anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

75XG9005 + Yamaha V685 błąd Dolby Digital+/Atmos z netfilixa

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

75XG9005 + Yamaha V685 błąd Dolby Digital+/Atmos z netfilixa

Mam następujący zestaw KD:

TV75XG95005 , ampli YAMAHA V685. oba z eARC, podłączone kablem HDMI high speed z ethernet 2.1

Problem jest z przesyłem Dolby Digital+ (DD+) z Netflixa app na TV na Ampli

W TV wyjście audio ustawione na DD+, CEC i obsługa HDMI włączona w obu rządzeniach.  Objawy są mega niestabilne, raz łączy raz nie. czasami słychać jakieś chrapy i migający na ampli napis Dolby atmos/DD+.   W netflixie ustawiona jest oryg ścieżka jeśli film jest w Dolby atmos.  Czasami gra , po przełączeniu na UPC i ponownie wejściu na netflix znowu problem, ale wogóle nie łączy albo łączy ale wyświetlacz na ampli miga, bardzo szybkie mrugnięcie pomiędzy dolby atmos/DD+ a DD pomaga kiedy wejsde szybkie menu TV i przełącze na głośniki TV (przełacza na fonię TV), a ponownie na głośniki kina, znowu załapuje i gra w DD+.   testowane 3 różne kable HDMI i objaw ten sam....

Natomiast kiedy w TV w ustawieniach wyjścia audio zmienię z DD+ na DD wszystko działa bezproblemowo.  Czyli DD+ coś nie trybi po eARC, albo kabel, abo soft w TV lub Ampli.   Czekam na upgrade softu w TV na PIE9 (ma być na dniach , tygodniach ?) Sony wspominało że coś tam majstrowali z błędami ARC i netflixem.  niestety nie mam innego źródła np. blu ray w DD+ do podłączenia. sporo oglądam netflixa i skoro mój nowy TV wspiera eARC i nowa Yamaha również , to co z tym DD+ się dzieje ??  ktoś miał podobny problem ??

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
rwalczak71
Poszukiwacz

Hej. ja nie mam D Athmos tylko DD i DD+ jak działa ale teraz niestety nie

Możesz wysłać mi na emaila zdjęcia ustawień amplitunera i swojego menu TV / dźwięk ? rwalczak1@o2.pl

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

ampli jest zarejestrowany w bravia sync w TV ?  jesli nie to musi być komunikacja CEC pomiedzy TV i ampli.

zresetuj lacznosc HDMI tak jak pisalem we wczesniejszym mailu

nastepnie ustaw sterowanie HDMI w ampli i bravia sync w TV

kolejny krok to w TV wylacz eARC i wlacz dolby digital plus na wyjsciu w TV

 

 

 

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

No i oczywiście w netflixie włącz ścieżkę dźwiękowa nadawania w Dolby Atmos, zazwyczaj ścieżka angielska. Wedzmin ma również polska wersję atmosa

profile.country.PL.title
mark3k3
Użytkownik

Spoiler
@rwalczak71 

Mój ampituner sam włącza Dolby Atmos o ile jest dostarczony taki sygnał. Pilotem tego wyboru nie włączę.

TV jest ustawiony dokładnie tak jak to napisał powyżej @miękrzym. Żadnych innych ustawień nie stosuję, a mam je ustawione niemal od pierwszego dnia zakupu TV.
1. W Netflix trzeba wybrać ścieżkę z Dolby Atmos
2. Amplituner na Dolby (sam przełączy gdy zobaczy Atmos).
3. TV - wyjscie DD+
4. TV - Synchronizacja trybu dźwięku ustaw na ON

profile.country.PL.title
rwalczak71
Poszukiwacz

Bardzo dziękuje. jutro będę testował wszystko

Jak pisałem mam Marantz NR1509 i mam DD+ ale bez athmos

profile.country.PL.title
rwalczak71
Poszukiwacz

Bardzo dziękuje. jutro będę testował wszystko
Jak pisałem mam Marantz NR1509 i mam DD+ ale bez athmos

profile.country.PL.title
tomek0306
Poszukiwacz

Witam wszystkich

mam pytanie do  @miekrzym  czy na twojej Yamaha 685 wyświetla się sam napis DOLBY ATMOS , CZY ATMOS /DD+  lub ATMOS/TRHD?

ja mam tą samą Yamahe i np. jak HDD podlaczonego do tv XE9005  puszcze jakieś demo lub film to właśnie wyświetla mi się ATMOS /DD+ lub DD czy DTS, z konsoli PS4 mam tylko DD lub TRHD ale wiadomo PS4 nie ma Atmosa.

