anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

AKTUALIZACJA XG9505

profile.country.PL.title
misiek1955
Użytkownik

AKTUALIZACJA XG9505

                 Witam Forumowiczów

Pojawiła się aktualizacja jak w tytule. Jest do pobrania na stronie pomocy Sony.

Zapraszam do zamieszczania informacji od forumowiczów którzy ją zainstalowali.

Mam jeszcze przy okazji pytanie-aktualizować z pendiva czy czekać na OTA.

 

            misiek1955

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

No trochę bzdury, bo abym mógł np z Netflixa odbierać Atmos (mogę ustawić 3.1.2 - sam przód) to muszę uistawić DD+ w TV, jak ustawiam DD to wtedy nie odbiera Atmosa. Ale piszę maila do Sony i do MIK jaki ampli mam kupić i czy jeśli nie będzie dobrze działał to czy oddadzą pieniądze za zakup? Ciekawe co odpiszą...

profile.country.PL.title
spolkrzychu1wyjfa
Użytkownik

Z moich 5-6 letnich doświadczeń z serwisem Sony (wcześniej też miałem TV Sony ale nigdy serwis nie był potrzebny) wynika że większość serwisantów - i generalnie podejście jest mocno sprzętowe.

Coś nie działa = trzeba wymienić moduł, płytkę, kabel, cokolwiek. Informacja od klienta że problem jest z software trafia często w ścianę.

Nie chcę nikogo obrazić, ale hasła typu CEC, eARC czy Atmos sa dużej części nieznane.

Idea że można mieć AVR, STB, AppleTV czy Shield'a gdzieś jakoś wpiętego w TV zazwyczaj generuje reakcję że "to coś innego nie działa".

Fakt że kompatybilność TV/AVR ze standardami HDMI jest różna w najlepszym razie i każdy producent rozumie po swojemu, ale serwisanci powinni być w tym mocno wyszkoleni i doświadczeni, a nie są.

profile.country.PL.title
pirat321
Poszukiwacz

W KD-65XG8505   po aktualizacji totalny syf wieczne zwiechy  i krecące sie kółeczkko na srodku ekranu przy przełaczaniu kanałów. Jak tak dalej pójdzie to chyba bedzie zresetować do ustawien fabrycznych. O ile to coś pomoże Faktycznie po trzech latach czekania aktualizacja która psuje zamiast naprawiać.