anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

Witam!jak w temacie. Wydaje mi się, że po aktualizacji jakość obrau się pogorszyła!!! Potwierdzają to inni użytkownicy. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Czy tylko mi się wydaje ? Kupowałem ten tv głównie ze względu na mega jakość obrazu i do niedawna byłem bardzo zadowolony, ale jak coś się nie pojawi to chyba będę wzywał serwis!! Czy da się wrócić do poprzedniejch ustawień/wersji androida?

100 ODPOW. 100
profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

A jakie aplikacje powyłączałeś? ustawiłeś ostrość na minimum?a co z rozdzielczością?ja też bawię się z wyłączaniem niektórych aplikacji. Nie robię już resetów do ust.fabr. bo ile można-chyba zaliczyłem już ich z kilkanaście.Ktos na forum w innym temacie napisał żeby czyścić pamięć podręczną launchera i wymusić zatrzymanie plikacji web.core jakoś tam i com.enclave coś tam coś tam...Miało to rozwiązać inny problem ale zamierzam przetestowac te rozwiązania u siebie. 

profile.country.PL.title
Re.ac.tor
Poszukiwacz

Cześć,

Mam podobny problem. Przed tygodniem zakupiłem KD-43XE8005. Nie wiem jakią miał wersję Androida wcześniej, bo nie sprawdzałem. Wszystko wyglądało cacy do czasu aktualizacji do 7.0.

Teraz jest tak:

IMG_1765.JPGIMG_1754.JPG

IMG_1767.JPG

 

Serwis zrobił zdjęcia, wysłał zapytanie do Sony, odpowiedź otrzymałem, że to normalne przy źródle HD wyśietlanym na matrycy 4K. Możliwe jest wysłanie do testów ale nie wróżą powodzenia, poza tym zostałbym bez tv pewnie na długi czas. Ratunku!

 

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Niestety obawiam się, że jest to współczena wersja postarzania produktu. Po prostu powinniśmy kupić nowszy sprzęt, bo ten stary bez zmiany oprogramowania wygląda za dobrze i trzeba sztucznie programowo obniżyć jego jakość. Moja rada: ustaw wysotrzanie na 0 i pogódź się z tym, że jesteś klientem drugiej kategorii bo kupujesz sprzęt poprzedniej generacji. To nic, że ten poprzedniej generacji był dobry - należy go zepsuć.

 

* Powód edycji: post zawierał wyrażenia niezgodne z regulaminem forum Sony.

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Moje ustawienia obrazu, które ew. mogę zaakceptować 😞

 

20170929_174028.jpg

 

20170929_174032.jpg

 

Ustawienia:

akceptowalne ustawienia.jpg

 

Przecież to jest nie noermalne, żeby trzeba było wszystkie opcje "polepszające" wyłączać, aby dało się oglądać. Nie po to kupuje się tv za 5tyś!! Ale sony ma to w dupie ....

 

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

* U mnie przed aktualizacjami tv odbieral super. Po aktualizacjach tv zyje swoim zyciem-czasem cos mu sie pomiesza i przez 2 dni odbiera znow normalnie, pozniej-nie wiadomo czemu spada jakosc, siadaja kolory i znow jest kiszka.Nic nie zmieniam w ustawieniach, nic nie instaluje-nie mam pojecia czemu tak sie dzieje. Resety robilem juz ze 20 razy- nic to nie daje. Ostatnio juz sobie odpuscilem. Da sie to ogladac ale za te pieniadze co zaplacilem kupilbym tv innej marki i odbieralby tak samo i jeszcze zostaloby pewnie z tysiac zlotych.Ponadto ostatnio pare razy po wylaczeniu tv sam sie uruchomil. Zgadzam sie z kolega Netem ze moze to byc celowe dzialanie pogorszenia jakosci produktu w celu naklonienia do zmiany tv na nowszy model-niestety -never more Sony.

 

* Powód edycji: post zawierał wyrażenia niezgodne z regulaminem forum Sony.

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Aha i dzieki za foto z ustawieniami

profile.country.PL.title
Re.ac.tor
Poszukiwacz

Słuchajcie. To jest tegoroczny wypust, seria XE. Produkcja 2017/02.

