anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

Witam!jak w temacie. Wydaje mi się, że po aktualizacji jakość obrau się pogorszyła!!! Potwierdzają to inni użytkownicy. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Czy tylko mi się wydaje ? Kupowałem ten tv głównie ze względu na mega jakość obrazu i do niedawna byłem bardzo zadowolony, ale jak coś się nie pojawi to chyba będę wzywał serwis!! Czy da się wrócić do poprzedniejch ustawień/wersji androida?

100 ODPOW. 100
profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

k...a z tym telewizorem. dalej nie jest ok, obraz się poprawił, ale dalej jest nie to co powinno-mam wrażenie że ten tv żyje własnym życiem-raz działa dobrze, nic się nie przycina itp, a raz jakieś zawiechy, słaby obraz itp...badziew jakich mało

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

@Sony_Polska dział treneski ma coś do powiedzenia w tym temacie? A może dział ekspercki, albo techniczny? A może jakikolwkiek dział, który poczuwa się do minimum odpowiedzialności za wasze produkty? 

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Może warto zrobić podwójne resetowanie.
Ja na wszelki wypadek tak zrobiłem, ale w XD85
Czyli najpierw:

  • Odłącz przewód zasilania od tv.
  • Wciśnij jednocześnie przycisk zciszania oraz włączania na panelu tv (nie pilocie).
    Trzymając wciśnięte przyciski podłącz przewód zasilania - potrzebne dwie osoby :slight_smile:
  • Trzymamy nadal wciśnięte przyciski przez 20-30 sekund, aż do zaświecenia się diody na zielono (tak jes w moim modelu, nie wiem jak w innych), poczym można puścić.
  • Po jakimś czasie tv się załączy.
  • Nie programujemy żadnych kanałów, przechodzimy przez menu konfiguracji i robimy jeszcze raz przywracanie ustawień fabrycznych, tym razem z menu tv.

    To jest opis antidotum na ponowne uruchamianie się po wyłączeniu, ale może pomoże na inne dolegliwości tv również.
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Mam KDL-55W809C, data produkcji 2016/10, Ser.no. 6026254...ale taką przypadłość widziałem też w mediaexpert - a oni mają chybą w dystrybucji serię w808c. 

Z tego, co się doczytałem o ozneczeniach modeli, to Twój tv jest z 2015 roku o czym mówi literka "C".
C - 2015
D - 2016
E - 2017

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Darek_A -w wolnej chwili spróbuję zrobić tak jak piszesz - może coś da. 

Model z roku 2015 ale być może produkcja trwała dalej?- nie mam pojęcia. Tak było napisane na tabliczce znamionowej.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Jeżeli chodzi o roczniki, to się bardzo wkurzyłem, bo czuję się oszukany.
Kupiłem w sklepie "NOWOŚĆ 2016", która okazała się modelem z 2015r.
Oznaczenie modelowe, to jest X*D*85*, *czyli niby 2016, ale zagłębiając się
w dane, to jest to model 2015.
I to niby nic takiego, ale wiem z doświadczenia ze smartfonami, że modele
starsze niż dwa lata już nie łapią się na nowości od Google - i tu chodzi o
datę wydania modelu, a nie o datę produkcji.
profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Ja to bym chciał żeby ten telewizor po prostu normalnie-ładnie odbierał-a nie jak jakiś tv za 1500zł z biedronki lub lidla. Niech Sony odda mi 1500-2000zł to będziemy kwita-uznam że kupiłem słaby tv za adekwatną cenę.

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Potwierdzam, że obraz po aktualizacji jest nie do zaakceptowania.

Przy tych samych ustawieniach co przed aktualizacją: siadła paleta kolorów, gradienty są schodkami, pikselizacja w materiałach 720p, MotionFlow przy szybko poruszających się elementach (np. ręka piłkarza na zielonej murawie) generuje wokół konturów rozmyte "mydło" - taką obwiednię zblurowaną wyraźnie widoczną.
Nie pomaga: zabawa z ustawieniami, a robię to już tydzień

Pomaga: wyłącznie wszystkich polepszaczy, ale nie po to kupowałem ten TV

 

Dane techniczne

kd-55xd8005, żródło obrazu 720p: telewizja UPC z dekodera zewnętrznego

 

Żądanie
Proszę przywrócić mi funkcjonalność poprawy jakości obrazu 720p w 4k która występowała przed aktualizacją. Teraz ona nie działa albo działa niewłaściwie.
Wydałem 5tyś na tv płacąc za oprogramowanie, a SONY lipnym updatem mi to wyłącza. Trzeba było ostrzec użytkowników to bym nie aktualizował TV !!!!

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Dołączam obrazy ze skopanym gradientem wykonane już po kalibracji obrazu na testowym wideo 2180p 10bit odpalonym z USB w aplikacji WIDEO czyli natywnej dla telewizora. (już pomijam kwestię, że nawet w menu telewizora na przejściach tonalnych kolorów występują artefakty gradientu)

 

test video 2160p 10bit gradient fail.jpg

 

netflix gradient fail.jpg

 

movie 720p gradient fail.jpg

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Mam dokładnie tak samo jak kolega ChlodnyNet. Cieszę się że wkońcu ktoś tak fachowo opisał występujący problem-aczkolwiek żeby nie było-z kolegi (i mojego) nieszczęścia się nie cieszę. Co dziwne wydaje się że ten problem występuje zarówno przy aktualizacji do androida 6 jak i 7! Pytanie co na to teraz SonyTeamPoland?I co my powinniśmy z tym zrobić?ChlodnyNet-czy kontaktowałeś się już z serwisem Sony?