anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65xh9096 losowo sam się włącza

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

65xh9096 losowo sam się włącza

Witajcie dobrzy ludzie!!

 

Mam problem z TV Sony 65xh9096.

Sam się włącza w losowych odstępach czasu nie pokazując przy tym obrazu. Słychać charakterystyczne ciche "stuknięcie", po czym po kilku minutach się wyłącza co zwiastuje drugie ciche "stuknięcie". 

Czytam że ogólnie samoistne włączanie się TV z Androidem to znany problem. 

Nie byłoby to bardzo uciążliwe gdyby sam TV się włączał ale on włącza również amplituner który włącza się i wyłącza głośnym "stuknięciem" co w nocy nas budzi a w dzień drażni.  

 

Problem wydawało mi się że rozwiązałem wcześniej odpinając odbiornik USB od klawiatury bezprzewodowej lecz po ostatniej aktualizacji problem wrócił ze zdwojoną siłą.

 

Czytając przeróżne posty z przestrzeni lat na tym forum próbowałem różnych rozwiązań które jednym działały a innym nie:

- odpiąłem wszystkie urządzenia USB łącznie z pendrive USB który robił za magazyn aplikacji  (na starszym firmware odpięcie klawiatury rozwiązało "problem").

- reset fabryczny (robiłem kilkanaście razy)

- wyłączyłem całkiem internet i Bluetooth

- upewniłem się że wszystkie usługi typu WiFi-Direct są wyłączone

- odpiąłem kabel HDMI

- wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu i aplikacji z Google Play

- wyłączyłem raportowanie błędów i inne przekazywanie informacji do Sony

- wyciągnąłem baterie ze wszystkich pilotów w pokoju

 

W skrócie TV wygląda na w pełni "offline" a jedynym kablem jest kabel zasilania. ...i dalej pstryka. Co kilka, kilka naście minut w dzień i kilka razy w nocy. Trochę głupieję i nie wiem co dalej z tym robić. 

 

Zanim oddam TV rzeźnikom z serwisu co uważam za ostateczność (przepraszam ale mam złe wspomnienia z serwisem Sony), chcę się upewnić że zrobiłem wszystko co możliwe.    

 

 

P.S.

W trakcie pisania tego postu telewizor zdążył się włączyć z 6 razy. 

92 ODPOW. 92
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

Sprawdź sobie rzeczy z pierwszego postu - zebrałem tam z tydzień szukania po forach Sony. :slight_smile:

 

 

1. ustawienia>obraz i dźwięk>wyjście audio>piorytet syst audio (wył), 

2. ustawienia>obraz i dźwięk>wyjście audio>synchronizacjaAV (wył),

Automat

3. ustawienia>Sieć i internet>zdalne uruchamianie (wył)

Wył

i oczywiście jak kolega pisał 

4. ustawienia>oglądanie tel>zzew wejscia>ustawienia bravia sync>auto wł tel (wył)

Wył

 

Do tego:

Ustawienia urządzenia > Informacje > Aktualizacja Oprogramowania Systemowego > Automatycznie sprawdzaj 

Wył

 

Ostatnio co zrobiłem to też Ustawienia Urządzenia > Resetowanie > Wymaż dane z udostępnionej pamięci wewnętrznej - to robi reset do ustawień fabrycznych i usuwa pozostałości z pamięci (dane aplikacji jak konta do Netflixa, ustawienia kanałów w Home i nie wiadomo co jeszcze.

 

Googele Play - wszystko po aktualizowane na maxa (myślę że tu jakaś aktualizacja którejś z apek systemowych pomogła)

 

Jako ze TV wpięty kablem to:

Sieć i internet > Wi-Fi 

Wył

 

Sieć i internet > Skanowanie zawsze dostępne

Wył

 

Sieć i internet > Zdalne Uruchamianie

Wył

 

Piloty i akcesoria > Ustawienia Bluetooth 

 

Piloty i akcesoria > Zdalne Sterowanie

Pilot ponownie sparowany po BT (jak usuniecie pilota przy resecie fabrycznym to jest instrukcja na ekranie - trzeba przycisnąć vol+ i mikrofon kilka sekund aż pilot zacznie migać)

 

Ustawienia Urządzenia > Zasilanie > Oszczędzanie Energii

Wył

 

profile.country.PL.title
pawelmkolo
Poszukiwacz

sukces o wyłączeniu aktualizacji 🙂 teraz tylko czekać do aktualizacji , mam nadzieje ze naprawią co popsuli hehehehe. dzięki za pomoc 🙂 pozdr.

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

"Googele Play - wszystko po aktualizowane na maxa (myślę że tu jakaś aktualizacja którejś z apek systemowych pomogła)"

A powiedzcie czy da się jakoś by wszystkie zainstolowane aplikacje zaktualizować? Czy trzeba jakoś wchodzić w aplikacje i  każdą oddzielnie aktualizować? Szukam i nie za bardzo widzę jak to z apkami jest 

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

@Kamil89 tak samo jak w każdym innym urządzeniu z Androidem, wchodząc w sklep Goole Play i wchodząc w zakładkę "Moje Aplikacje", sklep ci pokazuje które aplikacje mają nowe aktualizacje. Nad "Na tym urządzeniu" pojawiają się wszystkie wymagające aktualizacji i jednym przyciskiem aktualizujesz wszystko.  

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

O rzeczywiście znalazłem to ale pokazuje mi tylko "na tym urządzeniu" i "nie na tym urządzeniu " powyżej są opcje i po wejściu mam zaznaczone aktualizacja automatyczna . Zatem pewnie aktualne wszystko w związku z tym. Czy wy również macie włączona auto aktualizacje aplikacji sklepu Google Play? (Cały czas szukam przyczyny okresowych restartów telewizora )

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

I niestety mam wszystko poustawiane jak Wy i telewizor dziś dwa razy raz po razie w ciągu 2 minut się restartował sam z siebie... Brak słów telewizor dwu tygodniowy i takie jaja... Oby to była wina aktualizacji i żeby to szybko naprawili. Swoją drogą jutro dzwonię do Sony nie po to dałem 5,5 k za tv by się wkurzać.

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Dodzwoniłem się do supportu, stwierdzili iż powodem restartów jest prawdopodobnie aplikacja tune.in oraz hbogo mam je odinstalować a następnie pilotem zrobić restart przetrzymując przez 30 sekund przycisk włączania. 

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

Cały weekend TV działa jak należy, nie włącza się sam. Szczęście!! ...pewnie do momentu w którym nie zacznę korzystać za 2 tygodnie z 4k@120 HDR 

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

No ja też szykuje się do 120 klatek w Xbox. Trzeci  oraz czwarty port HDMI mamy 2.1 tak?

A swoją drogą to tylko to zrobiłeś i już działa : Ustawienia Bravia SYNC > Automatyczne włączenie telewizora (wyłącz) ?

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

Tak. 3 i 4 i tu już są problemy:

Albo Dolby Vision albo 4K HDR 120 bo te 2 systemy się na wzajem wykluczają (sposób w jaki są wysyłane meta dane o obsługiwanym obrazie).  

Do tego trzeba też uważać z amplitunerami bo część która ma pass through 4k 120 hdr nie obsługuje nieskompresowanego sygnału i najnowsze karty Nvidia oraz Xbox Series X nie dają obrazu także jak coś to ampli pod HDMI3 (eARC) a konsolę po HDMI4.