anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja do Sony Android TV - kiedy?

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Aktualizacja do Sony Android TV - kiedy?

@Sony_Polska, czy znany jest Wam może termin wyjścia kolejnej aktualizacji oprogramowania wnoszącej poprawki dla telewizorów Bravia Android TV?

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Ja problemów z wgraniem zmienionej listy nigdy nie doświadczyłem w W809C. Co masz na myśli, że nowy XML jest pozbawiony wielu elemntów?. A co do menu ustawień cyfrowych, to rzeczywiście muli strasznie. Ciekawe czy Sony zamierza coś z tym zrobić.

profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

W jakim modelu?
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

W809C

profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

Czyli to wciaż nie W75

 

pobrana lista z TV wygląda tak

 

1.JPG

 

po edycji w SonyEditor - traci wszystkie znaczniki i jest bezużyteczna

 

2.JPG

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Możesz podesłać plik xml ściagnięty z TV?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

Proszę

 

sdb.xml

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Dzięki za plik.

 

Odpaliłem SonyEditor i sprawdziłem - masz rację nowy plik sdb.xml po zmianie kanałów jest błędny. Problem tkwi w tym, że SonyEditor nie obsługuje polskich czcionek :slight_frown:

 

Pierwsze rozwiązanie to edytowanie pliku sdb.xml przed użyciem w SonyEditor i poprawienie miejsc gdzie są polskie litery na bez końcówek, a następnie poukładnie według woli.

 

Drugie rozwiązanie to edytowanie za pomocą NotePad++ pliku sdb.xml po jego utworzeniu w SonyEditor  i poprawinie miejsc gdzie są polskie litery na bez końcówek. Niestety nie wiem jak zachowa się TV po wciągnięciu takiego pliku gdyż na końcu pliku jest suma kontrolna i niestety nie wiem z jakich danych jest tworzona oraz czy TV ją sprawdza.

 

Tak przy okazji widzę, że temat sumy kontrolnej już był poruszany gdzie indziej :slight_smile:

https://forum.4programmers.net/Newbie/260740-edycja_pliku_xml_i_jego_suma_kontrolna

 

Ostatnie rozwiązanie możesz usunąć z listy programy które zawierają polskie znaki w nazwie (są one pogrubioną czcionką). Wyjątek stanowi litera ó - dla np. RadioTrójka może zostać.

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Potwierdzam, ponowny zapis listy przez Ciebie wrzuconej w programie SonyEditor version 1.12 powoduje błędy w pliku XML, nie można go poprawnie odczytać w przeglądarce i występuje błąd importu w TV.

Mam zainstalowaną jeszcze wersje SetEditSony 1.15 i w tej wersji dokonałem kilka zmian na liście i tutaj po zapisie nie ma problemu, lista ze zmianami wgrywa się na moim W809C.

 

Wadą wersji darmowej SetEditSony 1.15 jest to że można dokonać tylko 20 zmian podczas jednej sesji otwarcia programu, jeśli przekroczymy limit 20 zmian listy nie można zapisać i trzeba zamknąć program i włączyć ponownie. W skrócie: trzeba zrobić 20 zmian, zapisać liste, zamknąć program, włączyć ponownie i znowu można dokonać 20 zmian.

Link do wersji SetEditSony 1.15  http://www.seteditfiles.de/SetEditSony/SetEditSony_installation_en.exe

 

Sony powinno się jakoś dogadać z twórcami programu i wrzucić aktualną wersje na swoją strone.

profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

No to jesteśmy w domu - dzięki wielkie

 

poprawiłem notepadem polskie znaki, zaciągnąłem plik xml do SonyEditor - poukładałem kanały wg własnego uznania, nadałem numery od 1 do 150 i plik jest ok 🙂

 

teraz po południu sprawdze czy telewizor go przyjmie i wówczas będę serdecznie dziękował 😉

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Widać, że w wersji SonyEditor 1.15 dodali polski język i program tworzy poprawnie listę ale i tak obcina polskie znaki :slight_frown: - Gdańsk - Gdask

 

Pozdrawiam