anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A90J rozszerzenie pamięci

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

A90J rozszerzenie pamięci

Mój problem przypadkowego zawieszania się TV nie został do tej pory załatwiony mimo wielu prób. Serwis wymienił wszystko oprócz matrycy. Trafiłem na info, że dla stabilności działania dobrze jest zastosować zewnętrzną pamięć i przenieść aplikację. Chciałem to zrobić, bo nie zaszkodzi spróbować. Po podłączeniu USB 64GB lub dysku 250GB SSD czy pod niebieskie USB 3.0 czy pod czarne, formatuję dysk do pracy pod aplikację. Gdy klikam przenieść wszystko przenosi 4,7MB, pojedynczych aplikacji nie da się przenieść, bo wchodząc w aplikacje pojedynczą i wybierając wykorzystane miejsce nie pojawia się opcja przeniesienia na zewnętrzny nośnik. Sprawa zgłoszona do supportu SONY, czekam na info kilka dni. Może ktoś z Was wie jak przenieść aplikacje na zewnętrzny nośnik?

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ale włączyłeś w tych opcjach programistycznych opcje Wymuś zezwalanie na aplikację w pamięci zewnętrznej ? (Restart tv)

 Sony blokuje ręczne przenoszenie to oczywiste  ale z moich obserwacji z czasem aplikację przenoszą same tam część danych . To raczej taki pomocnik dane niby małe ale pomaga w działaniu . Nie mam innego pomysłu . Jedynie pełny root daje możliwość ręcznego zarządzania ale to wymaga złamania systemu i obecnie na XDA nie ma moda do TV Sony. Ale to pęknięcie które widziałem na twoim zdjęciu wygląda niepokojąco , to może mieć coś wspólnego z przegrzewaniem a to może wpływać na zwiechy , tak sobie tylko teoretyzuję ….

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Już tego samego dnia TV niestety się zawiesił. Zweryfikowałem, że wpływ na zawieszanie ma czas ile godzin jest uruchomiony system GoogleTV. Możemy to sprawdzić w ustawienia, system, informacje, stan. Gdy system jest uruchomiony np 20h lub więcej TV dużo łatwiej się zawiesza i zamula niż gdy uruchomiony jest np przy włączeniu TV i klikniemy ponownie uruchom. TV nigdy nie zawiesił się po ponownym uruchomieniu systemu.
Jest ewidentny z tym problem. Podłączenie pamięci zewnętrznej i ustawienie jej jako rozszerzenie pamięci w moim przypadku powoduje dużo częstsze samoistne ponowne uruchamianie systemu. Często zdarzały się samoistne ponowne uruchomienia systemu po kilku chwilach od włączenia TV. Powodowało to, że GoogleTV częściej był uruchamiany i rzadziej się zawieszał, ale podczas większej ilości godzin i gdy zdarzało się, że system z jakiś powodów jednak nie uruchomił się ponownie to po przekroczeniu np 10-20h pracy systemu również dochodziło do zatrzymania systemu. W przypadku A90J niestety zewnętrzna pamięć nie rozwiązuje problemu.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No wygląda to na coś poważniejszego , zapewne robiłeś już przywracanie fabrycznych ? I ciekawe czy zwiechy występują na gołym TV czyli bez instalowania aplikacji i oglądanie tylko kablówki? Ja za każdym razem jak wyjmę pendrive to zawieszanie wraca . Pamiętam też że jak raz podłączyłem dysk SSD pod niebieskie USB to zawiesił się od razu , pena mam w zwykłym. Dysk też jak włożyłem do normalnego to już bez zawieszenia działał . I jeszcze jedno mi się wydarzyło , coś jest nie tak z tym niebieskim USB , miałem tam podpięty TVBox 4k UPC czyli jako zasilanie zamiast zasilacza i po kilku dniach ten TV Box umarł czerwona lampka i Kaput . Technik z UPC był w szoku bo to był jego pierwszy przypadek zdechłego TV Boxa po wpięciu do USB . Cała ta seria XR to pasmo porażek od pikslowania na module CI+ po kurz na matrycy masakra 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Ja używam tylko aplikacji i głównie 4K. Sądzę, że na kablówce i NTC zatrzymanie systemu nie występuje. Z prostego względu że tam jest tylko HD. W aplikacjach lepsza jakość, obraz wyższej jakości plus sama aplikacja obciążają bardziej procesor i system telewizora.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No teoretycznie TV 4K nie powinien mieć żadnych problemów z odtwarzaniem nonstop treści 4k ze wszystkimi Dolby bajerami itd… Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to w tych opcjach programistycznych włącz opcje Nie zachowuj działań (też gdzieś tam na dole listy) i testuj powoduje że każde porzucone automatycznie powinno być wyłączone i uwolniona pamięć . Tylko tu chyba trzeba zrobić restart TV po włączeniu tej opcji. I jest jeszcze opcja Limit procesów w tle , na próbę możesz ustawić Brak procesów w tle i testować , tylko ta opcja niestety wraca do domyślnej po restarcie .