Z X-BOX  film np, Warcraft co ma ścieżkę Atmos to mam tylko ATMOS/TRHD nie wiem jak zrobić żeby zobaczyć na wyświetlaczu wzmacniacza czysty DOLBY ATMOS . Zestaw glosnikow 5.1.2 i tak mam ustawione w amplitunerze.

A Ty jak masz u siebie? czy masz taj jak na tym zdjeciu??

YAMAHA MusicCast RX-V685.png

 

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

Mam Atmos/......

 

profile.country.PL.title
marcysiu
Poszukiwacz

Cześć. Czy atmos pojawi sie dopiero jak skonfiguruję system na 5.1.2 czy powinien pojawić się już przy 5.1? Mam yamahe rx-a880.

profile.country.PL.title
Lived-----
Użytkownik

Ja nadal szukam pomocy. Po roku walki  jestem bliski wywaleniu całego sprzętu przez okno. Yamaha V685 ustawione na Basic 5.1.2 i XF9005 oraz Xbox series x. Może ktoś pomoc, jakiś priv , telefon cokolwiek… 

Z Aplikacji na TV kablem 2.1 3m po łączu eARC do Yamaha puszczam np Netflixa. Jak włącza sie film z Atmosem i Vision pojawia sie na chwilę w górnym rogu ikona Dolby Vision obraz przełącza sie w Dolby Vision. Atmosa nie ma na wyswietlaczu Yamaha jedynie Dolby Surr. A być powinien chyba jak mam wybrana ścieżkę. W aplikacji Yamahy mogę przełączać między wszystkie od 2.0 do tych dedykowanych sport, drama itp. A z tego co czytam to powienien sie Atmos wyświetlić i bez wyboru. 

 

W drugą strone jak do Tv bezpośrednio podłączę Xboxa series x do HDMI 2 a Tv przez HDMI 3 eARC do Yamahy to jest Dolby Vision ale na xboxie nie da sie w opcjach włączyć Atmosa, jest tylko info ze musi być Xbox podłączony bezpośrednio do Yamahy.

 

Podłączam go wiec do Yamahy oryginalnym kablem od konsoli 2.1 2m a Yamahe pozostawiam podłączoną do TV kablem 2.1 3m do wejścia HDMI 3 eARC w TV. Pojawia sie opcja włączenia w Xboxsie Atmosa a na Yamaha zapalana sie Straight, dźwięk leci ze wszystkich glosnikow, brak napisów Atmos. Niestety nie włącza sie Dolby Vision. Dolby vision pojawia sie dopiero kiedy w TV wlacze w opcjach ulepszony format na wejściu 2 i 3 HDMI.

 

I Tutaj jest kłopot… po włączeniu ulepszonego formatu obraz jest przez jakiś czas, potem rozłącza, brak sygnału. Czasami odrazu nie ma obrazu. Nie da sie grać. Nawet nie da sie do menu Yamahy wejść.  Na TV info podłącz inne źródło do Input i czarny ekran. 


Jeśli kabel z Yamahy przełączę w TV do HDMI 2 tego bez eARC to jest i Dolby Vision i Atmos (chyba bo na Yamaha jest tylko ten napis Straight bez możliwości zmiany) ale dźwięku nie słychać. Pojawia sie informacja na TV, aby było słychać dźwięk podłącz się pod eARC.

 

Ja już nie wiem czy mam coś zle włączone w Yamaha, czy w TV, czy kable zle. Testowałem dwa różne 3m oba 2.1 między TV a Yamaha plus oryginał Xboxa pomiędzy Yamaha a Xbox. Ciagle to samo.


Czytalem poprzednie posty aby wyłączać w tv eARC itp ale nie widzę takiej opcji.

 

Pomocy…….