anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

Witam!jak w temacie. Wydaje mi się, że po aktualizacji jakość obrau się pogorszyła!!! Potwierdzają to inni użytkownicy. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Czy tylko mi się wydaje ? Kupowałem ten tv głównie ze względu na mega jakość obrazu i do niedawna byłem bardzo zadowolony, ale jak coś się nie pojawi to chyba będę wzywał serwis!! Czy da się wrócić do poprzedniejch ustawień/wersji androida?

100 ODPOW. 100
profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

RaszioZ jaki dokładnie masz model TV? 

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Mam KDL-55W809C, data produkcji 2016/10, Ser.no. 6026254...ale taką przypadłość widziałem też w mediaexpert - a oni mają chybą w dystrybucji serię w808c. 

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

dokładnie tak ja mam w808c kupiony w media expert, mnie ciekawi ile leszcze będą wspierać tv bo ma już w sumie 2 lata :thinking:

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Konik chyba fartem udało mi się naprawić nasz problem...od wczoraj mam znów normalny obraz.mam nadzieję że to się utrzyma. wróciłem do ustawień fabrycznych, skonfigurowałem tv tj. konto google, połączenie z smarfonem i takie tam, następnie kiedy już tv się odpalił wszedłem do menu home, zauważyłem że niektóre apki miały jeszcze stare ikonki-czyli nie zaktualizowały się, pewnie reset do ustawień fabr. odinstalowauje niektóre aktualizacje aplikacji i aktualizacja ich następuje dopiero później. wszedłem do ustawień->aplikacje i wymusiłem zatrzymanie automatycznej aktualizacji aplikacji-to chyba 3 ikonka od lewej. część apek zdążyła mi się zaktualizować ale część najwyraźniej nie. wygląda na to że to jakaś apka jest odpowiedzialna za to pogorszenie obrazu. będę to jeszcze sprawdzał i testował, na razie od wczoraj jest ok-ładny obraz powrócił-zarówno w youtubie, filmach z pena i normalnej tv, kolory ładne, wszytko wygląda przyzwoicie. mógłbym to jeszcze pokonfigurować ale boję się i lecę na ustawiniiach standardowych obrazu:yahoo:

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Extra. To daj koniecznie znać. U  mnie nie zauważyłem różnic w obrazie przed i po aktualizacji. Jak chcecie mogę połapać screen shoty z moich ustawień obrazu i przesłać na forum. Tak przy okazji czy ktoś widział w sieci nowe ustawienia obrazu po zmianie oprogramowania? Ja znalazłem sporo tzw. ustawień kalibracyjnych obrazu, ale sprzed roku lub starszych, czyli działających ze starym oprogramowaniem. Na innych forach tego typu ustawienia są płatne i nikt ich już nie udostępnia za free :slight_smile:

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Na razie dmucham na zimne i oobserwuję ale póki co wszystko ok:) pewnie, dawaj ustawienia :)ja na razie wstrzymam się z grzebaniem w ustawieniach obrazu ale jak wszystko będzie działać to pobawię się trochę:) wcześniej -przed aktu.-pamiętam tylko że miałem ustawienia standardowe, nie grzebałem w kolorach, motion flow na płynny, tryb kliszy duży, rozdzielczość na auto , ostrość standardowo, a z kolei redukcje szumów i polepszacze powyłączane. mam namiary na gościa, który robi profesjonalną kalibrację w dobrej cenie. sam na razie sie wstrzymam bo nie wiem jak będzie z tym tv ale jak coś to bym się nad tym zastanawiał.

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

cześć, radzioZ powiem tak to po oglądaj i daj znać jak wrażenia po kilku dniach bo szczerze to ja to tyle razu już resetowałem itp że już mi się trochę nie chce, ale jeśli bedziesz uważał że jest spoko to się skuszę jeszcze raz tak jak mówisz zresetować i nieaktualizować, bo widzę że ty jeden z nielicznych co wie co to dobry obraz :yahoo:

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Konik spróbuj! u mnie obraz wrócił. wkońcu jest normalny-błyszczący, czysty-nie matowy, kolory super, rozdzielczość też ok. może u Ciebie też to zadziała. ja jestem teraz zadowolony. sądzę ze jakaś apka pochłaniała tyle ramu lub zamulała gafikę że nie starczało na obraz. zrób restart i wstrzymaj aktualizacje-możesz nawet net odłączyć i daj znać. powodzenia!

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

cześć, ja może w czwartek spróbuje tak jak mówisz i zobacze jaki obraz popłynie bo w tygodniu mało czasu, jak zrobie reset to dam znać jak moje odczucia co do obrazu :yahoo:

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

U mnie jest ok!nawet grzebałem już w ustawieniach obrazu itp. mimo, że się bałem, że się znowu obraz zkaszani :yahoo:  powodzenia i pozdro!:grin: