anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja PKG2.303EUA i problemy !

Admiraloko
Poszukiwacz

Aktualizacja PKG2.303EUA i problemy !

Po zainstalowaniu aktualizacji same problemy , przed instalacją aktualizacji tv działał idealnie ,kupiony w grudniu 2014 od tamtej pory kilka aktualizacji nigdy problemów nie było aż do piątku, pojawił się monit o nowej aktualizacji , dałem aktualizuj teraz , tv sciągnął aktualizację wyłączył się , chwilkę aktualizował i następnie włączył , wyskoczył monit aktualizacja przebiegła pomyślnie ,niektóre funkcje użytkownika mogły ulec zmianie .

 

Sprawdzam co się pozmieniało nic szczególnego nie widzę ( sprawdzałem na tv analogowej upc )działa OK ,przełączam następnie na digital upc i zaczęło się , tv reaguje na pilota od minuty do kilku ( można naciskać co się chce tv reaguje po dłuższej chwili ) coś jak działanie zaraz po uruchomieniu ale trwa to dłużej  nie da się zmienić kanału zmniejszyć głośności itd, po czym pojawia się monit zaczekaj robi się czarny obraz i wyskakuje napis Sony i tak w kółko , tv działa tak jak by był czymś strasznie obciążony.

 

Wyłączyłem go i na nowo zainstalowałem kanały cyfrowe i zaczął działać póki co normalnie.

 

Druga sprawa , przed aktualizacją działały wszystkie serwisy z filmami on line bez zacięć problemów buforowania itp. włączałem i działało od razu, w tym momencie tam gdzie pojawiało się okno z materiałem video teraz nie ma nic oprócz napisu zainstaluj wtyczkę flash !

 

Sony usunęło wtyczkę ? ( czytałem dużo na temat tego że tv Sony wtyczki tej nie mają i materiały takie nie będą działać ) bzdura działało mi wszystko od nowości do piątku i zainstalowania tej aktualizacji! , na innych tv lg / samsung wszystko nadal działa tak jak powinno , ps4 też sobie nadal z tym radzi , więc jak to jest ? napisałem do Sony ale póki co zero odzewu na ten temat! 

 

Ktoś ma ten sam problem ? instalował tą aktualizację? też nie działają mu teraz w przeglądarce materiały które działały wcześniej?

 

Dodam tylko że nie jest to tylko mój przypadek z zamuleniem tv wystarczy wpisać kod aktualizacji w wyszukiwarkę ( na zagranicznych forach ludzie mają dokładnie te same objawy . nie wiem jak z odtwarzaniem w przeglądarce ale z obciążeniem tv po aktualizacji jest kilka tematów )

 

Sony ma zamiar to naprawić? czy celowo usunęło możliwość przeglądania treści w przeglądarce ?

 

 

15 ODPOW. 15
Admiraloko
Poszukiwacz

Nie wiem z jakiego źródła masz sygnał ale u mnie zaraz po aktualizacji tv analogowa ( kablowa z upc ) działała normalnie , po przełączeniu na digital ( cyfrowa też upc ) dopiero wykryłem że jest niedobrze i faktycznie wejście czy użycie jakiejkolwiek funkcji graniczyło z cudem ( przełączenie kanału 5 minut,pogłośnienie 4 minuty po czym reset tv samoczynny napis sony itd. ),
Przełączyłem wtedy na analog bo tam tv pracował normalnie i wtedy dałem szybko zanim zdążył się zawiesić home ustawienia cyfrowe i wyszukiwanie full na nowo kanałów cyfrowych , po tej akcji zaczął działać normalnie , pozostał problem z przeglądarką ( przestały działać strony a dokładnie ich obsługa flash ) które przed aktualuzacją działały ( przyznam że nie sprawdzałem wejść hdmi z ps4 i bluray ) bo od razu zrobiłem wtedy reset ustawień fabrycznych i dopiero po tym sprawdziłem wszystko i tv zaczął działać normalnie ( nawet przeglądarka zaczęła odtwarzać ponownie materiały ale już problemowo ( tzn. nie zawsze , trzeba uruchomić treść szybko zanim wyskoczy brak wtyczki,wtedy odpala się normalnie,jak już wyskoczy brak to nie da się włączyć nic lub nawet jak się włączy nie działa tryb full screen z czym przed aktualizacją nie było problemu )

Co do czerwonej diody - to nic dobrego nie wróży ( miałem to samo w poprzednim sony )
Tv najpierw właśnie tak zaczął mulić jak u Ciebie , potem "sam" się naprawił ale po wyłączeniu i włączeniu na drugi dzień tv digital już nie działała tylko migała czerwona dioda ( zależnie od mignięć był to kod usterki )
Nie pomagał już wtedy reset do ustawień fabrycznych bo tv po takiej operacji nie uruchamiał się ponownie tylko migała dioda red i trzeba było na wtyczke z kontaktu włączać , potem była inicjalizacja od początku ale tv działał już tylko w trybie analogowym lub dekoderze zewnętrznym po hdmi ( padł chyba wewnętrzny dekoder dvb-c i dvb-t ) nie opłacało mi się naprawiać ( po gwarancji ) więc kupiłem nowy sony i do aktualizacji działał perfekt !

