różnych rozwiązań które jednym działały a innym nie:

- odpiąłem wszystkie urządzenia USB łącznie z pendrive USB który robił za magazyn aplikacji  (na starszym firmware odpięcie klawiatury rozwiązało "problem").

- reset fabryczny (robiłem kilkanaście razy)

- wyłączyłem całkiem internet i Bluetooth

- upewniłem się że wszystkie usługi typu WiFi-Direct są wyłączone

- odpiąłem kabel HDMI

- wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu i aplikacji z Google Play

- wyłączyłem raportowanie błędów i inne przekazywanie informacji do Sony

- wyciągnąłem baterie ze wszystkich pilotów w pokoju

 

W skrócie TV wygląda na w pełni "offline" a jedynym kablem jest kabel zasilania. ...i dalej pstryka. Co kilka, kilka naście minut w dzień i kilka razy w nocy. Trochę głupieję i nie wiem co dalej z tym robić. 

 

Zanim oddam TV rzeźnikom z serwisu co uważam za ostateczność (przepraszam ale mam złe wspomnienia z serwisem Sony), chcę się upewnić że zrobiłem wszystko co możliwe.    

 

 

P.S.

W trakcie pisania tego postu telewizor zdążył się włączyć z 6 razy. 

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelmkolo
Poszukiwacz

mam dokładnie ten sam problem, tv "cyka" ampli się włącza co ok 5 min. Na infolini powiedzieli mi że znają ten problem - wystąpił on po ost aktualizacji i zostanie naprawiony następną aktualizacją. do tego czasu sugerowali wyłączenie bravia sync co guzik pomogło hehehe  na noc pozostaje wyłączać ampli z gniazdka.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

@Kamil89 Ustawienia > Oglądanie Telewizji > Zewnętrzne wejścia > Ustawienia Bravia SYNC > Automatyczne włączenie telewizora (wyłącz)

 

@pawelmkolo 

też to mam od wczoraj wyłączone i chyba rzeczywiście działa. 

 

...najzabawniejsze jest to że teoretycznie jak nie mam nic podpiętego to BRAVIA Sync nie powinna działać bo nie ma z czym.

...widocznie coś w appce skopali bo to ma osobny proces z ustawieniami i osobny który nasłuchuje. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

92 ODPOW. 92
profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

właśnie napisałem podobny temat aczkolwiek mi restartuje się pare razy w ciagu dnia w trakcie ogladania tv, zaczelo to moja uwage zwracac po aktualizacji więc możliwe ze to przez nią.. odnośnie samego włączania nie wiem czy mialem tak jak u Ciebie ale mialem też tak że: aplituner sam się w nocy wlaczal i wylaczal po chwili (a tv mam podłączony wlasnie do niego, sam tv nie wlaczal ekranu ale teraz po tym co napisales mysle ze to nie była wina amplitunera tylko wlasnie telewizora.... zrobilem fabryczne przywrocenie ustawien tv i amplitunera i problem zniknal (zrobilem to 2 dni temu wiec mam nadzieje ze zniknal na stałe..) , teraz tylko zostaje restart tv w trakcie ogladania, ale juz brak mi pomyslow czego to wina...

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

@Kamil89  Restartów w trakcie oglądania nie mam. Może raz czy dwa razy jak się bawiłem aplikacjami i obciążyłem system. 

 

...też myślałem że to wina amplitunera i jego też resetowałem już nie raz. Dźwięk włączania TV jest na tyle cichy że w nocy nie budzi ...ale ampli już niestety tak. Dzieje się to nawet z odpiętymi wszystkimi możliwymi kablami więc wykluczyłem ampli. TV nie przekazuje wtedy ani dźwięku ani obrazu. Poprostu system się wybudza na chwilę. Patrząc od strony Androidowej, coś powoduje wake lock'a? 

 

Jeszcze zauważyłem jedną rzecz - oprócz resetu ustawień jest jeszcze opcja kasowania danych pamięci co również powoduje reset do ustawień fabrycznych ale czyści więcej rzeczy. ...ale niestety mojego problemu to nie naprawia. Mam nadzieję że może chociaż Tobie pomoże?

 

Podobny problem od mojego miałem w starszym Samsungu ale tam wystarczyło wyłączyć aktualizację automatyczną systemu i aktualizować go ręcznie - problem znikał całkowicie.

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

wyczyszczenie pamieci podrecznej w ustawieniach o tym piszesz? jesli tak  to robilem juz to. jesli jakis inny sposob to prosze o rozwiniecie i objasnienie?

jesli chodzi o problem z wlaczeniem i po chwili wylaczeniem amplitunera (tez glosne zalaczenie moj denon powoduje) i tv (bez zalaczania obrazu sam dzwiek jakby stukniecie w tv slyszalem)  to narazie po fabrycznym restacie uspokoilo sie.

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

@Kamil89 nie, pamięć podręczna to cache - każda aplikacja to tworzy żeby działać i to nie usuwa danych użytkownika. 

W ustawieniach tam gdzie robisz reset do ustawień fabrycznych masz 2 opcje. 

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

Wczoraj w akcie desperacji spiąłem wszystko, skonfigurowałem, appki zaktualizowałem  i jak w ciągu dnia non stop się włączał tak w nocy ani razu.

 

...czyżby była to wina którejś aplikacji systemowej w Androidzie która się zaktualizowała z Google Play? 

...czyżby telewizor był tej nocy "łaskawy"?

 

Trochę już z tego głupieję.

 

profile.country.PL.title
pawelmkolo
Poszukiwacz

mam dokładnie ten sam problem, tv "cyka" ampli się włącza co ok 5 min. Na infolini powiedzieli mi że znają ten problem - wystąpił on po ost aktualizacji i zostanie naprawiony następną aktualizacją. do tego czasu sugerowali wyłączenie bravia sync co guzik pomogło hehehe  na noc pozostaje wyłączać ampli z gniazdka.

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

"sugerowali wyłączenie bravia sync co guzik" a cóż to jest ? Gdzie to znaleźć ?

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

@Kamil89 Ustawienia > Oglądanie Telewizji > Zewnętrzne wejścia > Ustawienia Bravia SYNC > Automatyczne włączenie telewizora (wyłącz)

 

@pawelmkolo 

też to mam od wczoraj wyłączone i chyba rzeczywiście działa. 

 

...najzabawniejsze jest to że teoretycznie jak nie mam nic podpiętego to BRAVIA Sync nie powinna działać bo nie ma z czym.

...widocznie coś w appce skopali bo to ma osobny proces z ustawieniami i osobny który nasłuchuje. 

profile.country.PL.title
pawelmkolo
Poszukiwacz

u mnie to jednak nie nie pomogło 😞

a powiedzcie mi proszę jakie macie ustawienia:

1. ustawienia>obraz i dźwięk>wyjście audio>piorytet syst audio (wył),

2. ustawienia>obraz i dźwięk>wyjście audio>synchronizacjaAV (wył),

3. ustawienia>Sieć i internet>zdalne uruchamianie (wył)

i oczywiście jak kolega pisał 

4. ustawienia>oglądanie tel>zzew wejscia>ustawienia bravia sync>auto wł tel (wył)