anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65xh9096 losowo sam się włącza

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

65xh9096 losowo sam się włącza

Witajcie dobrzy ludzie!!

 

Mam problem z TV Sony 65xh9096.

Sam się włącza w losowych odstępach czasu nie pokazując przy tym obrazu. Słychać charakterystyczne ciche "stuknięcie", po czym po kilku minutach się wyłącza co zwiastuje drugie ciche "stuknięcie". 

Czytam że ogólnie samoistne włączanie się TV z Androidem to znany problem. 

Nie byłoby to bardzo uciążliwe gdyby sam TV się włączał ale on włącza również amplituner który włącza się i wyłącza głośnym "stuknięciem" co w nocy nas budzi a w dzień drażni.  

 

Problem wydawało mi się że rozwiązałem wcześniej odpinając odbiornik USB od klawiatury bezprzewodowej lecz po ostatniej aktualizacji problem wrócił ze zdwojoną siłą.

 

Czytając przeróżne posty z przestrzeni lat na tym forum próbowałem różnych rozwiązań które jednym działały a innym nie:

- odpiąłem wszystkie urządzenia USB łącznie z pendrive USB który robił za magazyn aplikacji  (na starszym firmware odpięcie klawiatury rozwiązało "problem").

- reset fabryczny (robiłem kilkanaście razy)

- wyłączyłem całkiem internet i Bluetooth

- upewniłem się że wszystkie usługi typu WiFi-Direct są wyłączone

- odpiąłem kabel HDMI

- wyłączyłem automatyczne aktualizacje systemu i aplikacji z Google Play

- wyłączyłem raportowanie błędów i inne przekazywanie informacji do Sony

- wyciągnąłem baterie ze wszystkich pilotów w pokoju

 

W skrócie TV wygląda na w pełni "offline" a jedynym kablem jest kabel zasilania. ...i dalej pstryka. Co kilka, kilka naście minut w dzień i kilka razy w nocy. Trochę głupieję i nie wiem co dalej z tym robić. 

 

Zanim oddam TV rzeźnikom z serwisu co uważam za ostateczność (przepraszam ale mam złe wspomnienia z serwisem Sony), chcę się upewnić że zrobiłem wszystko co możliwe.    

 

 

P.S.

W trakcie pisania tego postu telewizor zdążył się włączyć z 6 razy. 

92 ODPOW. 92
profile.country.PL.title
kadaj2
Poszukiwacz

hey, dokładnie tak samo u mnie resetowanie się TV ( kupiony 2 tygodnie temu)  myslałem że coś sie zapycha ale nie wazne czy to youtube czy tvp1 zacina się jest nieprzyjemny dzwiek i reset...

 

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

U mnie od samego rana taki obraz na każdym kanale po czym reset tv samoczynny 

IMG_20201109_103305.jpg

profile.country.PL.title
kadaj2
Poszukiwacz

Czy Sony wogole coś robi w sprawie bo mi pisano że technicy robią już aktualizacje ale moja miesiąc a teraz leci kolejny.... I nic 

 

Prosimy o wymianę tych tv na inne jeśli wadliwe poszły

To jest nie możliwe by tv co 1 godz się wylaczal. Dziecko bajki nie może obejrzeć normalnie 

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

U mnie też nadal restarty a na noc już nawet muszę z kontaktu wyłączac tv bo sam się włączał ... Czekam jak na zbawienie z tą ich obiecana aktualizacja....

profile.country.PL.title
kadaj2
Poszukiwacz

Jeśli okaże się że doataliśmy trefny produkt bo to nie jest wadliwa sztuka bo jest mnóstwo osób tylko część chyba myśli że to przejdzie . I możliwe że będzie trzeba pójść po poradę do prawnika . Jeśli mam towar a on nie nadaje się do użytkowania . Musi być jakaś forma ochrony osoby która kupiła tv . I tu nie chodzi o to że nie spełnia wymogów subiektywnych on po prostu nie działa tak jak należy

 

Czasami u mnie jest tak że myślałem że wybuchnie jak się zawiesił i dźwięk szedł z niego taki pisk głośny przez ok 30sec do restartu. Aż mi się dziecko przestraszylo. Oglądało bajkę nagle zwiecha i pisk ech. .. 

 

Na czacie Sony jest jakiś bot kopiuj wklej bo co nie zapytam cały czas podaje to samo rozwiązanie i mowie zrobiłem i nic nie dało i znów prośba bym to zrobił. .. Tak już ponad tydzień 

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Dzwoń do Sony oddział techniczny i żądaj przyjazdu technika. Do mnie przyjechał ale oprócz restartu kolejnego do fabrycznych nic nie zrobił kazał czekać na aktualizację. Dodatkowo zapytał że następnym razem odbiorą telewizor do naprawy ja odparłem że nie ma szans nie zgadzam się nowego tv oddać i będę zadał wymiany na nowy z tytułu niezgodności towaru z umową (rękojmia) jednak on zaczął się śmiać że to w Polsce nie zadziała i jak się nie zgodzę naprawiać i wysyłać telewizora to oni uznają że wycofuje reklamacje. Jeśli aktualizacja nie wejdzie to bez prawnika się nie obejdzie coś widzę. Ale.zadzwon i probuj u mnie restart występuje z tym brzydkim pikselowym obrazem dwa razy dziennie u ciebie troszkę inaczej więc może coś innego ci powie. Odpisz proszę tu później co ci poradzili. Ps u mnie technik był trzy dni po złożeniu reklamacji 

 

profile.country.PL.title
Mateusz-30
Użytkownik

Mam to samo myślałem że to problem kina domowego sony bdv-e4100 bo załączenie kina było bardziej uciążliwe ale fakt działo się to od kąd wymieniłem tv na XH9096

profile.country.PL.title
kadaj2
Poszukiwacz

Dziś doszło dwa problemy

 

Kupił konsole nowa by się nią cieszyć a mam horror z tv . Po podkaczeniu tv restart aż z listwy bo tak zaciął . .Do tego zgubił dźwięk z soundbara .My często pomimo ustawień nie mamy dźwięku od razu tylko trzeba ręcznie ustawiać go  

 

Obudziłem się teraz w nocy i słyszę coś strzela tv chyba sam się resetu jest będąc wyłączonym  Włącza soundbara i wyłącza ,cud że on nie gra.  . W nocy tv jakby cały czas ma swoje problemy

 

Nie da się grać nie przeklinając 

profile.country.PL.title
Ziio1420
Użytkownik

Witam,

W moim 65xh9005 występował również restart z piskiem po wyłączeniu automatyczne utrzymywanie głośności problem zniknął. 

Auto głośność-wył

RS232c po hdmi-wył

skanowanie wifi-wył

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, pozostaje kontakt z zespołem pomocy technicznej, żeby rozwiązać problem indywidualnie. Można to zrobić telefonicznie (+48 223060694) lub poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics?cat=televisions-projectors&cpin...