Sprawdź ilość mrugnięć i zobacz co to za kod usterki ( lub w tv jak uda się włączyć diagnozę automatyczną czy coś pokaże ) chociaż u mnie było 0 błędów a była awaria.

 

Na zagranicznych forum ludzie też skarżą się na aktualizację ( podobne problemy , jest gdzieś też właśnie o czerwonej diodzie i restartach ( miga 8 razy ) , ktoś napisał też że Sony wstrzymało aktualizację po zgłoszeniach od użytkowników o problemach ale ile w tym prawdy nie wiem )

profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Ja używam modułu CAM, czyli digital.

 

Ogólnie sugerowałem się tym wątkiem >> https://community.sony.ie/t5/televisions/master-thread-tv-rebooting-after-internet-content-refresh/t...

...i chyba udało mi się zrobić ten reset ręcznie, bo tv na razie się uspokoił (od godziny działa normalnie). Tak czy owak reklamacja złożona i zobaczymy czy coś się pozmienia w ciągu najbliższych kilku godzin, ew. dni.

Admiraloko
Poszukiwacz

Jeżeli po tym resecie ręcznym dioda przestała migać a tv odpalił się z początkowymi ustawieniami ( język/kraj/wifi ..) to udało się na 100% ( akurat u mnie ten reset nie pomógł przy podobnych objawach w poprzednim tv ,dioda nadal migała w ustawienia digital nie dało się wejść a sam tv po resecie musiałem pierwszy raz uruchamiać poprzez wyciągnięcie wtyczki z kontaktu bo sam nie chciał się włączyć tylko migała kilkanaście razy dioda )

 

Reklamowałeś TV czy oprogramowanie/aktualizację TV ? ( też do nich pisałem i jedyna odpowiedź jaką dostałem to że Sony nie odpowiada za oprogramowanie aplikacji i uszkodzenia tv wynikające z ich używania i nie gwarantuje że zostanie to poprawione czy naprawione w następnych aktualizacjach ( flash/pdf.. ) na temat samej nowej aktualizacji i problemów po niej nie dowiedziałem się nic ( a jak patrzyłem na różne strony na całym świecie a na pewno w EU ludzie narzekają i pisza do sony o problemach po zainstalowaniu PKG2.303EUA i to w przeróżnych modelach ,Sony odpisuje tylko że technicy weryfikują problemy i odezwą się wkrótce ( pierwsze wpisy koniec maja ) z tego co jeszcze wyczytałem wysypał się ludziom odtwarzacz multimedialny z którym mieli problemy już wcześniej ale został naprawiony z poprzednią aktualizacją ,niestety ta najnowsza sprawiła że znów albo nie działa w ogóle albo szwankuje gorzej niż na samym początku jeszcze przed poprzednią aktualizacją ) 

profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

A więc wtedy to nie był reset, choć coś tam się poprawiło. Niestety rano znów było to samo...

 

Dziś dzwonili z Sony w odpowiedzi na reklamację i zalecili pierw... reset, a jak to nie pomoże to wtedy dop przyjadą. Zatem uczyniłem według wskazań (strzałka do góry na pilocie + przycisk 'power" na tv przez 15 sek) i wróciło wszystko do normy. Niestety z racji, że używam modułu CAM to musiałem od nowa ręcznie wyszukiwać rozrzucone po całej liście odkodowane kanały, bo Viacess niestety nie wspiera OrangeTV. Do tego ustawienia obrazu itd na co łącznie straciłem dobre 2,5 godziny! Także za następną aktualizację z góry dziękuję.

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

"musiałem od nowa ręcznie wyszukiwać rozrzucone po całej liście odkodowane kanały"

 

Próbowałeś przed resetem wyeksportować listę programów?

Można ją następnie zaimportować z powrotem a także edytować programem http://www.sony.de/support/de/product/KDL-46HX755/downloads/Sony_Editor

profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Nie wiedziałem, że jest taka opcja, dzięki. Przyda się na przyszłość.