anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja wewn. oprogram. do wersji 5.457 (dla rocznika 2015)

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Aktualizacja wewn. oprogram. do wersji 5.457 (dla rocznika 2015)

Korzyści i udoskonalenia

  • Rozwiązano problem występowania czarnego ekranu podczas dekodowania obrazu w formacie HEVC z tunera telewizora
  • Poprawiono działanie Wi-Fi
Tagi (2)
8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Dziękujemy za informację, na pewno przyda się wielu użytkownikom.

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Mam KD-65XD9305 i po aktualizacji do 5.457 zmienił się obraz. O ile obraz przy oglądaniu TV z anteny nie zmienił się, o tyle, gdy korzysta się z aplikacji do oglądania, to obraz zmienił się bardzo mocno. Mam tu na myśli takie aplikacje jak Canal+, Netflix, Dreamplayer, HBOGo, KODI, Player.pl i wszystkie te aplikacje w których po wciśnięciu przycisku na pilocie Actiom Menu widzimy napis Aplikacje. Po aktualizacji w aplikacjach obraz zrobił się zbyt ciemny i pomimo usilnych regulacji nie daje się go rozjaśnić. Wygląda to tak jakby zostało ograniczone podświetlenie matrycy.

 

O ile wcześniej czekałem na każdą nową aktualizację, o tyle teraz boję się te aktualizacje instalować, ponieważ, każda kolejna aktualizacja psuje coraz bardziej telewizor.

 

Prośba do Sony. Nie psujcie obrazu w swoich TV i przywróćcie ustawienia obrazu do stanu tak jak to było w poprzedniej wersji oprogramowania.

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

A reset fabryczny po aktualizacji robiłeś ? Czasami dopiero po nim wszystkie ustawienia wracają do normy.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Muszę sprostować swój poprzedni post z tego miejsca. Powodem "zmian" o których tu wcześniej wspomniałem nie jest chyba aktualizacja a inna aplikacja której używałem i też została zaktualizowana w tym samym czasie (zbieg okoliczności). Wczoraj pobawiłem się nieco z tv i wydaje się że aktualizacja nie namieszała (przynajmniej na naszych modelach 756c). Przepraszam za wprowadzone zamieszanie.

profile.country.PL.title
Reda71
Nowicjusz

Nadal słaby obraz 4k hdr z tunera C+...chyba jednak nie ma co liczyć na cuda.

Zrobił mi się problem z wyszukiwaniem kanałów telewizji naziemnej...1/3 paska postępu i dalej nie wyszukuje.

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

@Frustrat 

 

Zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych od razu po tym jak zauważyłem, że obraz jest do kitu, że z obrazem jest coś nie tak. Niestety nic to nie dało. Potem zacząłem pstrykać wszystkimi ustawieniami obrazu (regulacja w zależności od oświetlenia zewnętrznego, lokalne przyciemnianie, zwiększanie kontrastu itp). W pewnym momencie obraz znów zaczął być normalny.. Wygląda to tak jakby coś się przycięło przy aktualizacji.

 

Odnośnie aktualizacji, to ta aktualizacja jest w zamian nowego androida o którym tyle tu się pisało?

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Miałem raz coś podobnego w xf9005. Pomogło samo zerowanie w zakładce ustawienia obrazu bez resetu fabrycznego. Fajnie, że Sony daje jeszcze aktualizacje do starszych tv. Ale z drugiej strony jest to trochę rosyjska ruletka. Bo były opisywane przypadki, gdy tv. po takim aktualizowaniu już się nie podnosił. Po gwarancji jednym słowem jest to już jakieś ryzyko...

profile.country.PL.title
yanison
Poszukiwacz

Zalecam nie aktualizować oprogramowania do najnowszej 5.457 (bubel) - również jest wada, jeśli ktoś używa ARC pod HDMI4, lub chce podpiąć pod HDMI4 użądzenie z obsługą ARC - wtedy wejście HDMI4 nie działa, a tym samym ARC (Audio Return Chanel).

Ostatnia możliwa aktualizacja jaką znam to 5.417 (nie wiem jak to wszystko wyglądało na nowszej 5.435).