Serwis wysłał zapytanie z fotkami do Sony i dostał opowiedź, że to norma ze źródła 1080 (chyba już pisałem) mimo, że zaznaczałem, że z różnych źródeł jest ten sam problem. Chociażby 4K z Youtube czy grafiki własne w menu. Zaproponowano mi oddanie telewizora na testy, z zaznaczeniem żebym nie spodziewał się pozytywnego rozpatrzenia. Mimo wszystko odsyłam, bo oczy bolą. Wydaje mi się, że to będzie ciężki temat, ale nie mogę się pogodzić, że za tv 43" zapłaciłem prawie 4tys. i mam jakość jak w jakimś marketowym szajsie. Przecież to zakrawa na skandal. No ale cóż, zobaczymy co się wydarzy...

Pozdr.

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Najgorsza w tym, wszystkim jest świadomość, że winą za wszystko należy obarczyć software. A jak się jest producentem software z wieloletnim stażem to się rozumie wszystkie mechanizmy. I człowiek jest świadomy jak dany algorytm wpływa na obraz i go uj strzela gdy producent kłamie w żywe oczy.

 

No bo przecież gdyby był fer wobec swoich klientów to nie robiłby problemu dla kilku awanturników, którzy chcą mieć poprzednią wersję systemu! Tak jak pisałem wcześniej - z betonem nie wygrasz.

 

Wygląda na to że będę musiał sam zhakować tv i wydrzeć poprzednią wersję softu z niezaktualizowanego tv - prowadzę w tej chwili rozmowy ze sklepami w celu udostępnienia tv do zgrania romu.

Dam znać jak coś mi się uda.

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Ale po zatrzymaniu tych aplikacji masz jakąś poprawę jakości obrazu? I czy chce ci się w to bawić? Ja zwyczajnie raz na tydzień uruchamiam tv od nowa ale ja nie korzystam z żadnej wbudowanej kablówki - tylko i wyłącznie android i aplikacje. A tych mam nie mało: oprócz standardowych youtube i netflix używam archos player, vlc i mx player dla tych zasobów, z którymi archos sobie nie radzi (np. DTS), bawię się też Kodi. Zasoby ciągnę z neta, serwera mediów i lokalnego kompa.

No i w czasie tych zabaw obrazem znalazłem dużo bardziej irytującą rzecz niż słaby gradient przy upscalingu 720p/1080p do 2160p. Oczywiście nadal nie używam MotionFlow bo jest nieużywalny (artefakty, błędy obrazu, powidoki i echo/glow) oraz wyostrzania (nie działa zadowalająco w żadnym ustawieniu) ale niezwykle poprawiającą jakość obrazu jest włączenie "zaawansowanego ustawiania kontrastu".
To ustawienie działa mi mega na nerwy - bo jest dobre, ale w pewnych warunkach!!.
Ze względu na wspomniane przeze mnie problemy z upscalingiem zainwestowałem w materiały 4k HDR (tv nie musi nic skalować, obraz jest brzytwa więc nie trzeba ostrzyć itd.) - źródłem jest Netflix i wspomniane playery androidowe. No i w trybie HDR matryca rozkręca się do maksymalnych ustawień jasności przez co trzeba ręcznie odejmować ustawienia aby dało się toto oglądać w nocy i nie wypalało sąsiadom w bloku obok oczu (a czerń przypominała chociaż ciemnoszary). A da się to zrobić, ale wtedy obraz jest tak mało kontrastowy, że to HDR nic nie daje. Całą sytuację daje się uratować ustawiając zaawansowane zwiększanie kontrastu na duże oraz porawę czerni na duże. I BYŁOBY SUPER gdy nie napisy. Pojawienie się białego elementu (napisu) na ekranie rozpieprza 10minutowe ustawianie separacji szary/biały i podświetla WASZYSTKIE CZARNE(szare) OBSZARY KLATKI tak z 10 razy!!!  Nosz kulfa maść! Tak fajnie ogląda się sceny dzienne w Stranger Things (bo na jasnym tego efektu nie widać), by zacząć bluzgać gdy gaśnie w filmie światło - jest fajnie, wszystko czarne, białe elementy świecą jak powinny, pojawiają się białe napisy i wszystko jarzy się a czarne staje się szare. Znika napis - znowu jest fajnie. I weź tu człowieku nie oszalej!