anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

Witam!jak w temacie. Wydaje mi się, że po aktualizacji jakość obrau się pogorszyła!!! Potwierdzają to inni użytkownicy. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Czy tylko mi się wydaje ? Kupowałem ten tv głównie ze względu na mega jakość obrazu i do niedawna byłem bardzo zadowolony, ale jak coś się nie pojawi to chyba będę wzywał serwis!! Czy da się wrócić do poprzedniejch ustawień/wersji androida?

100 ODPOW. 100
profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

A czy dysponujecie może jakimś dobrym wzornikiem aby móc ustawić (sprawdzić) jakość obrazu. Jeśli macie coś ciekawego prześlijcie link.

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Niestety nie-kolega ChlodnyNet chyba coś miał to może do niego zagadaj. Ja oceniam obraz wzrokowo i po nowej aktualizacji wydaje mi się, że wkońcu jest wszystko ok. Tym razem wszystko poodłączałem,łącznie z wifi i zaktualizowałem z pena-poszło bez problemowo.

 

aha zapomniałem:  tutaj znajdziesz parę obrazów testowych:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizo...

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Czy może ktoś przetestować zmianę nazwy żródła sygnału? Poniżej procedura, którą wysłałem do supportu Sony.

 

"Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem "Telewizja kablowa". Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Blu-ray". Jak w poprzednim kroku wybiorę nazwę wejścia np. DVD po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 DVD. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony."

 

Oczywiście nie chodzi mi o listę możliwych źródeł obrazu, ale komunikat kóry wyświetla się w górnej lewej części ekranu.Wybrane źródło obrazu

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Masz kolego rację,co innego się wybiera,a co innego pokazuje górny lewy róg.

Kosecki
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Jedyne,co można zrobić,to napisać skrót,,TELEWIZ."

Kosecki
profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Rozważałem tę opcję, ale nie po to Sony dało możliwość wyboru z góry zdefiniowanych opcji, żeby łatać dziury i niedorobki informatyków łatami :slight_smile: Mają to poprawić :wink: 

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Sory ale Wasze posty na temat źródeł obrazu są chyba trochę nie na temat. Pisaliśmy o pogorszonej jakości obrazu-ciekaw jestem wrażeń innych forumowiczów, których dotknął ten sam problem co mnie, a którzy dokonali już aktualizacji do 3.885. @konik123 napisz czy zaktualizowałeś andoida i czy to coś dało!

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Ku...a z tym je...m telewizorem- raz odbiera ładnie-normalnie , a raz obraz jakiś beznadziejny, rozmyty - mimo oglądania tej samej treści-o co chodzi k...a...

Tak samo z androidem -raz wszystko śmiga a raz się tnie!  A już myślałem, że po aktualizacji wszystko wróci do normy.

Czy jest jakiś na forum fachowiec z Białegostoku , który pomógł by mi ogarnąć ten tv,tzn. obadać go i profesjonalnie opisać problemy  - chcę ponownie oddać tv do serwisu ale z mocnym opisem błędów i argumentacją to może mnie znów nie zleją. HELP!

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

Ceść RadzioZ oczywiście że aktualizowałem tv uważam że po ostatniej aktualizacji obraz jest troszkę lepszy ale nadal nie jest to to co było wcześniej ja juz po prostu nie mam siły do niego i dlatego sie nie odzywałem :tongue_winking:

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Odpuściłem temat po odpowiedzi serwisu Sony abym przywrócił ustawienia fabryczne - z BETONEM nie wygrasz ...

Po kilku przywróceniach fabrycznych, wyłączeniu kilku niepotrzebnych aplikacji z menu ustawień androida oraz tygodniowej zabawie z ustawieniami obrazu udało mi się uzyskać obraz który ostatecznie mogę przeboleć. Nie jest to TA jakość sprzed aktualizacji, ale też nie jest już TAK strasznie jak na załączonych screenach.


Zwyczajnie wyłączyłem ostrzenie - wolę mieć lekko nieostry obraz niż schody w gradiencie. Wg mnie zmieniono algorytm ostrzenia na prostrzy (zawodowo zajmuję się algorytmami i grafiką komputerową więc 'jakąś' wiedzę mam).