anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65xh9096 losowo sam się włącza

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

65xh9096 losowo sam się włącza

Witajcie dobrzy ludzie!!

 

Mam problem z TV Sony 65xh9096.

Sam się włącza w losowych odstępach czasu nie pokazując przy tym obrazu. Słychać charakterystyczne ciche "stuknięcie", po czym po kilku minutach się wyłącza co zwiastuje drugie ciche "stuknięcie". 

Czytam że ogólnie samoistne włączanie się TV z Androidem to znany problem. 

Nie byłoby to bardzo uciążliwe gdyby sam TV się włączał ale on włącza również amplituner który włącza się i wyłącza głośnym "stuknięciem" co w nocy nas budzi a w dzień drażni.  

 

Problem wydawało mi się że rozwiązałem wcześniej odpinając odbiornik USB od klawiatury bezprzewodowej lecz po ostatniej aktualizacji problem wrócił ze zdwojoną siłą.

 

Czytając przeróżne posty z przestrzeni lat na tym forum próbowałem różnych rozwiązań które jednym działały a innym nie:

- odpiąłem wszystkie urządzenia USB łącznie z pendrive USB który robił za magazyn aplikacji  (na starszym firmware odpięcie klawiatury rozwiązało "problem").

- reset fabryczny (robiłem kilkanaście razy)

- wyłączyłem całkiem internet i Bluetooth

- upewniłem się że wszystkie usługi typu WiFi-Direct są wyłączone

- odpiąłem kabel HDMI

- wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu i aplikacji z Google Play

- wyłączyłem raportowanie błędów i inne przekazywanie informacji do Sony

- wyciągnąłem baterie ze wszystkich pilotów w pokoju

 

W skrócie TV wygląda na w pełni "offline" a jedynym kablem jest kabel zasilania. ...i dalej pstryka. Co kilka, kilka naście minut w dzień i kilka razy w nocy. Trochę głupieję i nie wiem co dalej z tym robić. 

 

Zanim oddam TV rzeźnikom z serwisu co uważam za ostateczność (przepraszam ale mam złe wspomnienia z serwisem Sony), chcę się upewnić że zrobiłem wszystko co możliwe.    

 

 

P.S.

W trakcie pisania tego postu telewizor zdążył się włączyć z 6 razy. 

92 ODPOW. 92
profile.country.PL.title
Ziio1420
Użytkownik

Moje ustawienia które zmieniłem

Auto głośność-wył

RS232c po hdmi-wył

skanowanie zawsze dostępne -wył

auto aktualizacja -wył

profile.country.PL.title
Damian88krk
Poszukiwacz

U mnie tak samo. Nic to nie dało. Ja mam podpiete do eARC kino domowe i jak sie TV włącza to włącza mi kino. Po chwili amplituner sam sie za chwile wyłącza bo traci sygnał z TV . Wynika to z tego ze TV sie włącza i od razu wyłącza.

profile.country.PL.title
Ziio1420
Użytkownik

Pod mój TV nie jest podłączony soundbar lub amplituner mam tylko podłączone PS4 pro Xbox one x moduł canal plus ECP, na próbę możecie odłączyć soundbar lub amplituner może u was też to zadziała

profile.country.PL.title
Damian88krk
Poszukiwacz

Po odłączeniu wszystkiego tez sam sie włącza. 

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Słuchajcie uwierzcie mi od paru tygodni  próbowałem już wszystkich ustawien i możliwych kombinacji nic na restarty nie pomaga . To jest wina zrypanej ostatniej aktualizacji ... Albo Sony nad tym pracuje albo ma nas głęboko w du.... To że ktoś nie ma restartu po zmianie jakieś opcji  to nie życzę nikomu ale moim Zdaniem za tydzień dwa problem wróci u mnie też czasem dużo razy czasem tylko dwa razy w ciągu dnia i najczesniej do 30 minut po włączeniu telewizora występuje ten restart, jak już się rozgrzeje to rzadziej... To są moje spostrzenia. Także wg mnie z autopsji wiem że szkoda waszego czasu na bawienie się w ustawieniach. Tylko pisać do supportu i niech mają dużo takich zgłoszeń jak moje (a chyba mają bo technik który był u mnie i nic nie zdziałał to stwierdził że niby Sony wie o tym problemie )

profile.country.PL.title
Damian88krk
Poszukiwacz

Masz racje musimy dzwonic i pisać. Ja dzwoniłem do nich juz kilka razy plus pisze meile...

profile.country.PL.title
Ziio1420
Użytkownik

Mój TV dziennie działa około 6-8 godzin po moich zmianach w parametrach ustawień wszystko jest OK może zależy od modelu mój to 65xh9005 kupiony w MM zanim zmieniłem ustawienia telewizor robił restart podczas zmiany kanałów ustawień lub przechodzenia z tv na home

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Też mam ten model i brak możliwości zmiany tej opcji o której piszesz ponieważ dźwięk mam z amplitunera . I opcja jest automatycznie wyłączona.

profile.country.PL.title
rootmaster
Poszukiwacz

Witam,

u mnie problem pojawił się dwa dni temu gdy zainstalowałem aktualizację V6.0384 z 14.10.2020 r. Telewizor posiadam 2 tygodnie. Przed aktualizacją nie resetował się samoczynnie tylko zdarzało się że nie działało menu androida tj. przycisk Home powodował wejście w menu i po 1 sekundzie wyjście. Obraz działał ze źródła ale nie dało się wejść do menu - ciągle wybijało do odtwarzanego źródła. Pomagał w tym przypadku reset i zdarzyło się to może ze 3 razy przez 2 tygodnie. 

2 dni temu zaktualizowałem telewizor do najnowszej wersji (bo HDMI 2.1 mi nie potrzebne na tą chwilę) licząc że te problemy już ustąpią ale niestety okazało się że od tego czasu telewizor sam się resetuje. Nie ma reguły - dzisiaj rano reset wystąpił po 5 sekundach, kolejny raz po kilku godzinach. Na różnych źródłach, raz na HDMI innym razem aplikacja - tutaj nie ma reguły. Pozmieniałem teraz ustawienia wszystkie jakie koledzy wcześniej doradzali i zobaczymy - będę informował. Zaznaczam że u mnie jest prosta konfiguracja - jeden kabel HDMI + kabel LAN, brak BraviaSync od początku, reszta powyłączana. 

Problem jest ewidentnie z oprogramowaniem - wg mnie jakiś niuans w Androidzie wszystko wysypuje (poprzednia wersja systemu tylko wybijała mnie z możliwości wejścia do menu ale TV działał i dało się załączać aplikacje przez zmianę źródła).

Pozdrawiam i zachęcam Sony do wytężonego działania w tym temacie :slight_smile:

P.S wypuszczanie na szybko aktualizacji bo trzeba uruchomić porty HDMI 2.1 jak widać odbiło się czkawką.

profile.country.PL.title
iwaluk83
Poszukiwacz

OK. czyli jest niejako potwierdzenie, że aktualizacja jest winna tak jak ktoś pisał wcześniej. Ja mam wersję sofu 6.0155 i w takim razie nie aktualizuję. Ale niech to ogarniają, bo kupiłem m.in. dla hdmi eARC.